PORTALE, BLOGI, FORA I INNE > Z KRAJU

Kanał "Detektor Prawdy" - Dobroczynność według Świadków Jehowy

(1/6) > >>

CEGŁA:
Film z kanału "Detektor Prawdy" - "Dobroczynność według Świadków Jehowy"

Świadkowie Jehowy mienią się tym, że miłują bliźniego. Co więcej, w wielu krajach ich związek wyznaniowy jest zarejestrowany jako działalność charytatywna (na przykład w Wielkiej Brytanii) dzięki czemu nie muszą płacić wielu podatków. Co jednak tak naprawdę uznają za najważniejsze? I jak Ciało Kierownicze zapatruje się na prawdziwe działania charytatywne wśród swoich wyznawców?

Link do omawianego listu do starszych:
https://wtsarchive.com/letter/20120829-p_dot-domow-opieki


MOCNE!

BRAWO Iza  :)

Krystian:
Sama prawda Cegła  :D

coma:
Czytając ten list przyszła mi na myśl wypowiedź z Listu Jakuba 1:27- Forma oddawania czci, która jest czysta i nieskalana z punktu widzenia naszego Boga plega na tym: OPIEKOWAĆ SIĘ WDOWAMI I SIEROTAMI W ICH UCISKU i zachowywać siebie niesplamionyn przez świat.
Dziwnym trafem nie ma tu mowy o głoszeniu albo dawaniu pieniędzy na biura oddziału.

0.00:
Iza, trafne i mocne spostrzeżenia/argumenty. Że też wcześniej nie dostrzegłem tego, że WTS po prostu chce mieć nad wszystkim/wszystkimi kontrolę . Aż się scyzoryk w kieszeni otwiera  >:(

Baran:
Brawo Ty, Iza  ;D

W swoim czasie interesowałem się mocno mormonami, często wyśmiewanymi przez inne grupy religijne. Słuchałem wykładów ich „ciała kierowniczego”, przeczytałem parę książek. Okazało się oczywiście, że też  też są sektą i to bardzo podobną w swojej organizacji wewnętrznego świata religijnego do Swiadków Jehowy. Nie mniej jednak w jednym różnią się na pewno. Dla porównania chciałbym przytoczyć kilka info z ich strony. Wierzcie mi, że sprawdziłem te informacje i są prawdziwe.
Nawet jeżeli mormoni robią to na pokaz, to jestem przekonany że taki list jak ten WTS-owski u mormonów by nie przeszedł.



"Ewangelia Jezusa Chrystusa naucza ludzi, aby pomagali sobie nawzajem nieść brzemiona (List do Galacjan 6:2). Kiedy na świecie ludzie cierpią z powodu katastrof i zmagają się z problemami ponad ich siły, Kościół jest przygotowany, aby nieść im pomoc poprzez swoich członków.

Pomoc niesiona jest tym, którzy są w potrzebie, bez względu na wyznawaną przez nich religię, pochodzenie etniczne czy narodowość. Pomoc humanitarna dociera do 147 krajów i jest liczona w dziesiątkach milionów dolarów rocznie.

Służby Charytatywne Świętych w Dniach Ostatnich to kościelna organizacją, która zajmuje się:

Dystrybucją żywności.
Zapewnianiem bezpłatnej pomocy w czasie klęsk żywiołowych w postaci ochotników pomagających w sprzątaniu, umożliwianiem korzystania z kaplic w celu schronienia, jak również dostarczaniem żywności, wody i środków medycznych.
Finansowaniem i wspieraniem projektów, które przynoszą korzyści społecznościom zmagającym się z problemami.
Nauczaniem samowystarczalności.
Pomaganiem ludziom w zakładaniu małych firm, które mogą prowadzić we własnych domach.

Większość prac dokonywanych w Kościele ma błogosławić i nieść pomoc tym, którzy nie są mormonami. Od 1985 roku, w którym rozpoczęto prowadzenie statystyk, Kościół mormoński przekazał ponad 1 miliard dolarów w gotówce i pomocy materialnej dla 167 różnych krajów potrzebujących pomocy humanitarnej. Wiele z tych krajów zamieszkuje niewielka liczba członków Kościoła, są to także kraje niechrześcijańskie. Dzisiaj na świecie służy ponad 53 000 mormońskich misjonarzy. Cała ich służba opiera się na niesieniu pomocy tym, którzy nie są mormonami. Józef Smith nauczał, że mamy „karmić głodnego, odziewać nagiego, pomagać wdowie, ocierać łzy sierocie, pocieszać nieszczęśliwych bez względu na to, czy są w tym kościele, czy w innym, czy może w żadnym — gdziekolwiek ich znajdziemy”.


"Mam to szczęście, że zostałem poproszony, aby pomagać w humanitarnych misjach Kościoła i osobiście widziałem, jak udzielano pomocy na całym świecie. Projekty humanitarne absolutnie nie mają nic wspólnego z próbą nauczania ludzi ewangelii, a ich jedynym celem jest pomaganie bliźnim. Ja jestem zaangażowany w szkolenia z zakresu resuscytacji noworodków, lecz Kościół zajmuje się też prowadzonymi na szeroką skalę projektami zapewniania wózków inwalidzkich osobom niepełnosprawnym, czystej wody społecznościom, które nie mają do niej szybkiego dostępu, czy niesieniem pomocy w czasach klęsk żywiołowych. Koszta tych projektów pokrywane są z datków przekazywanych bezpośrednio Kościołowi na cele pomocy humanitarnej."





 I zapomniałem o tym zdjęciu powyżej. Tego Świadkowie Jehowy już na pewno nie zrobią nigdy aby przysłużyć się społeczeństwu !!!!!!  TFU TFU TFU KREEEEEW TFU

No chyba, że to będą frakcje, to co innego.
;)
https://www.mormon.org/pol/faq/mormoni-sluzba

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej