DYSKUSJE DOKTRYNALNE > BIBLIA - DYSKUSJE.....

Zasada dwóch świadków

(1/13) > >>

pies berneński:
Czy ktoś się z Was wgłębiał  w zasadę dwóch świadków? Czy można ją uznać za słuszną ,sprawiedliwą ponieważ jest zapisana w Biblii?
Czytając historie na tym forum osób skrzywdzonych i niesprawiedliwie potraktowanych można dojść do wniosku,ze ta rada nie jest już tak ponadczasowa.

Baran:

--- Cytat: pies berneński w 14 Listopad, 2016, 20:11 ---Czy ktoś się z Was wgłębiał  w zasadę dwóch świadków? Czy można ją uznać za słuszną ,sprawiedliwą ponieważ jest zapisana w Biblii?
Czytając historie na tym forum osób skrzywdzonych i niesprawiedliwie potraktowanych można dojść do wniosku,ze ta rada nie jest już tak ponadczasowa.

--- Koniec cytatu ---

Świadkowie Jehowy, Australia, jw.org: Geoffrey Jackson zeznaje przed komisją [Napisy PL]

I odpowiada na Twoje pytanie, a właściwie chyba prawidłową odpowiedź podaje jego rywal Angus Stewart, chyba już uznany przez CK za "diabełka"

Od 18 minuty 05 sekundy 

20 minuta 20 sekunda Angus Stewart miażdży Geoffreya Jacksona


CzarnySmok:

--- Cytat: pies berneński w 14 Listopad, 2016, 20:11 ---Czy ktoś się z Was wgłębiał  w zasadę dwóch świadków? Czy można ją uznać za słuszną ,sprawiedliwą ponieważ jest zapisana w Biblii?
Czytając historie na tym forum osób skrzywdzonych i niesprawiedliwie potraktowanych można dojść do wniosku,ze ta rada nie jest już tak ponadczasowa.

--- Koniec cytatu ---

Gdyby zasada 2 NAOCZNYCH świadków  miałaby miec zastosowanie w orzecznictwie sądowym to miażdżąca większość spraw o morderstwo, kradzież, rozbój, gwałt, pedo i inne byłaby oddalana z powodu braku dowodów. Odpowiedz chyba jednoznaczna :)

Estera:
    Powiem Ci Baran tak ...
    Jak w grudniu ubiegłego roku wpisałam w ciemno: Australia, pedofilia, Geoffrey Jackson ...
    nie myślałam, że mi cokolwiek się pokaże ... a jak już zobaczyłam
    to nie mogłam uwierzyć, w pierwszym momencie, jak mi się pojawił ten właśnie ekran ...
    a jak słuchałam tego fragmentu, o którym tu wspominasz, to właśnie mniej więcej w tym momencie ...
    zapadła moja decyzja, że nie będę ŚJ. ... nie mogłam tego spokojnie słuchać, tych bredni G.J.
    bo uświadomiłam sobie, że to nie może być religia prawdziwa ... raczej od szatana ...
    CzarnySmoku ... dokładnie tak myślę jak Ty ...

Agalloch:

--- Cytat: CzarnySmok w 14 Listopad, 2016, 22:18 ---Gdyby zasada 2 NAOCZNYCH świadków  miałaby miec zastosowanie w orzecznictwie sądowym to miażdżąca większość spraw o morderstwo, kradzież, rozbój, gwałt, pedo i inne byłaby oddalana z powodu braku dowodów. Odpowiedz chyba jednoznaczna :)

--- Koniec cytatu ---

Zgadzam się całkowicie.

W sytuacji, gdy chodzi o ściganie "grzeszników" - proszę bardzo, nie widzę przeszkód, co dwóch świadków, to nie jeden.

Natomiast gdy zasada ta stanowi uzasadnienie dla "pozostawiania w rękach Jehowy" przestępców (np. zwyrodnialców dopuszczających się pedofilii), to jest to PATOLOGIA!!!

A tych starszych panów, którzy odpowiedzialni są za uparte, debilne utrzymywanie obecnych chorych procedur pozamykałbym w dwuosobowych celach, każdemu za towarzysza wyznaczając napalonego, obleśnego oprycha. Powinno się im przy tym zapowiedzieć, że w razie czego mogą się oczywiście poskarżyć na "nieprzystojne" zachowanie zwyrodniałego współwięźnia, ale tylko pod warunkiem znalezienia drugiego świadka. "Cierp ciało, coś chciało".

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej