BYLI... OBECNI... > DZIECIŃSTWO I DORASTANIE WŚRÓD ŚJ...

"Definicja Randki" według Świadków Jehowy

<< < (11/12) > >>

czarnaowca:
Opowiem Wam coś.
U mnie w zborze prawie każdy miał podwójne życie, o czym wspominałam wcześniej.

No i było takich dwoje. Ona - pionierka stała, trochę się puszczała. On - syn Przewodniczącego, kiedyś wykluczony na chwilę za niemoralność [zamieszkał z dziewczyną ze świata]. Właściwie to oni się nawet nie lubili, czego wzajemnie nie kryli.
Ale raz kiedyś impreza zborowa w wąskim gronie była, młodzi popili... i się za bardzo zabawili. Niestety kryjówkę mieli marną, bo nakrył ich brat starszy, który wrócił za wcześnie do domu. Afera co nie miara, no, ale skoro się wydało, to rad nie rad musieli się pobrać. Wyobraźcie sobie małżeństwo, które nawet się nie lubi. Po pół roku wyjechali za granicę i w sumie co u nich to chyba tylko rodzina wie, czy się jeszcze nie rozwiedli.

Kurtyna.

Blizna:
Nie lubili się, ale jakaś chemia była :D

Gandalf Szary:
Ostatnio dowiedziałem się bardzo ciekawej rzeczy o swoim znajomym. Otóż facet nie miał w ogóle okresu narzeczeństwa. Gdy próbował spotykać się z panną zainterweniował jej ojciec, który był starszym zboru. Zakomunikował im, że nie ma tzw. chodzenia wśród ŚJ. Albo ślub albo nici z kontynuowania znajomości i biedak się ożenił. Dziś jest po 50 i od wielu lat zalewa nieudane małżeństwo alkoholem.
Po prostu szok!

Sebastian:
ta definicja jest dla mnie szokująca
--- Cytuj ---Czym jest randka? Randka to każdy rodzaj kontaktu towarzyskiego między dwoma osobami, które okazują sobie szczególne zainteresowanie. Może to być spotkanie w grupie albo sam na sam, kontakt jawny lub potajemny, przez telefon, SMS-y bądź osobisty. Świadkowie Jehowy nie uważają randek za formę rozrywki, lecz za ważny etap na drodze do zawarcia małżeństwa.

Źródło https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/faq/swiadkowie-jehowy-randki/

--- Koniec cytatu ---
gdyby praktycznie zastosować się do rad z artykułu, to dorosły człowiek powiedzmy 25 letni powinien nie mieć absolutnie żadnych doświadczeń towarzyskich z płcią przeciwną a młodzi powinni pobierać się "w ciemno"

Gandalf Szary:
Zgodnie z tą definicją randka to kolejny etap w życiu człowieka zmierzający do zawarcia związku małżeńskiego, a mój znajomy tego etapu został pozbawiony. To jest chore!! I jest co jest.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej