DYSKUSJE DOKTRYNALNE > LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY

Życie i służba kwiecień 2017

<< < (2/2)

salvat:

--- Cytat: DonnieDarkoJG w 10 Styczeń, 2017, 14:29 ---Boje sie komentowac jak zobaczylem zdjecie z okladki i podpis do tego zdjecia..

--- Koniec cytatu ---

Gdyby ktoś tak mnie przywitał na sali mógłby liczyć na moje największe zdumienie które pretendowałoby do miana zdumienia roku 2017 - tak już teraz 11. stycznia. :)

Roszada:
O fajne zdanie:

"Prawdziwą gościnność powinniśmy okazywać nie tylko przy szczególnych okazjach, takich jak Pamiątka, ale przez cały czas" (s. 2).

Czyli Pamiątka śmierci jest okazją do goszczenia się?
Jakieś ciasto, winko?
Stypa? :-\
Namiastka świąt Wielkanocy?

KaiserSoze:
Zwróciłem uwagę na zdjęcie na pierwszej stronie opisane:

--- Cytuj ---witanie siostry, która po długiej przerwie przyszła do Sali Królestwa
--- Koniec cytatu ---
To zdjęcie utwierdza mnie w przekonaniu że SJ potrafią okazywać "miłość" i "życzliwość" tylko na zebraniach. Witają ją tak serdecznie, bo nie widzieli jej "długo", co oznacza, że NIKT nie pofatygował się jej odwiedzić czy zapytać o zdrowie.

Zdjęcie na stronie drugiej: skąd oni wzięli hipisów w XXI wieku?!

Strona 5:

--- Cytuj ---Starsi starają się odnaleźć osoby nieczynne i im pomóc, podobnie jak pasterz pilnie szuka owcy, która oddaliła się od stada
--- Koniec cytatu ---
Szukają? Przeca adresy mają, o jakim szukaniu mowa??
A swoją drogą - ciekawe czy mnie ktoś odwiedzi przed Pamiątką? Może nadzorca grupy służby? Nie widziałem go ponad pół roku.

Strona 8:

--- Cytuj ---Zachęć rodziców by na odwrocie plakietki swoich dzieci napisali własny numer telefonu komórkowego. Pomoże to porządkowym skontaktować się z rodzicami, gdyby dziecko się zgubiło
--- Koniec cytatu ---

Ale żeby zajrzeć na drugą stronę plakietki, trzeba ją odpiąć, a to wspaniała okazja do podotykania dziecka. Pedofile - zgłaszajcie się na porządkowych, taka okazja powtórzy się dopiero za rok!


EDIT: dla wiernych czytelników dosypię parę kropek: ... ... ... ... ... ... ... ... Wstawcie sobie dowolnie w tekst :D ;)

salvat:

--- Cytat: KaiserSoze w 06 Luty, 2017, 12:21 ---Zwróciłem uwagę na zdjęcie na pierwszej stronie opisane:To zdjęcie utwierdza mnie w przekonaniu że SJ potrafią okazywać "miłość" i "życzliwość" tylko na zebraniach. Witają ją tak serdecznie, bo nie widzieli jej "długo", co oznacza, że NIKT nie pofatygował się jej odwiedzić czy zapytać o zdrowie.

--- Koniec cytatu ---

Trafiłeś w punkt. Tak właśnie postrzegam braterską miłość i życzliwość. Niektórzy by się zesrali by ci ją publicznie okazać.

Startek:
Czy na zebraniu jest dokładnie omawiany Nowy Testament.? Odnoszę wrażenie  , że oni nigdy nie wychodzą ze Starego testamentu ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej