PORTALE, BLOGI, FORA I INNE > Z KRAJU

Odstępstwo i rozłam w Sopocie?

(1/4) > >>

M:
Na sąsiednim forum Brat Jaracz zamieścił taką oto informację:


--- Cytat: Brat Jaracz --- Otóż doszło do rozłamu w Sopocie, wskutek którego poleciały głowy starszych. A żeby było smaczniej, jeden z nich był właścicielem sali królestwa. I teraz ponoć biedne owieczki nie mają się gdzie spotykać, bo oba sopockie zbory miały tam... yyy... punkt zborny. A co było powodem rozłamu: tadam: ODSTĘPSTWO
--- Koniec cytatu ---

Może ktoś z tamtych okolic wie coś więcej?

Otwórz_Oczy:
Rozłam to za dużo powiedziane. Dwa zbory w Sopocie będą łączone w jeden i zebrania mają się od wiosny odbywać w Gdańsku w Oliwie.
Co do Sali Królestwa to kwestia wygląda tak, że wykluczony syn byłego już starszego jest współwłaścicielem sali i aby "zapobiec problemom" zebrania na tej sali już się nie będą odbywać.

M:

--- Cytat: Otwórz_Oczy w 09 Styczeń, 2017, 16:36 ---Dwa zbory w Sopocie będą łączone w jeden

--- Koniec cytatu ---

Wiesz mniej więcej ile osób było w tych zborach wcześniej? Albo ile odeszło teraz? Skoro musieli połączyć dwa zbory w jeden, to znaczyłoby, że odeszło więcej niż kilka osób. Albo odeszło że kilku starszych i nie było komu prowadzić zebrań.

Otwórz_Oczy:
Około 50 osób na zbór czyli gdzieś sto osób, z tym że na zebraniu bywa czasem i tak, że jest tylko 40 osób.

Roszada:
Kiedyś z Sopotu znałem Waldemara H., zięcia obwodowego.
Był u mnie 2 razy w poradni na dyskusji. :-\

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej