DYSKUSJE DOKTRYNALNE > LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY

Strażnica do studium czerwiec 2017

(1/5) > >>

tomek_s:
Czy uważnie przeczytałeś ostatnie wydania Strażnicy? Spróbuj odpowiedzieć na poniższe pytania:

...
Skąd wiemy, że Bóg nadzoruje działania Ciała Kierowniczego, podobnie jak to robił w I wieku n.e.?

Dzięki duchowi świętemu ciało kierownicze w I wieku zrozumiało wiele prawd biblijnych. Z pomocą aniołów nadzorowało dzieło głoszenia oraz zapewniało przewodnictwo w oparciu o Słowo Boże. Podobnie jest dzisiaj (w17.02 ss. 26-28).

Jaka jest różnica między "skupianiem umysłu na sprawach ciała" a "skupianiem umysłu na sprawach ducha"? (Rzym. 8:6).

Osoba skupiająca się na sprawach ciała koncentruje się na jego pragnieniach i skłonnościach — ciągle o nich mówi i się nimi pasjonuje. Ktoś, kto się skupia na sprawach ducha, koncentruje się w życiu na sprawach związanych z Bogiem i Jego myślami; poddaje się pod wpływ ducha świętego. Pierwsza postawa prowadzi do śmierci, a druga do życia i pokoju (w16.12 ss. 15-17).

Kto ciągle mówi o raju na ziemi i się nim pasjonuje? Wszyscy będą młodzi, zdrowi i szczesliwi. Cóż więcej trzeba. Będą leżeć całymi dniami na hamakach jak indianie z Amazonii.   

W następnym artykule jedziemy po emocjach i wjeżdżamy na ambicje :)  Pamiętaj o doniosłej kwestii (super wyrażenie :) )


"W zachowaniu właściwej perspektywy pomaga też regularny udział w służbie dla Jehowy. Pomyślmy o siostrze Renee, która przeszła udar i zmagała się z nowotworem oraz chronicznym bólem. Podczas pobytu w różnych ośrodkach medycznych głosiła personelowi, pacjentom i odwiedzającym. W jednym szpitalu w ciągu dwóch i pół tygodnia poświęciła na głoszenie 80 godzin. Nawet krótko przed śmiercią nie zapomniała o zwierzchnictwie Jehowy. Pomagało jej to znosić trudy choroby."

Szkoda, że nie napisali czy siostra Renee miała czas, żeby sie pomodlić przed śmiercią, czy tylko haratała godziny.

Asturia:

--- Cytuj ---Dzięki duchowi świętemu ciało kierownicze w I wieku zrozumiało wiele prawd biblijnych.
--- Koniec cytatu ---

na przykład dokładnie zrozumieli znaczenie 1914 roku, niewidzialny powrót Jezusa, słynne proroctwo o pokoleniu, a 1967 roku zrozumieli, że przeszczep to kanibalizm, a służba zastępcza zamiast wojska to współpraca z Szatanem, ja widzę te dowody i wiem że to wybrany ''kanał''

naprawdę nieraz serce mi boli jak łatwo oni manipulują i zwodzą tych łudzi,znam mnóstwo szczerych osób ale nic nie jestem w stanie im powiedzieć, czekam w ukryciu kiedy spotkam lub zauważę odpowiedniego kandydata żebym chociaż 1 zdanie powiedział o wspaniałym i omylnym niewolniku ale na razie posucha, tych szczerych których znam to mają najwyższy poziom indoktrynacji po jednym zdaniu rozerwą własne szaty dlatego milczę

Światus:

--- Cytat: tomek_s w 28 Luty, 2017, 21:41 --- Pomyślmy o siostrze Renee, która przeszła udar i zmagała się z nowotworem oraz chronicznym bólem. Podczas pobytu w różnych ośrodkach medycznych głosiła personelowi, pacjentom i odwiedzającym. W jednym szpitalu w ciągu dwóch i pół tygodnia poświęciła na głoszenie 80 godzin.

--- Koniec cytatu ---

Musiała być uwielbiana przez wszystkich  ;D
Jestem ciekaw reakcji personelu, pacjentów i odwiedzających, po jej śmierci...
"- Nareszcie cisza!"

Tusia:

--- Cytat: Asturia w 28 Luty, 2017, 22:03 ---wybrany ''kanał''

--- Koniec cytatu ---

Asturia:

--- Cytuj ---W jednym szpitalu w ciągu dwóch i pół tygodnia poświęciła na głoszenie 80 godzin.
--- Koniec cytatu ---

100% duchowy mobbing i wzbudzanie poczucia winy u tych którzy byli w szpitalu ale nie dali radę godzinowo zbliżyć się do wyników tej siostry, więc wysyłamy sygnał do was kochani bracia, pamiętajcie nawet śmiertelna choroba nie zwalnia was z głoszenia tak aktywnie jak specjalny pioner, widzicie siostra dała radę więc?
a jak choroba nie jest poważna to oczekujemy jeszcze większego zaangażowania.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej