Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium na sierpień 2017  (Przeczytany 3045 razy)

Offline Roszada

Strażnica do studium na sierpień 2017
« dnia: 27 Kwiecień, 2017, 23:06 »
Opublikowana Strażnica do studium na sierpień 2017:

https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/

Prosimy o komentarze. Ja tymczasem lulu spać. :-\
Jutro sprawdzę co nowego.
Ci z antypodów co mają inny czas do roboty. :)

Życiorys Siwulskiego.
Czy to  ten rzecznik ŚJ w Rosji?
Rosja na fali. :-\
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień, 2017, 23:15 wysłana przez Roszada »


Offline Światus

Odp: Strażnica do studium na sierpień 2017
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Kwiecień, 2017, 00:04 »
Życiorys Siwulskiego.
Czy to  ten rzecznik ŚJ w Rosji?
Rosja na fali. :-\

Z treści wynika, że to syn opowiadającego.

"Mniej więcej w tym czasie (1978) KGB kazało nam opuścić miasto. Zamieszkaliśmy w wiosce w pobliżu Tallina w Estonii, która była wtedy częścią Związku Radzieckiego. Tam, wbrew temu, co mówili lekarze, Maria urodziła zdrowego chłopca, Witalija.
**************

Przypomniałem sobie dzisiaj film "piwniczny" z kongresu 2016. Tam wojsko, podczas Wielkiego Ucisku, poszukuje tylko ŚJ. Nie ma nic o innych religiach.
A wiadomo, że "Wielki Ucisk rozpocznie się od ataku na religię fałszywą"  ;)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Woland

Odp: Strażnica do studium na sierpień 2017
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Kwiecień, 2017, 05:23 »
Cytuj
Weźmy pod uwagę przykład Hansa, który jest starszym w jednym z austriackich zborów. Koordynator grona starszych z jego zboru powiedział: „To jeden z najłagodniejszych braci, jakich znam”. Ale Hans nie zawsze był łagodny. Jako nastolatek zaczął nadużywać alkoholu i w rezultacie stał się agresywny. W szale alkoholowym zabił swoją dziewczynę i został za to skazany na 20 lat więzienia. Początkowo pobyt w więzieniu nie zmienił agresywnej osobowości Hansa. Z czasem jego mama poprosiła, żeby odwiedził go w więzieniu pewien starszy. Hans zgodził się na studium Biblii. Opowiada: „Nie było mi łatwo zrzucić starą osobowość. Bardzo zachęcił mnie werset z Izajasza 55:7, który mówi: ‚Niech niegodziwiec porzuci swą drogę’, i z 1 Koryntian 6:11, gdzie o osobach, które zerwały z grzesznym postępowaniem, powiedziano: ‚Przecież takimi byli niektórzy z was’. Przez wiele lat Jehowa za pośrednictwem ducha świętego cierpliwie mi pomagał pracować nad nową osobowością”. Po 17 latach pobytu w więzieniu Hans wyszedł na wolność jako ochrzczony chrześcijanin. Mówi: „Jestem wdzięczny Jehowie za ogrom Jego miłosierdzia i przebaczenie”.

Z pewnością rodzice tej martwej dziewczyny są zachwyceni.
Nie lubię Hansa


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Strażnica do studium na sierpień 2017
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Kwiecień, 2017, 08:07 »
Jak by zacząć łagodnie..
Może od przejaskrawionych życiorysów?
Może od przekłamania pewnych definicji i rozszerzania znaczeń słów biblijnych, tak by pasowały pod alkoholizm,wybuchowość,przeklinanie i papierosy?
Tyle Szatańskiego pokarmu i nie wiem co lepsze..
Jednak dwie perełki upadły przed odstepczą świnką jaką jest Donnie ::)

Pierwsze primo.
Nie jesteś grzeszny człowieku sam się zmienić na lepsze.
TYLKO studium Biblii z SJ pod kierownictwem nie natchnionego bożka o 7 twarzach, wyciągnie cię z tego plugawego Szatańskiego świata.
Przykłady złych osób które się opanowały i zmieniły to bujda na resorach i propaganda odstępców!Koniec kropka!

Drugie primo
Natomiast Jehowa jest „Bogiem prawdy” (Ps. 31:5). Dlatego wymaga, żeby Jego słudzy ‛mówili prawdę’ i ‛nie okłamywali’ innych (Efez. 4:25; Kol. 3:9). A zatem powinniśmy mówić prawdę — nawet jeśli jest ona krępująca lub niewygodna (Prz. 6:16-19).
Bez komentarza..
Miłej lektury.


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium na sierpień 2017
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Kwiecień, 2017, 10:09 »
Cytuj
A zatem powinniśmy mówić prawdę — nawet jeśli jest ona krępująca lub niewygodna (Prz. 6:16-19).
Bez komentarza..
Zapomnieli dodać, ze tę prawdę mają mówić braciom i komitetowi sądowniczemu, a nie ludziom ze świata:

   „Wierny świadek nie dopuszcza się krzywoprzysięstwa ani innych form kłamstwa. Nie oznacza to jednak, że powinien wyjawiać wszystko, co wie, wrogom ludu Bożego” (Strażnica Nr 22, 2004 s. 28);

   „Wprawdzie Biblia stanowczo potępia złośliwe kłamstwa, ale to nie znaczy, jakoby człowiek miał obowiązek wyjawiania faktów osobom nieupoważnionym” („Wnikliwe poznawanie Pism” 2006 t. 1, s. 1104-1105);

„Musimy też się zastanowić, czy rozmówca ma prawo otrzymać szczegółową odpowiedź” (Strażnica Nr 3, 2007 s. 6);

Nalezymy zatem do "nieupoważnionych" do otrzymania prawdy. :(


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium na sierpień 2017
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Kwiecień, 2017, 10:41 »
s. 12:
Cytuj
Już wkrótce ludzkość czeka największy ucisk w historii (Mat. 24:21, 22). Trudno przewidzieć, co dokładnie będzie on oznaczał dla każdego z nas. Jednak nie ma potrzeby się tym zamartwiać. Nie wiemy, co Jehowa zrobi, ale wiemy, jaki On jest. Na podstawie tego, czego dokonał w przeszłości, rozumiemy, że niezależnie od sytuacji zawsze realizuje swoje zamierzenie — chociaż czasami robi to w nieoczekiwany sposób. Za każdym razem, kiedy Jehowa nam pomaga, mamy możliwość doświadczyć „pokoju Bożego, który przewyższa wszelką myśl”.

Dla mnie pewna sprzeczność. Jeśli nie wiem co mnie czeka, to znaczy może zły los, a nie mam się zamartwiać. :-\
Poproszę o definicję słowa "wkrótce". :)
1-4 lata
5-10 lat
11-20 lat
itd.

s. 16:

Cytuj
"Niestety, moja ukochana Maria zmarła w 2014 roku. Nie mogę się doczekać, kiedy zmartwychwstanie i znowu ją zobaczę! (...) Mam 83 lata i nadal usługuję jako starszy"
Oj kochany wpierw to ty umrzesz.Chciałeś za swego życia oglądać żonę jak wychodzi z grobu?
Trzeba się było załapać do pomazańców, to być ja mógł mieć nadzieję szybciej ją widzieć. A tak to będziesz powtarzał za CK słowa "wkrótce". :-\


Offline Startek

Odp: Strażnica do studium na sierpień 2017
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Kwiecień, 2017, 10:50 »
Temat strażnicy to temat już dla mnie zamknięty , polecam  za to dobrą książkę  Jacka Komudy  ,,HUBAL"   major Henryk Dobrzański  był potomkiem sławnego Zawiszy Czarnego . Wierzcie mi lub nie , ja czuję obrzydzenie do tej ich literatury , nie poto wyszliśmy z tej sekty by z powrotem babrać się w tym gównie . Jeśli ktoś chce to czytać to ostrzegam : CZYTANIE STRAŻNIC SZKODZI TWOJEMU ZDROWIU I TWOJEJ RODZINY !  Roszada i Tusia wy jesteście profesjanolitami w tej dziedzinie , opatrzcie to stosownym komentarzem , ale na miłość Boską nie namawiajcie nas do czytania tego barachła .  Hej Odstępcy czy lubicie ten cudowny pokarm od samego Jehowy ?  Bo ja Nie !


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium na sierpień 2017
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Kwiecień, 2017, 10:53 »
s. 18

"To smutne, ale niektórzy słudzy Jehowy stracili czujność i wrócili do poprzedniego
stylu życia
."

A jednak. ;)

s. 30:

"Wydawało się, że sytuacja ulegnie poprawie w 1929 roku wraz z otwarciem Biura Oddziału. Ale pojawiły się przeszkody. Kiedy poinformowano, że należy zaprzestać prowadzenia interesów podczas głoszenia, pewien urażony kolporter opuścił organizację i utworzył własną grupę studium Biblii. W tym samym czasie nadzorca Biura Oddziału uwikłał się w niechrześcijańskie postępowanie i trzeba było go zastąpić kimś innym".

no i w naczalstwie trafiają się chwasty. ;)

s. 31 zdjęcie ŚJ z plakatami przyczepionymi na plecach i brzuchu.


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium na sierpień 2017
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Kwiecień, 2017, 12:31 »
   Jeżeli Jehowa jest Bogiem prawdy?
   To dlaczego ONI kłamią? Faryzejskie pokrętła?
   A wstyd "strażnica"!! Nie stosują się sami do tego, co nauczają!!
   To, to, to ... jak to się nazywa?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica do studium na sierpień 2017
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Kwiecień, 2017, 14:30 »
Poproszę o definicję słowa "wkrótce". :)
1-4 lata
5-10 lat
11-20 lat
itd.

http://piotrandryszczak.pl/wkrotce.html

 ;D


Offline M

Odp: Strażnica do studium na sierpień 2017
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Kwiecień, 2017, 14:42 »
Świadkowie Jehowy - głosiciele "już wkrótce" od 140 lat.