Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Życie i służba kwiecień 2017  (Przeczytany 3145 razy)

Offline Roszada

Życie i służba kwiecień 2017
« dnia: 10 Styczeń, 2017, 13:19 »
Panie i Panowie!
Życie i służba kwiecień 2017 wstawiona.
Czekamy na komentarze, jeśli jest co komentować. ;)

https://www.jw.org/pl/publikacje/program-zebran-swiadkow-jehowy/


Offline M

Odp: Życie i służba kwiecień 2017
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń, 2017, 14:27 »
Cytuj
Pozwalaj Jehowie kształtować twój sposób myślenia i postępowania

"Musimy być podatni na kształtowanie i posłuszni"

Cały czas jest mowa o kształtowaniu "przez Jehowę", ale wiadomo jak to jest odbierane - wskazówki od Jehowy przekazuje Ciało Kierownicze więc to ich wskazówkom "musimy być posłuszni".

Hm, kolejny artykuł i znowu słowo "musimy":

Cytuj
Czy masz serce, które zna Jehowę?

"Musimy szczerze analizować swoje serce oraz wykorzeniać postawy i pragnienia, które zagrażają naszej więzi z Jehową"


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Życie i służba kwiecień 2017
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Styczeń, 2017, 14:29 »
Boje sie komentowac jak zobaczylem zdjecie z okladki i podpis do tego zdjecia..


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Życie i służba kwiecień 2017
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Styczeń, 2017, 14:52 »
Japończyk robi piramidkę z rączek :)   Przekaz ma być silny zatem mniemam.
W dolnym prawym rogu przyszły Forumowicz, ma 8 lat więc zapewne już po SYMBOLU a widać że już zmulony całą to ,,zabawą".



Offline Technolog

Odp: Życie i służba kwiecień 2017
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Styczeń, 2017, 18:09 »
Jest nowość. W tygodniu od 24 kwietnia w ostatnim punkcie przemówienie, zapowiadane w najnowszej rewizji instrukcji do prowadzenia szkoły.


Offline salvat

Odp: Życie i służba kwiecień 2017
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Styczeń, 2017, 20:37 »
Boje sie komentowac jak zobaczylem zdjecie z okladki i podpis do tego zdjecia..

Gdyby ktoś tak mnie przywitał na sali mógłby liczyć na moje największe zdumienie które pretendowałoby do miana zdumienia roku 2017 - tak już teraz 11. stycznia. :)
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Roszada

Odp: Życie i służba kwiecień 2017
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Luty, 2017, 12:07 »
O fajne zdanie:

"Prawdziwą gościnność powinniśmy okazywać nie tylko przy szczególnych okazjach, takich jak Pamiątka, ale przez cały czas" (s. 2).

Czyli Pamiątka śmierci jest okazją do goszczenia się?
Jakieś ciasto, winko?
Stypa? :-\
Namiastka świąt Wielkanocy?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Życie i służba kwiecień 2017
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Luty, 2017, 12:21 »
Zwróciłem uwagę na zdjęcie na pierwszej stronie opisane:
Cytuj
witanie siostry, która po długiej przerwie przyszła do Sali Królestwa
To zdjęcie utwierdza mnie w przekonaniu że SJ potrafią okazywać "miłość" i "życzliwość" tylko na zebraniach. Witają ją tak serdecznie, bo nie widzieli jej "długo", co oznacza, że NIKT nie pofatygował się jej odwiedzić czy zapytać o zdrowie.

Zdjęcie na stronie drugiej: skąd oni wzięli hipisów w XXI wieku?!

Strona 5:
Cytuj
Starsi starają się odnaleźć osoby nieczynne i im pomóc, podobnie jak pasterz pilnie szuka owcy, która oddaliła się od stada
Szukają? Przeca adresy mają, o jakim szukaniu mowa??
A swoją drogą - ciekawe czy mnie ktoś odwiedzi przed Pamiątką? Może nadzorca grupy służby? Nie widziałem go ponad pół roku.

Strona 8:
Cytuj
Zachęć rodziców by na odwrocie plakietki swoich dzieci napisali własny numer telefonu komórkowego. Pomoże to porządkowym skontaktować się z rodzicami, gdyby dziecko się zgubiło

Ale żeby zajrzeć na drugą stronę plakietki, trzeba ją odpiąć, a to wspaniała okazja do podotykania dziecka. Pedofile - zgłaszajcie się na porządkowych, taka okazja powtórzy się dopiero za rok!


EDIT: dla wiernych czytelników dosypię parę kropek: ... ... ... ... ... ... ... ... Wstawcie sobie dowolnie w tekst :D ;)
« Ostatnia zmiana: 06 Luty, 2017, 12:23 wysłana przez KaiserSoze »


Offline salvat

Odp: Życie i służba kwiecień 2017
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Luty, 2017, 19:57 »
Zwróciłem uwagę na zdjęcie na pierwszej stronie opisane:To zdjęcie utwierdza mnie w przekonaniu że SJ potrafią okazywać "miłość" i "życzliwość" tylko na zebraniach. Witają ją tak serdecznie, bo nie widzieli jej "długo", co oznacza, że NIKT nie pofatygował się jej odwiedzić czy zapytać o zdrowie.

Trafiłeś w punkt. Tak właśnie postrzegam braterską miłość i życzliwość. Niektórzy by się zesrali by ci ją publicznie okazać.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Startek

Odp: Życie i służba kwiecień 2017
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Luty, 2017, 00:39 »
Czy na zebraniu jest dokładnie omawiany Nowy Testament.? Odnoszę wrażenie  , że oni nigdy nie wychodzą ze Starego testamentu ?