BYLI... OBECNI... > ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA

Reakcje i wypowiedzi na Strażnicy - "Czy twój wygląd przynosi chwałę Bogu?"

(1/16) > >>

Lucyfer:
Dziś 13 Listopada, dzień w którym zbory 'analizują' Strażnicę "Czy twój wygląd przynosi chwałę Bogu".
Chciałbym was prosić byście podzielili się (oczywiście ci którzy jeszcze na Sali bywają) reakcjami, lub wypowiedziami braciszków - w szczególności w kwestii brody, bo temat ten był przez wielu wyczekiwany.
U mnie było kilka smaczków...
W kwestii brody padło:
1) Nasz brat ma w pracy kolegę który zapuścił brodę. Przez to zyskał sobie przydomek 'Abdul' albo 'Bin Laden' . Brat skwitował, z że z pewnością nikt nie chciałby mieć takiego przezwiska w zborze.
2) Brat opowiadał historię jak jego zainteresowany był w szoku, kiedy zobaczył ŚJ z brodą. Nie mógł uwierzyć że ŚJ tak jak inni mogą robić co chcą i nosić brodę. To było według niego złe i nie do przyjęcia.
3) Prowadzący po wypowiedzi mojej żony potwierdził, że broda w PL jest równoznaczna z utratą wszystkich przywilejów i możliwością służby na wózkach.
Ogólnie klimat wypowiedzi co do brodaczy był bardzo negatywny i w charakterze na 'NIE'.

Jeśli chodzi o inne tematy to między innymi był prowadzący wspominający o miss mokrego podkoszulka jako nie za bardzo godnej formie ubioru i rozrywki  :o
Siostry które z przekonaniem wypowiadały się w kwestii strojów kąpielowych, że takie jak noszą wszystkie kobiety są nie zbyt bo dużo odsłaniają i gdyby bracia z siostrami poszli na wspólny wypad na basen to bracia mogliby rozbudzać w sobie niemoralne rządzę...

Czyli broda nie, a na basen polecamy burkę... a dla niewiernych - pas szahida jako jedyną formę 'rozrywki'.

Dzielcie się wszyscy:)  pozdrawiam Lucek!


Nemo:

--- Cytat: Lucyfer w 13 Listopad, 2016, 15:37 ---1) Nasz brat ma w pracy kolegę który zapuścił brodę. Przez to zyskał sobie przydomek 'Abdul' albo 'Bin Laden' . Brat skwitował, z że z pewnością nikt nie chciałby mieć takiego przezwiska w zborze.
2) Brat opowiadał historię jak jego zainteresowany był w szoku, kiedy zobaczył ŚJ z brodą. Nie mógł uwierzyć że ŚJ tak jak inni mogą robić co chcą i nosić brodę. To było według niego złe i nie do przyjęcia.
3) Prowadzący po wypowiedzi mojej żony potwierdził, że broda w PL jest równoznaczna z utratą wszystkich przywilejów i możliwością służby na wózkach.
Ogólnie klimat wypowiedzi co do brodaczy był bardzo negatywny i w charakterze na 'NIE'.

--- Koniec cytatu ---

No że broda jest fe, to wiadomo nie od dzisiaj. Ale za to wąsy jak najbardziej. Tylko czy brat noszący wąsy a'la Hitler, albo Hercules Poirot, zasłużyłby na zaszczyt bycia operatorem wózka?
Ta destrukcyjna organizacja religijna jest tak przesiąknięta bzdurnymi zakazami i nakazami że w głowie się nie mieści.
A z drugiej strony, osoba co do której są bardzo wiarygodne podejrzenia o pedofilię, będzie cieszyła się w zborze wszelkimi przywilejami, osoba będąca w domu tyranem a na sali wzorowym bratem pomimo niejednokrotnych doniesień o jego domowej tyranii, będzie również na piedestale. Ale siostra która ma za kuse majtki w stroju kąpielowym, albo co gorsza... lekko większy biust, będzie przynosiła wstyd organizacji i to trzeba piętnować i tępić. Czym jest uwarunkowane tak niedorzeczne postępowanie? Chyba tylko tym, że pedofilie, czy tyranię da się ukryć przed światem  >:(. Ale już atrakcyjnej siostry... nie bardzo. ;)
Lucyfer zdołowałeś mnie. ;) Znowu jest mi wstyd że byłem cząstką tego cyrku.

Blizna:

--- Cytat: Nemo w 13 Listopad, 2016, 16:07 ---Lucyfer zdołowałeś mnie. ;) Znowu jest mi wstyd że byłem cząstką tego cyrku.

--- Koniec cytatu ---

Nemo, powtarzaj jak ja "to doświadczenie było mi potrzebne".
Ja już się pogodziłam z tym, że było jak było.

rychtar:
U nas argumenty przeciwko brodzie padały równie idiotyczne co osoby je wygłaszające:
1. Broda jest niebezpieczna, ponieważ brodacze kojarzą się z Żydami, a Polska jest krajem antysemitów, ksenofobów, którzy nienawidzą Żydów i Muzułmanów a oni przecież noszą brodę.
2. Polska jest krajem, w którym nie nosi się brody (nie wiem gdzie ta osoba mieszka skoro nie widzi brodaczy wokół siebie).

Jeszcze brakowało, żeby ktoś użył argumentu takiego przeciw brodzie, że jak się je rosół z makaronem to ten makaron zostaje w brodzie i sobie tam dynda.

Co do ubioru to stwierdzono, że spodnie rurki uwypuklające genitalia (tak dosłownie powiedziano) są bardzo niestosowne - czytaj zakazane. Co do samych rurek nie noszę bo nie podobają mi się. Ale, żeby zrobić z nich problem religijny to już lekka przesada.

Lucyfer:

--- Cytat: Nemo w 13 Listopad, 2016, 16:07 ---Ta destrukcyjna organizacja religijna jest tak przesiąknięta bzdurnymi zakazami i nakazami że w głowie się nie mieści.

--- Koniec cytatu ---
Odpowiedzią jest akapit 18: "Jesteśmy bardzo wdzięczni Jehowie, że nie nałożył na nas obowiązku przestrzegania drobiazgowych przepisów dotyczących wyglądu"


--- Cytat: Nemo w 13 Listopad, 2016, 16:07 ---Lucyfer zdołowałeś mnie. ;)

--- Koniec cytatu ---
Pocieszyłbym Cię czymś w o wysokim procencie (zgorszenia) :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej