DYSKUSJE DOKTRYNALNE > LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY

JW Broadcasting - luty 2017

(1/4) > >>

M:
W tym miesiącu natchnęło mnie na oglądanie audycji. Poniżej kilka fragmentów, które zwróciły moją uwagę (znaczniki czasowe są podlinkowane, cytaty nie są z reguły brane z wersji z polskiej lektorem, ale tłumaczone bezpośrednio z angielskiego oryginału):

17:15 - życie przypomina jazdę na rowerze - przykłady wysokich lotów
19:40 - wywiązywanie się z obowiązków w pracy do których należy kontakt z klientami może być niebezpieczne
20:40 - kupowanie samochodów i wycieczki to najwyraźniej oznaka "słabości duchowej"
22:55 - obawa o utratę pracy z powodu nie wypełniania obowiązków jest dosłownie "zamartwianiem się o jutro". Cały materiał jest przy okazji samouczkiem dotyczącym korzystania z Biblioteki online Strażnicy.
27:45 - wideo o Anneliese Zelina - byłej modelce która rzuciła karierę dla bycia ŚJ. Szkoda, bo jest niebrzydka ;)
34:10 - "to system Szatana dodaje nam boleści które odczuwamy" - zatem organizacja jest w rękach Szatana skoro wywołała jak dotąd tyle cierpień u ludzi, sami to właśnie potwierdzili :)
35:05 - poranne wielbienie w wykonaniu Geoffreya Jacksona na podstawie Micheasza 4 - "jak istotna jest nasza neutralność?"
37:25 - neutralność oznacza nie tylko nie podejmowanie konkretnych działań, ale nawet nie pozwalanie sobie na myślenie o tych sprawach
37:55 - złe media przekazują wypaczony obraz organizacji i usiłują malować ją w złym świetle
38:55 - czasami imprezy sportowe mogą kryć w sobie cele związane z nacjonalizmem. Na przykład na wielu jest odgrywany hymn narodowy.
40:50 - [w kontekście wyborów i tego jak ŚJ je postrzegają] "Ale gdybyśmy w swoim sercu zaczęli myśleć: 'Mam nadzieję że ten idiota nie dorwie się do władzy' to czy zachowujemy neutralność? Albo co gorsza: 'mam nadzieję, że wygra ten drugi'" - to zdanie jest ciekawe w kontekście tego, że wybory w USA wygrał niedawno Trump, którego media jednogłośnie etykietowały mianem idioty itp.

Dalej nie przebrnąłem, ale może ktoś podniesie pałeczkę i uzupełni jeśli jest tam coś ciekawego :)

Martin:
Moją uwagę przykuł ten norweski zbór pozdrawiający widzów na koniec, a konkretnie jego struktura wiekowa. Prawie sami ludzie 50 i 60+. Do tego dwoje dzieci i ZERO młodzieży. Jeśli to jest standard w Norwegii, to jestem bardzo kontent. Widać potencjał na piękny rozwój. ;D

Estera:

--- Cytat: Martin w 07 Luty, 2017, 18:49 ---Moją uwagę przykuł ten norweski zbór pozdrawiający widzów na koniec, a konkretnie jego struktura wiekowa. Prawie sami ludzie 50 i 60+. Do tego dwoje dzieci i ZERO młodzieży. Jeśli to jest standard w Norwegii, to jestem bardzo kontent. Widać potencjał na piękny rozwój. ;D

--- Koniec cytatu ---
   Potencjał, ale na seppuku  :) :) :)
   W Polsce, też niedługo tak będzie.
   W moim zborze, dzieci jak na lekarstwo.
   A młode pary małżeńskie, w pionierce, na dzieci nie mają czasu.

Martin:
No i dobrze. Im mniej dzieciaków ze skopaną psychiką, tym lepiej. WTS zżera własny ogon swoimi politykami i "chwała" mu za to.

KaiserSoze:

--- Cytat: M w 07 Luty, 2017, 01:22 ---W tym miesiącu natchnęło mnie na oglądanie audycji. Poniżej kilka fragmentów, które zwróciły moją uwagę (znaczniki czasowe są podlinkowane, cytaty nie są z reguły brane z wersji z polskiej lektorem, ale tłumaczone bezpośrednio z angielskiego oryginału):

17:15 - życie przypomina jazdę na rowerze - przykłady wysokich lotów
(...)

--- Koniec cytatu ---


Czy dobrze wnioskuję, że dopiero po 17 minutach było coś wartego uwagi?
:D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej