DYSKUSJE DOKTRYNALNE > BIBLIA - DYSKUSJE.....

Spór o ciało Mojżesza

(1/2) > >>

Elihu:
Czy bez powodu diabeł toczył spór o ciało Mojżesza?
https://m.youtube.com/watch?v=c3gvoKgQJ48  To znalazłem na Youtube.
A czy te wersety coś wam przypominają:
Wj12:38(ogromna mieszana społeczność),wj12:6(między dwoma wieczorami), wj5:16(słoma)

Tusia:

--- Cytat: Elihu w 08 Listopad, 2016, 19:15 ---https://m.youtube.com/watch?v=c3gvoKgQJ48 

--- Koniec cytatu ---

Fajne zestawienie wersetów.

Elihu:
Czytałem Ewangelię wg Mateusza w takim duchu że żaden człowiek nie jest w stanie przewodzić. Że nauki przywódców religijnych to zakwas. I bardzo się cieszyłam że już nie mam nic do tej sekty ani żadnej religii. A tu mt 21:28-22:13. Nie wiem czy słusznie( nie żebym prowadził jakąś działalność ewangelizacyjną) ale wyobrażałem sobie że chodowcami są (obecnie) przywódcy religijni, owocami ludzie a niewolnikami.. tu się powstrzymam bo to ważkie słowa. A to tylko moje wyobrażenie.. nie mniej ciekawe
A teraz księga wyjścia od początku w porównaniu ze słowami Jezusa
I jeszcze mt22:1-14 czytam mając w pamięci znak Jonasza ale nie z taką interpretacją jak śj tylko mając przed oczami rzeczywistą lojalność wobec Boga czyli wykonywanie Jego woli(szata weselna efezjan 4:24) i znowu Mojżesz wj19:7-11. Pomóżcie mi bo jestem w jakiejś rozterce
I jeszcze coś wbija mi się do głowy owo "obecnie" bo rozumiem że jak Jezus powrócił do nieba to wydzierżawił winnice apostołom,ale gdy "człowiek spał" przyszedł nieprzyjaciel.. i znowu Mojżesz.. czy "nieprzyjaciel" mógł być kimś lub zadziałać jak Jetro teść Mojżesza? Wj18:17

Elihu:
Tak na prawdę nie jest to moje wyobrażenie. Przepraszam. Nie mniej zestawienie Mojżesza i Jezusa  jako pośredników Boga między ludźmi może wam pomóc w przebudzaniu. Mojżesz (jako pośrednik) po wyjściu z Egiptu wygrał z amalekitami trzymając laskę w górze aż do zachodu słońca. Podobnie Jezus (jako pośrednik) wygrał ze śmiercią i wymazał spisany ręcznie dokument przeciwny nam, który się składał z postanowień i ktôry był nam przeciwny, i usuną go z drogi przez przybicie do pala męki. Obnażywszy rządy i władze (zarówno system polityczny jak i religijny) wystawił ja na widok publiczny jako pokonane i za jego sprawą powiódł je w pochodzie tryumfalnym. Oto źródło wód życia ku udzielaniu życia wiecznego. Które zostało dla was przygotowane. Pamiętajcie jednak aby wasze "szaty weselne" były czyste (w rzeczywistej prawości i lojalności wobec Boga Ef4:24) gdyż nie znamy dnia ani godziny..podążajcie śladami udoskonaliciela naszej wiary Chrystusa Jezusa. On to dla zgotowanej nam radości zniósł pal męki gardząc hańbą. Jego jarzmo rzeczywiście jest miłe, a Jego brzemię lekkie. Nie tak jak faraon w ziemi Egipskiej wobec Izraelitów.. każąc im wyrabiać cegły dzień w dzień I zabierając im przydział słomy do ich wyrobu. A gdyby ktoś was zapytał: "gdzie pośród was są ci którzy wyobrażają pszenicę?". Możecie mu powiedzieć że tam gdzie ich słoma wj5:10-14. I że już działają!

Gorszyciel:
Myślę, że skuteczność wybudzania zależałoby wprost proporcjonalnie od tego jak ta laska Mojżesza wyglądała :P

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej