Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Podsumowania z książki Czego nas uczy Biblia?  (Przeczytany 10104 razy)

Offline Światus

Odp: Podsumowania z książki Czego nas uczy Biblia?
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Listopad, 2016, 21:05 »
Określenia „Bóg” i „Pan” nie są imionami. To tytuły, takie jak
„król” czy „prezydent”.

Właśnie sobie pomyślałem, że to jest odzieranie Boga z godności.
Choćby taki werset;
Kol 1:16 bo w Nim zostało wszystko stworzone:
i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi,
byty widzialne i niewidzialne,
czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze.
Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Enmebaralugalzagesi

Odp: Podsumowania z książki Czego nas uczy Biblia?
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Listopad, 2016, 13:17 »
Bóg to zarówno "rasa" jak i "tytuł". Dlatego też oddaje się boską cześć bogu najwyższemu, który zarówno jest bogiem z "rasy" jak "bogiem" z pozycji, podczas gdy jego syn jest bogiem z "rasy" (w myśl bycia zrodzonym miast stworzonym), zaś z pozycji już jest pod ojcem. Nic kontrowersyjnego.


Offline Światus

Odp: Podsumowania z książki Czego nas uczy Biblia?
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Listopad, 2016, 14:05 »
Czyli krokodyl ojciec jest ważniejszy niż krokodyl syn...
Było coś takiego, że Syn nie skorzystał z okazji by być równym Ojcu.
To dziwne, że miał taką możliwość skoro z definicji syn jest mniej ważny niż ojciec.  :)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline bene

Odp: Podsumowania z książki Czego nas uczy Biblia?
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Listopad, 2016, 14:52 »
Katolicki jest ważny. Świadkowy to zwykła kąpiel. Dlatego, że nie przebiega jak w Biblii. Chodzi mi o słowa a nie o ilość wody.
Światus już wyjaśnił, Estero. W Biblii jasno jest napisane, że chrzest ma być w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. I ci, którzy tak chrzczą, należą do Kościoła Chrystusa. Ty ten chrzest również masz - jest to niezmywalne znamię. Przez chrzest zostałaś włączona we wspólnotę Kościoła /znowu się mi pewnie oberwie, bo jakiś nadwrażliwiec z bólem sraki może to zaraportować - mniejsza. Ufność pokładam w Chrystusie, że tak nie będzie/ i jesteś w niej, nawet jeśli nie uczestniczysz w życiu Kościoła. Tylko tam nikt Cię nie wykluczy, jeśli sama się nie wykluczysz, nikt nie uzna za chorą psychicznie, kiedy będziesz przyjmować Komunię, nikt nie będzie kazał głosić, żądać owocu itd. itp. Elaborat można by napisać na ten temat, Estero.
W Biblii jest napisane Kto uwierzy i ochrzci się będzie zbawiony. A nie kto zostanie ochrzczony a później ewentualnie uwierzy. W Biblii mamy świadectwa że chrzest przyjmowali ci co uwierzyli
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline Estera

Odp: Podsumowania z książki Czego nas uczy Biblia?
« Odpowiedź #34 dnia: 12 Listopad, 2016, 15:20 »
To przechodzi wszelkie granice. Oni naprawdę zainteresowanych/potencjalnych kandydatów traktują jak bandę przygłupów, którzy łykną to, nie sprawdzając...
      Może nie aż tak, jak napisałeś, ale zazwyczaj, nie sprawdzają.
      Mają świadomość, że poziom wiedzy biblijnej, ludzi do których idą, jest marny ...

      Swiatus, ale chrzest katolicki, to chrzest niemowlęcia ...
      To ktoś za mnie podejmuje decyzję, jako niemowlę jestem w ogóle nieświadoma wiary.
      To podobnie, jak u ŚJ chrzci się dzieci 12 letnie i młodsze, cóż one mogą tak naprawdę wiedzieć nt. życia w wierze.
      Chyba, że mówimy o aspekcie wg tradycji, bo duchem ... jakie taki młodzik ma pojecie?

     
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad, 2016, 15:28 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Blizna

  • Gość
Odp: Podsumowania z książki Czego nas uczy Biblia?
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Listopad, 2016, 15:29 »
      Może nie aż tak, jak napisałeś, ale zazwyczaj, nie sprawdzają.
      Mają świadomość, że poziom wiedzy biblijnej, ludzi do których idą, jest marny ...

      Swiatus, ale chrzest katolicki, to chrzest niemowlęcia ...
      To ktoś za mnie podejmuje decyzję, jako niemowlę jestem w ogóle nieświadoma wiary.
      To podobnie, jak u ŚJ chrzci się dzieci 12 letnie i młodsze, cóż one mogą tak naprawdę wiedzieć nt. życia w wierze.
      Chyba, że mówimy o aspekcie wg tradycji, bo duchem ... jakie taki młodzik ma pojecie?

     

Zwyczaj chrzczenia niemowląt pochodzi z czasów, gdy była duża śmiertelność wśród niemowląt i małych dzieci.
Kościół mógłby już ogarnąć, że teraz nie umierają tak szybko, bo są szczepienia :)
Ale on woli niewolić od zarania, taka jego natura.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Podsumowania z książki Czego nas uczy Biblia?
« Odpowiedź #36 dnia: 12 Listopad, 2016, 15:32 »
Zwyczaj chrzczenia niemowląt pochodzi z czasów, gdy była duża śmiertelność wśród niemowląt i małych dzieci.

Tak było. Ale skąd wiesz, że duża śmiertelność niemowląt była powodem ich chrzczenia? Bo jeśli tak, to czemu zwyczaj początki swojej ma dopiero w wieku V? Czyż w wiekach I-IV też nie było dużej śmiertelności niemowląt?


Blizna

  • Gość
Odp: Podsumowania z książki Czego nas uczy Biblia?
« Odpowiedź #37 dnia: 12 Listopad, 2016, 15:35 »
Myślę, że "zmieniło się światło" :D


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Podsumowania z książki Czego nas uczy Biblia?
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Listopad, 2016, 15:38 »
Myślę, że "zmieniło się światło" :D

No i dobrze myślisz. Powody były teologiczne, a nie związane ze śmiertelnością niemowląt. Ona była gdzieś tam w tle tylko. A dziś, skoro są kraje, gdzie ta śmiertelność jest nadal wysoka a i teologia w tym aspekcie się nie zmieniła, wszystko zostawią jak jest.


Offline Światus

Odp: Podsumowania z książki Czego nas uczy Biblia?
« Odpowiedź #39 dnia: 12 Listopad, 2016, 16:21 »
Zwyczaj chrzczenia niemowląt pochodzi z czasów, gdy była duża śmiertelność wśród niemowląt i małych dzieci.
Kościół mógłby już ogarnąć, że teraz nie umierają tak szybko, bo są szczepienia :)
Ale on woli niewolić od zarania, taka jego natura.

Kogóż to niewolili apostołowie?
Może Izraelici niewolili swoich potomków, obrzezując ich w 8 dniu po narodzeniu.
Gdzie Duch Pański tam wolność.
Wolność jaką mamy w Chrystusie.

Mat 21:16 i rzekli do Niego: «Słyszysz, co one mówią?» A Jezus im odpowiedział: «Tak jest. Czy nigdy nie czytaliście: Z ust niemowląt i ssących zgotowałeś sobie chwałę?»

A jaki był powód przyjmowania chrztu za zmarłych? Też wysoka śmiertelność czy chęć zniewolenia?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Tusia

  • Gość
Odp: Podsumowania z książki Czego nas uczy Biblia?
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Listopad, 2016, 17:47 »
Kogóż to niewolili apostołowie?
Może Izraelici niewolili swoich potomków, obrzezując ich w 8 dniu po narodzeniu.
Gdzie Duch Pański tam wolność.
Wolność jaką mamy w Chrystusie.

Mat 21:16 i rzekli do Niego: «Słyszysz, co one mówią?» A Jezus im odpowiedział: «Tak jest. Czy nigdy nie czytaliście: Z ust niemowląt i ssących zgotowałeś sobie chwałę?»

A jaki był powód przyjmowania chrztu za zmarłych? Też wysoka śmiertelność czy chęć zniewolenia?

W polemice z ADS:
http://piotrandryszczak.pl/adwentysci-dnia-siodmego-pytaja-czy-jezus-ustanowil-chrzest-niemowlat.html