DYSKUSJE DOKTRYNALNE > BIBLIA - DYSKUSJE.....

Post - czy ŚJ poszczą?

(1/4) > >>

tomek_s:
Wiemy, że ŚJ idąc za radą Pisma Świętego (1 Kor 5,11) i mając przed sobą wytyczne CK z USA strzelają w potylicę każdemu kto jest "bałwochwalcą", "chciwcem" etc. Twierdzą, że trzymają się tylko i wyłącznie Biblii. Ten werset stosują do wszystkich "niewygodnych" dosłownie i definitywnie.

Skoro trzymają się słów Biblii, to jak wytłumaczą poniższy werset i czy CK każe się do niego stosować jak to czyni z np (1 Kor 5,11)?

Uczniowie Jana i faryzeusze mieli właśnie post. Przyszli więc do Niego i pytali: "Dlaczego uczniowie Jana i uczniowie faryzeuszów poszczą, a Twoi uczniowie nie poszczą?" Jezus im odpowiedział: "Czy goście weselni mogą pościć, dopóki pan młody jest z nimi? Nie mogą pościć, jak długo pana młodego mają u siebie. Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy, w ów dzień, będą pościć.
Nikt nie przyszywa łaty z surowego sukna do starego ubrania. W przeciwnym razie nowa łata obrywa jeszcze [część] ze starego ubrania i robi się gorsze przedarcie. Nikt też młodego wina nie wlewa do starych bukłaków. W przeciwnym razie wino rozerwie bukłaki; i wino przepadnie, i bukłaki. Lecz młode wino [należy wlewać] do nowych bukłaków". (Mk 2,18) BT

Skoro trzymamy się tylko Biblii, to nie wybiórczo.
 

Estera:
     Poruszasz bardzo ciekawą kwestię, Tomku ... ale jak byłam 28 lat św.jeh., to o żadnych postach nie słyszałam.
     A wręcz przeciwnie, tradycyjne, które ludzie przestrzegają, należało łamać, tj.np. jedzenie mięsa w piątek,
     czy tego typu ustalone tradycją sprawy, po to m.in. ...
     żeby zademonstrować, że my ... to jesteśmy tacy "inni" i żadnych jakichś ustaleń ze świata, trzymać się nie będziemy.
     I miewałam takie sytuacje, że np. moja mama częstując mnie wyrobem z mięsa na obiad, mówiła:
     "no my to mięsa w piątki nie jemy, ale u was to takich zakazów nie ma" ...
     No tak "wytresowałam" tę swoją rodzinę, "ze świata", że bardzo wyrozumiale do takich rzeczy podchodzili.

Tusia:

--- Cytat: tomek_s w 08 Listopad, 2016, 22:31 ---Uczniowie Jana i faryzeusze mieli właśnie post. Przyszli więc do Niego i pytali: "Dlaczego uczniowie Jana i uczniowie faryzeuszów poszczą, a Twoi uczniowie nie poszczą?" Jezus im odpowiedział: "Czy goście weselni mogą pościć, dopóki pan młody jest z nimi? Nie mogą pościć, jak długo pana młodego mają u siebie. Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy, w ów dzień, będą pościć.
Nikt nie przyszywa łaty z surowego sukna do starego ubrania. W przeciwnym razie nowa łata obrywa jeszcze [część] ze starego ubrania i robi się gorsze przedarcie. Nikt też młodego wina nie wlewa do starych bukłaków. W przeciwnym razie wino rozerwie bukłaki; i wino przepadnie, i bukłaki. Lecz młode wino [należy wlewać] do nowych bukłaków". (Mk 2,18) BT

Skoro trzymamy się tylko Biblii, to nie wybiórczo.

--- Koniec cytatu ---

Mam artykuł w tym temacie:

http://piotrandryszczak.pl/post-chrzescijanski.html

Estera:
      Nie od dziś wiadomo, że ta wybiórczość, o której wspomniałeś, u św.jeh. działa... Tomku, że tak rzeknę...  :( :( :(
      Jeśli czytałeś uważnie to forum, to zapewne nieraz mogłeś zauważyć, że dokładnie tak jest.
      Kiedyś, tzn. przed odkryciem tej prawdy o WTS, myślałam inaczej, ale dziś mam zupełnie odmienne zdanie.
      I jak mi ktoś w służbie mówił, że św.jeh. "wyrywają wersety z kontekstu", to się zapierałam, że tak nie jest.
      Sądziłam, że to argumenty wyrwane wprost z kosmosu, wymyślone przez wrogów Jehowy.
      No przecież te puzzle były tak logicznie poukładane, że nawet mi to do głowy nie przyszło, że to może być prawda.

bene:
Estero ja im więcej przyglądam się nauką ŚJ tym bardziej odnoszę wrażenie że takie wyrywanie z kontekstu jest to normą a nie tylko pojedynczym wybrykiem

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej