BYLI... OBECNI... > OSTRACYZM

Nie mogę pojąć tego wykluczenia

(1/22) > >>

KaiserSoze:
mav: Post został usunięty z powodu roszczeń z tytułu praw autorskich zgłoszonych przez KaiseraSoze.

Post opowiadał o Świadku Jehowy, który zdradził żonę, przyznał się do tego starszym (czyli "okazał skruchę") ale został wykluczony (choć wyklucza się tylko za "brak skruchy").

gerontas:
Żona mu wybaczyła i tak jak w drugim przypadku nie ma biblijnego rozwodu. Ponowny ślub to cudzołóstwo.

Moyses:

--- Cytat: gerontas w 03 Luty, 2017, 13:26 ---Żona mu wybaczyła i tak jak w drugim przypadku nie ma biblijnego rozwodu. Ponowny ślub to cudzołóstwo.

--- Koniec cytatu ---

Ale drugi raz go nie wykluczą, bo już jest wykluczony.
Chociaż znam takich, co przy rozpatrywaniu możliwości przyłączenia takiego, co wcześniej został wykluczony za zdradę, biorą pod uwagę późniejsze małżeństwo tzw cudzołożne. Inaczej mówiąc, chcą karać dwa razy za to samo osobę już ukaraną. Mówiąc najprościej o procesach myślowych takich sędziów: z chęcią wykluczyliby już wykluczonego.
Ja się temu nie dziwię, przecież duch oddziałuje :)

NiepokornaHadra:
Nieźle. Delikatnie mówiąc dwuznaczność, podwójne odwazniki moralne. Lubia komplikowac proste sprawy, jak w moim (byłym) zborze. Rozwód, ślub, jest okej, a nagle ryp, że cudzołożnicy. Kumacie te czaczę? bo ja nie. Oni chyba maja jakąś rozpiskę która jest jak mapa po damskiej torebce.

gorolik:
Kaiser, w moim zborze był taki drugi opisany przez ciebie przypadek, przyłączyli oboje po pół roku.
Na moje pytanie koordynator odpowiedział "a co może się zmienić ".

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej