DYSKUSJE DOKTRYNALNE > BIBLIA - DYSKUSJE.....

Nowa osobowość i co dalej

(1/10) > >>

Efezjan:
Wątek wydzielony z https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=3648.msg59811#msg59811


--- Cytat: Elihu ---Człowiek musi się przyodziać w coś innego i nie martwić się w co się ubierze, co będzie jadł i pił i czy będzie miał brodę czy nie...
--- Koniec cytatu ---
Strzał w dychę. Przyobleczenie w Chrystusa to jest sedno, a nie noszenie czy nienoszenie brody.

"26. Wszyscy bowiem dzięki wierze jesteście synami Boga - w Chrystusie Jezusie. 27. Wy bowiem, którzyście przez chrzest zanurzyli się w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa. 28. Nie istnieje odtąd Żyd ani Grek, nie istnieje niewolnik ani wolny, nie istnieje mężczyzna i kobieta - wy wszyscy bowiem stanowicie jedność w Chrystusie Jezusie. Ga 3, 26-28.

Wobec powyższego problem noszenia czy nienoszenia brody przestaje mieć znaczenie. Bo czyż brodacz i niebrodacz nie stanowią jedności w Chrystusie Jezusie?

Elihu:

--- Cytat: Efezjan w 13 Listopad, 2016, 21:23 ---Strzał w dychę. Przyobleczenie w Chrystusa to jest sedno, a nie noszenie czy nienoszenie brody.

"26. Wszyscy bowiem dzięki wierze jesteście synami Boga - w Chrystusie Jezusie. 27. Wy bowiem, którzyście przez chrzest zanurzyli się w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa. 28. Nie istnieje odtąd Żyd ani Grek, nie istnieje niewolnik ani wolny, nie istnieje mężczyzna i kobieta - wy wszyscy bowiem stanowicie jedność w Chrystusie Jezusie. Ga 3, 26-28.

Wobec powyższego problem noszenia czy nienoszenia brody przestaje mieć znaczenie. Bo czyż brodacz i niebrodacz nie stanowią jedności w Chrystusie Jezusie?

--- Koniec cytatu ---
Efezjan. To ja jeszcze coś dla Ciebie mam.  Mt22:1-14 uczta weselna króla i szata weselna. Mimo iż pewien człowiek dostał się na tą ucztę to oniemiał bo nie miał szaty weselnej. I tu jest fajny odnośnik co do szaty weselnej Ef4:24 (rzeczywista lojalność)

Elihu:
Zaraz, zaraz. To mi coś przypomina. Rzeczywista lojalność - rzeczywisty niewolnik.. ?? Było coś jeszcze o rzeczywistym życiu i o rzeczywistej nadziei

Efezjan:

--- Cytat: Elihu w 13 Listopad, 2016, 21:45 ---Efezjan. To ja jeszcze coś dla Ciebie mam.  Mt22:1-14 uczta weselna króla i szata weselna. Mimo iż pewien człowiek dostał się na tą ucztę to oniemiał bo nie miał szaty weselnej. I tu jest fajny odnośnik co do szaty weselnej Ef4:24 (rzeczywista lojalność)

--- Koniec cytatu ---
Piękne. Przyobleczenie się w nowego człowieka w tym fragmencie listu do Efezjan.
Cały list do Efezjan to po prostu ciary na plecach /mnie wybudził - nie w świadkowskim sensie, bo nigdy nim nie byłem - fragment z Ef 5, 14 "Zbudź się, o śpiący i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus"./ To było, jakbym obuchem przez łeb dostał. Stąd się wziął mój nick na tym forum.
A fragment z Mateusza też piękny: powołani do uczty niebiańskiej - musimy być gotowi, bo 'nie wiadomo, kiedy Pan nasz przyjdzie', więc lepiej być panną roztropną niż głupią. ;)

Elihu:
Dokładnie

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej