DYSKUSJE DOKTRYNALNE > BIBLIA - DYSKUSJE.....

Odżywianie się w Królestwie Bożym

(1/3) > >>

Roszada:
Wiem, wiem, że Paweł pisze, że Królestwo to nie co się je i pije, ale sprawiedliwość w Duchu Św., ale co zapamiętaliście w kwestii odżywiania w przyszłym raju? :)
Czy mięso też?
Czy tak jak przed Noem same roślinki?

Towarzystwo w roku 1931 tak pisało:

„W Królestwie Bożem pouczeni oni zostaną przez Pana, co, kiedy i ile mają jeść, a przede wszystkiem duch ich karmiony będzie kosztownemi prawdami Jehowy” (Złoty Wiek 15.11 1931 s. 343).

Roszada:
No adwentyści mówią wprost: będziemy jak w raju, tylko jarskie.
Zero mięsa. Zero mleka, zero serów.
To tylko teraz przejściowo jemy.
Kawę i herbatę pewnie wykarczują do zera. ;D
Pewnie one się zalęgły z podszeptów szatana. ;)

Estera:
W rozmowach na ten temat, ... że mięska w raju nie będzie ... to często słyszałam, jak niektórzy mówili ...
Że oni ... to chyba raczej z mięsa nie chcieliby rezygnować, kochają, szynki, golonki, kiełbaskę ...
To wtedy padał koronny argument, że jak to sobie wyobrażasz, w raju zabijanie zwierząt i kręcenie kiełbasek ...
To inny wpadał na pomysł i mówił: "już tam Bóg coś wymyśli, żebyśmy czuli ten smak mięska" ...
A inny zafantazjował: "może kiełbaska i szynki będą na drzewach rosły, obejdzie się wtedy bez zabijania zwierzaków."

Efektmotyla:
Praną będzie się karmić lud jehowy ;)

Inedia, łacińska nazwa postu jest sposobem odżywiania się bez użycia znanego nam powszechnie pokarmu. Inedycy swoją energię czerpią z natury, odżywiają się praną, czyli życiodajną siłą zastępującą im wodę i chleb.  ;) ;) ;)

tomek_s:
Zna ktoś jakiegoś myśliwego ŚJ? :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej