Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowoodkryty układ planetarny  (Przeczytany 2334 razy)


Offline Exodus

Odp: Nowoodkryty układ planetarny
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Luty, 2017, 17:27 »
Ciekawe Gorszycielu ? Ja myślę, że wspaniałe.
 Jak myślisz, czy kolejna nauka nauka Org. legnie w gruzach?
 '' I ujrzałem nowe niebiosa i Nową Ziemię '' Ap. 21.1
 Biblia Tysiąclecia - 1 I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową,
bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły.
 Robi się ciekawie  ;)
Ps.
 Przy okazji przywitam się tu z Tobą  :)
 Ale w odpowiednim wątku niebawem,bo było wesoło z moją żonką po twoim ujawnieniu się
« Ostatnia zmiana: 23 Luty, 2017, 17:30 wysłana przez Exodus »


Offline M

Odp: Nowoodkryty układ planetarny
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Luty, 2017, 17:44 »
Odkrycie faktycznie ciekawe, szkoda, że raczej za naszego życia nikt tam nie poleci sprawdzić czy jest tam może jakieś życie, bo trochę daleko ;D. Taka podróż jest teoretycznie możliwa, ale w praktyce jest wiele przeszkód które sprawiają że przebycie drogi kilkudziesięciu lat świetlnych jest... problematyczne ;).


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nowoodkryty układ planetarny
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Luty, 2017, 17:49 »
BARDZO JESTEM CIEKAW reakcji wszelkich kościołów gdyby się okazało że jest tam życie. Oj, byłby religijny armagedon.
Sądzicie że religie by to jakoś zracjonalizowały?


Offline M

Odp: Nowoodkryty układ planetarny
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Luty, 2017, 18:18 »
BARDZO JESTEM CIEKAW reakcji wszelkich kościołów gdyby się okazało że jest tam życie. Oj, byłby religijny armagedon.
Sądzicie że religie by to jakoś zracjonalizowały?

Ja taką możliwość racjonalizowałem sobie jeszcze jako ŚJ. Wg mnie nic w Biblii nie sugerowało, że na innych planetach nie może być życia. Równie dobrze może być 10 takich Ziem jak nasza i na każdej dostali podobną Biblię ;).


Offline Roszada

Odp: Nowoodkryty układ planetarny
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Luty, 2017, 18:39 »
BARDZO JESTEM CIEKAW reakcji wszelkich kościołów gdyby się okazało że jest tam życie. Oj, byłby religijny armagedon.
Sądzicie że religie by to jakoś zracjonalizowały?
My mamy ks. prof. Hellera więc spoko. :)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Heller


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Nowoodkryty układ planetarny
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Luty, 2017, 21:01 »
Od odkrycia planet do stwierdzenia faktu istnienia na nich zycia , droga daleka . Ale , mysle ,ze nawet w wypadku odkrycia zycia poza Ziemia , nasi teolodzy beda  w stanie uzasadnic ten fakt  z religijnego punktu widzenia . To jest wlasnie TEOLOGIA , dynamiczny wytwor naszej kultury ,  elastycznie reagujacy na zmieniajace sie warunki  ;).


Offline Roszada

Odp: Nowoodkryty układ planetarny
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Luty, 2017, 10:15 »
Cytuj
Ale , mysle ,ze nawet w wypadku odkrycia zycia poza Ziemia , nasi teolodzy beda  w stanie uzasadnic ten fakt  z religijnego punktu widzenia
Oczywiście, że tak.
Przecież doktryna chrześcijańska naucza, że dla człowieka ma być cały wszechświat ("nowe niebiosa i nowa ziemia"), a nie tylko, jak u ŚJ, wyłącznie kula ziemska. ;)


Offline Fantom

''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Nowoodkryty układ planetarny
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Luty, 2017, 19:57 »
Jest pare calkiem niezlych ksiazek zajmujacych sie problematyka ewentualnego zetkniecia sie z Obcymi . Np. Carl´a Sagan´a  "Kontakt" ( zostal sfilmowany  z Judy Foster w roli glownej ) . S. Lem tez niejednokrotnie  poruszal ten temat , czy to zartobliwie czy calkiem serio . W jednej z " Podrozy Ijona Tichego " opisuje jak to glowny bohater  dyskutuje z zakonnikiem -misjonarzem  , wyslanym  do obcych  cywilizacji aby im glosic Dobra Nowine . Niestety natknal sie na problemy nie do przezwyciezenia. Jak np. przekonac obce istoty , ze maja sie bac piekla ognistego, kiedy one najlepiej czuja sie w temp. powyzej  500 ' C. ,poniewaz  pochodza z planety  gdzie takie warunki to normalka ? Oczywiscie to zart , ale jak to u Lema ,  z drugim dnem . Mianowicie , czy nasz ludzkie standarty i normy maja uniwersalny charakter ? Czy nasze wyobrazenia dotyczace Dobra i Zla  musza obowiazywac w calym Wszechswiecie ?  Bardziej powaznie , zajmuje sie Lem , problematyka kontaktu , w swojej ostatniej powiesci  "Fiasko" . Rowniez tam , jest postac dominikanina , Ojca Arago , ktory jednak nie chce nikogo ewangelizowac , a jest raczej obserwatorem i doradca . Dla mnie byla to naprawde fascynujaca lektura ... 


Offline Roszada

Odp: Nowoodkryty układ planetarny
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Luty, 2017, 16:56 »
BARDZO JESTEM CIEKAW reakcji wszelkich kościołów gdyby się okazało że jest tam życie. Oj, byłby religijny armagedon.
Sądzicie że religie by to jakoś zracjonalizowały?
Towarzystwo to już przerabiało:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/historia-swiadkow-jehowy/alternatywne-zycie-na-marsie-wg-towarzystwa/new/#new


Offline Startek

Odp: Nowoodkryty układ planetarny
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Luty, 2017, 18:37 »
http://rozrywka.dziennik.pl/plotki/artykuly/543364,tomasz-terlikowski-zapowiada-ewangelizacje-kosmitow.html
JW.orgia już wysłała tam swoich przedstawicieli , dołączy do nich siedmiu z WARWICK  . Już 144 tysiące zostało skompletowanych , brakuje jeszcze najważniejszych  Świętego Ciała Kierowniczego .