Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium marzec 2017  (Przeczytany 14107 razy)

od-nowa

  • Gość
Odp: Strażnica do studium marzec 2017
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Listopad, 2016, 12:27 »
   No trudne by to było.
   To nadzorcy obwodu wchodzą wieczorami do ... "uszytych namiotów" współbraci ...
Uśmiałam się  ;D dobre, choć np. mnie męczyły wizyty pasterskie w naszym "rodzinnym namiocie", bo wiecznie coś, a te coś, to same nakazy i zakazy, chociażby jeden na ten przykład, zgorszyłaś siostro niektórych w zborze, bo zawiesiłaś ozdobę w oknie kuchennym na wiosnę z kogucikiem, a to już jest podejrzenie, że czcisz Wielkanoc ;D


Offline Lechita

Odp: Strażnica do studium marzec 2017
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Listopad, 2016, 13:30 »
Idzmy na całość:
"Czy możemy sobie wyobrazić Nadzorcę Obwodu szyjącego wieczorami namioty Quechua dla Decathlonu?"

Woland toś pojechał.     
Znam byłego NO, który na sam dźwięk słowa "praca" dostaje nerwowych dreszczy  ;D
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Jaaqob

Odp: Strażnica do studium marzec 2017
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Listopad, 2016, 13:32 »
Tak sobie myślę, że tematem kongresów 2017 może być niepodzielne serce. Temat można bardzo fajnie wykorzystać do prania mózgu. Już widzę te sympozja typu zachowujmy niepodzielne serce gdy a) członek rodziny zostaje wykluczony b) zaufany wykwalifikowany mężczyzna popełnia grzech itd xD
Poza tym tematy kongresów trochę Się powtarzają. Nie tak przecież dawno temu był Kongres "Naśladuj Chrystusa!", a w 2015 były kongresy "Naśladujmy Jezusa!", kilka lat temu było "Trwaj przy Jehowie!"  teraz było "Lojalnie trwajmy przy Jehowie".  Natomiast chyba w 2013 był Kongres "Strzeż swojego serca!", wiec w 2017 mogłoby być "Zachowujmy niepodzielne serce!". Wróżbita maciey


Offline matus

Odp: Strażnica do studium marzec 2017
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Listopad, 2016, 13:49 »
Ja pozostanę jednak przy 2 komorach i 2 przedsionkach.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Woland

Odp: Strażnica do studium marzec 2017
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Listopad, 2016, 13:53 »
niepodzielne serce.
idiotyczna nomenklatura
To się zwie ubytek w przegrodzie między komorami czyli VSD


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Strażnica do studium marzec 2017
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Listopad, 2016, 14:04 »
Woland toś pojechał.     
Znam byłego NO, który na sam dźwięk słowa "praca" dostaje nerwowych dreszczy  ;D

NO i praca?Nie rozumiem pytania.. ;)


Offline Światus

Odp: Strażnica do studium marzec 2017
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Listopad, 2016, 16:55 »
Pierwszy artykuł ak.7
Gdybyśmy czcili innych ludzi, nie podobałoby się to Bogu. Powinniśmy pamiętać o podstawowej prawdzie: „Wszyscy zgrzeszyli i brakuje im chwały Bożej” (Rzym. 3:23). Żaden człowiek nie zasługuje na szacunek graniczący z uwielbieniem.
Nie liczą uwielbienia dla niewolnika.

Ludzi może i nie uwielbiają ale telewizję to i owszem.
Teraz dokładniej obejrzałem obrazek...
Lett opowiada o jakichś nowych, ważnych błędach doktrynalnych a dziadkowie przed TV...  śmieją się z niego  ;D ;D ;D
A może uśmiechają się do niego...?  ;)
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad, 2016, 17:00 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Strażnica do studium marzec 2017
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Listopad, 2016, 17:04 »
Art. 256. Propagowanie faszyzmu lub totalitaryzmu
Dz.U.2016.0.1137 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny

§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.


W Polsce znieważanie lub nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym, rasowym, etnicznym, wyznaniowym jest zabronione i karalne na podstawie art. 256 i 257 Kodeksu karnego.

Jak nazwać wezwania do zerwania wszystkich kontaktów z wykluczonymi, nawet własnymi dziećmi lub rodzicami?

I tu się zaczyna nowomowa: przecież oni nie nawołują, oni radzą :P


Offline Exodus

Odp: Strażnica do studium marzec 2017
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Listopad, 2016, 17:33 »
Nic tam ciekawego nie ma.

   Nie wiem, bo nie czytałem i na tą chwilę nie mam zamiaru.
   Przyjąć natomiast mogę i - w dużych ilościach !!!
   Poczekam na zwyżkę cen w punkcie skupu.

  Ps.
      Zwyżkę cen w - Makulatury


Offline rychtar

Odp: Strażnica do studium marzec 2017
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Grudzień, 2016, 23:11 »
„jako Świadkowie Jehowy chętnie okazujemy szacunek przedstawicielom władzy. Uwzględniamy
przy tym zwyczaje panujące w danym kraju.Współpracujemy z nimi, gdy wypełniają swoje obowiązki” str. 10, paragraf 9. Wcześniejszy też o władzach zwierzchnich.
Chciałbym zobaczyć współpracującego Świadka Jehowy np. z policjantem :) jak goni i łapie przestępcę.

A ja chciałbym zobaczyć czy tak chętnie będą respektować postanowienia Komisji Australijskiej w sprawie pedofilii. W końcu to też władza zwierzchnia, której świadkowie powinni okazywać szacunek :)
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium marzec 2017
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Grudzień, 2016, 23:24 »
A ja chciałbym zobaczyć czy tak chętnie będą respektować postanowienia Komisji Australijskiej w sprawie pedofilii. W końcu to też władza zwierzchnia, której świadkowie powinni okazywać szacunek :)
  Tutaj ... to już chyba tacy konsekwentni nie bedą, coś mi się wydaje.
  Chętnie respektują, ale bardzo wybiórczo i tylko to, co się im podoba, faryzeusze.
  Biedni ludkowie ... ciągle muszą uprawiać ...kameleonizm ...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline rychtar

Odp: Strażnica do studium marzec 2017
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Grudzień, 2016, 23:34 »
Ich wybiórczość jest posunięta do granic możliwości. O pedofilii nic nie piszą na swojej stronie, w swoich publikacjach podczas gdy piszą o tym jacy to są wspaniali, uczciwi ludzie nagradzani przez instytucje, organizacje rządowe i pozarządowe. Ta organizacja jest tak "święta", że już bardziej się nie da :)
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium marzec 2017
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Grudzień, 2016, 23:41 »
Ich wybiórczość jest posunięta do granic możliwości. O pedofilii nic nie piszą na swojej stronie, w swoich publikacjach podczas gdy piszą o tym jacy to są wspaniali, uczciwi ludzie nagradzani przez instytucje, organizacje rządowe i pozarządowe. Ta organizacja jest tak "święta", że już bardziej się nie da :)
  Ja myślę, Rychtar ... że te granice, to już dawno zostały przekroczone, przez te ... "samochwały" WTS.
  Myślą, że jak innych będą obrzucać błotem, to sami będą "bielsi". Dla ludzi z WTS, udaje się im osiągnąć ten efekt.
  Ale osoby z poza, bardzo szybko to dostrzegają, że coś jest nie halo ...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Lechita

Odp: Strażnica do studium marzec 2017
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Grudzień, 2016, 13:51 »
WTS stosuje po prostu starą wypróbowaną metodę propagandy sukcesu. Od wieków stosowana z powodzeniem przez królów, władców różnej maści, państwa, społeczności by osiągnąć założony stopień zmanipulowania określonej grupy.

Tak jak wspomnieliście Rychtar i Estera, oni są posłuszni władzom , gdy jest to dla nich wygodne i w jakiś sposób korzystne. W każdym innym przypadku cytują oklepaną regułkę z Dziejów 5:29  w wyniku czego następuje cudowny proces "samorozgrzeszenia" i śmiało można krzyczeć na cały świat jak to religia prawdziwa jest prześladowana przez szatański system rzeczy! ;)  Nie ma to jak zwalić wszystko na diabła z widłami  ;D

Na szczęście taka polityka działa do pewnego momentu, aż informacje krążące w tzw. drugim obiegu przybiorą masę krytyczną , a gdy to się stanie polityka propagandy sukcesu upada definitywnie i niezawodnie.
Ciekawe ile brakuje WTS-owi do osiągnięcia "masy krytycznej" ?
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium marzec 2017
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Grudzień, 2016, 16:15 »
 Myślę, że tą "masę krytyczną", o której piszesz Lechito, to już osiągnęli.
 Dowodem na to są Ci, którzy odeszli z powodu ... prawdy o WTS ...
 Przebudzeni w zborach, "partyzantka", którzy z różnych powodów muszą tam tkwić.
 I takie fora, istniejące w różnych krajach ... z ludźmi wybudzonymi.
 Nie wspomnę o różnych kanałach na You Tube, w Polsce sporo tego jest ...
 I zapewne będzie to tendencja rosnąca. Już nie zatrzymają tej "kuli śnieżnej" ...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.