INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... > KOŚCIOŁY CHRZEŚCIJAŃSKIE

chrystadelfianie

(1/13) > >>

Fantom:
Skoro jest mowa o Epifanistach,to ja wrzucam o Chrystadelfianach.
  Sporo wierzeń pokrywa sie z wierzeniami ŚJ.Może byli ŚJ lub nie zrzeszeni znajdą tam swoje miejsce?Może to będzie dla kogoś jakaś alternatywa?
 Czytałem tylko ich 2 wydawnictwa to Demony,Czego uczy biblia.
 W Polsce jest ich garstka,dosłownie.
Jednak mało osób ma pojęcie ,że istnieją.
http://prawdybiblijne.com/doktr.html

Roszada:
Russell wpierw z nimi polemizował, a później przyjął ich niektóre nauki. 8)
ŚJ też powoływali się na ich źródła. :-\

Roszada:

--- Cytat: fantom w 26 Kwiecień, 2015, 21:40 ---Skoro jest mowa o Epifanistach,to ja wrzucam o Chrystadelfianach.
 
--- Koniec cytatu ---

Epifaniści to się akurat wywodzą z Towarzystwa. Johnson był zaufanym człowiekiem Russella, a ta grupa 'chrystów' żadnej styczności z Towarzystwem w jego początkach.

Oto przekładNT christadelfian:

The Emphatic Diaglott B. Wilsona (1864) to dzieło lidera Church of God General Conference, zwalczającego Bóstwo Chrystusa („Chrześcijańskie Pisma Greckie w Przekładzie Nowego Świata” 1994 s. 414; The Kingdom Interlinear Translation of the Greek Scriptures 1985 s. 1139; „»Słowo« - kogo miał na myśli apostoł Jan?” 1965 [ang. 1962] s. 49).

W publikacji Towarzystwa Strażnica podano, że był on „christadelfianem”:

„Po raz pierwszy w czterdzieści dwa lata po swym prawnym zarejestrowaniu drukowało ono na swych prasach grecko-angielski Nowy Testament zwany The Empatic Diaglott, który został wykonany przez Christadelfiana dwadzieścia lat przed zarejestrowaniem Towarzystwa” (Strażnica Nr 1, 1963 s. 9).

Janosik:

--- Cytat: Roszada w 26 Kwiecień, 2015, 22:32 ---Epifaniści to się akurat wywodzą z Towarzystwa. Johnson był zaufanym człowiekiem Russella, a ta grupa 'chrystów' żadnej styczności z Towarzystwem w jego początkach.

--- Koniec cytatu ---
Zgadza się.

Janosik:
Nie doczekałem sie od moderatora odpowiedzi na PW. Co wy czytacie czy nie? Potrzeba pare działów uporządkować , a nie tworzyć dział
   KOŚCIOŁY CHRZEŚCIJAŃSKIE , mieszając ich z działem o Ateizmie bo to niedorzeczność.
Niech będzie juz dzial Kościoły Chrześcijańskie ale osobno. Natomiast powinien istniec osobny dzial Geneza Badaczy i Świadków Jehowy. A skoro Epifanistow przeniesliscie do innego dzialo to i Badaczy przenieście . Proszę o uporządkowanie działów bo tworzy się zamieszania.
 Wysłane do: Mario dnia: 25 Kwiecień, 2015, 10:19 »

Witam mam pytanie czy mozna zmienic nazwe tego dzialu HISTORIA ŚWIADKÓW JEHOWY
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?board=11.0
na Geneza i schizma Badaczy i Swiadkow Jehowy lub utworzyc nowy dział?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej