Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: literatura  (Przeczytany 6085 razy)

Offline ExSJMario

Odp: literatura
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Listopad, 2016, 15:01 »
A ile leży na strychach. Sam wiem, bo jak kompletowałem roczniki Strażnic, to czasem bracia wprowadzali mnie do takich komórek, gdzie w sztaplach leżały fury czasopism. ;)

To są tzw. "półkowniki w stanie spoczynku"  :P Leżą na półkach i nikt ich nie rusza.
Chyba, że dostaną nakaz zrobienia z nich ogniska, bo tyle tam starych świateł.
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline ihtis

Odp: literatura
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Listopad, 2016, 15:16 »
A tak po prawdzie, to drukowanie w tylu milionach egzemplarzy nieprawd, nie jest raczej zatruwaniem świata i szerzeniem na niespotykaną skalę fałszywych nauk? Skoro przez lata Strażnica i Przebudźcie się, rozprowadzały nieprawdę, Świadkowie Jehowy odpowiedzialni są również za szerzenie niebiblijnych nauk, na niespotykaną skalę.
A więc te dane z roczników, pokazują również, ile godzin spędzono na szerzeniu fałszywych nauk.
Czy nie powinno być tak, że jak zmienia się doktryna, to Świadkowie powinni, obejść raz jeszcze wszystkie te domy, gdzie zostawili wcześniej literaturę, przeprosić za wprowadzenie w błąd, podać sprostowanie, i dopiero czekać na kolejny numery Strażnicy, z drżeniem serca, że znów będzie trzeba prostować dzisiejsze wydania Strażnic?
Chciałbym doczekać czasów, kiedy zapukają do mnie Świadkowie i zaczną rozmowę, że przyszli sprostować swoje wcześniejsze wywody.
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad, 2016, 15:20 wysłana przez ihtis »


Offline Roszada

Odp: literatura
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Listopad, 2016, 15:25 »
A tak po prawdzie, to drukowanie w tylu milionach egzemplarzy nieprawd, nie jest raczej zatruwaniem świata i szerzeniem na niespotykaną skalę fałszywych nauk? Skoro przez lata Strażnica i Przebudźcie się, rozprowadzały nieprawdę, Świadkowie Jehowy odpowiedzialni są również za szerzenie niebiblijnych nauk, na niespotykaną skalę.
Ano właśnie.

„Ciało Kierownicze nie jest natchnione przez Boga ani nieomylne. Dlatego może popełnić błąd przy wyjaśnianiu spraw doktrynalnych lub udzielaniu wskazówek organizacyjnych. W Skorowidzu do publikacji Towarzystwa Strażnica znajduje się hasło »Kształtowanie się wierzeń«, które zawiera listę skorygowanych wyjaśnień od 1870 roku” (Strażnica luty 2017 s. 26).

Towarzystwo Strażnica pisze jakby o „błędzie” Ciała Kierowniczego, a tymczasem wskazany skorowidz (obejmujący lata 1870-2015) wymienia ponad 170 zmienionych nauk!


od-nowa

  • Gość
Odp: literatura
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Listopad, 2016, 17:39 »
Jeżeli ck nie jest natchnione przez Boga (Duchem Świętym), to są jak drugie owce, które nie są natchnione (Duchem Świętym) wg nauk ck, to w takim razie co ze spożywaniem "krwi i ciała" Pana Jezusa przez ck i resztę z "zębatego pokolenia?"
Bo tylko pod tym warunkiem brali wg nauk ck czynny udział w obchodzeniu Pamiątki śmierci Pana Jezusa, ponieważ byli natchnieni...
A teraz co z tym?
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad, 2016, 17:41 wysłana przez od-nowa »


Offline Estera

Odp: literatura
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Listopad, 2016, 18:17 »

      Było pełno literatury starej w Sali Królestwa. Chciałam tam się dogrzebać do jakiejś strażnicy,
      była mi potrzebna, a tu "zonk" ...
      Robili porządek braciszkowie i cała stara literatura, kilka worków, poszła do spalenia.
      Dla tych co na ten temat coś wiedzą, mam pytanie.
      Czy to odgórnie było jakieś zalecenie, że starą literaturę trzeba spalić?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline matus

Odp: literatura
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Listopad, 2016, 18:24 »
Na 100% czytałem na ten temat jakiś list.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Roszada

Odp: literatura
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Listopad, 2016, 18:39 »
W liście nie było o wyrzucaniu całych roczników tylko:
Cytuj
LISTA PUBLIKACJI ZATWIERDZONYCH DO ZNISZCZENIA
(...)
Strażnica Zwiastująca Królestwo Jehowy (pojedyncze egzemplarze) -  Uszkodzone lub pożółkłe: zniszczyć od razu

Określenie "pojedyncze egzemplarze" jest bardzo pojemne. :)
Jak nie obłożone w rocznik, to są pojedyncze. :)

Na końcu art. są linki do spisu do zniszczenia:

ZNISZCZYĆ... Chrześcijańskie Pisma Greckie w Przekładzie Nowego Świata

http://piotrandryszczak.pl/zniszczyc-chrzescijanskie-pisma-greckie-w-przekladzie-nowego-swiata.html


Offline Estera

Odp: literatura
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Listopad, 2016, 19:08 »
     Dzięki "Roszado"  :D :D :D

     Jesteś jak encyklopedia, e,e,e, co ja mówię, lepiej jak encyklopedia  :) :) :)
     Jesteś taki: ... "mówisz  i masz, prawie że natychmiast" ...
     No byłam ciekawa, tych odgórnych "wspaniałych" zaleceń.
     O tych pismach greckich, to już wcześniej słyszałam, szczerze mówiąc, to byłam bardzo zdziwiona, że każą
     zniszczyć kawałek Pisma Świętego. Widać, ile było dla nich warte, skoro kazali to zrobić.
     Ale ja w domu mam te Pisma Greckie w Przekładzie Nowego Świata i w ogóle nic ze starej literatury nie wyrzucam.
     To są, jak to ja mówię, dowody, czarno na białym, wydrukowane jak byk.
     Do rozmów mi się to może przydać, żeby otwierać zabetonowane oczka swoich znajomych.
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad, 2016, 19:12 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: literatura
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Listopad, 2016, 19:21 »
Jak wyjdzie po polsku nowe wydanie ang. Biblii ŚJ z 2013 to będzie stary przekład jak znalazł do porównania.
Ale zanim oni wydadzą po polsku, to już w tym z 2013 pozmieniają pewne kwestie. ;D


Offline Estera

Odp: literatura
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Listopad, 2016, 21:01 »
  Pytałam w zborze o tę "zrewidowaną", nową Biblię,
  narazie cisza, nic nie wiedzą, kiedy będzie?
  A przecież już dosyć dawno obiecali ten zrewidowany przekład.
  Tylko, tak teraz się zastanawiam, hmm ... jak nastąpi taki spadek głosicieli,
  bo przecież się słyszy z różnych stron, że bracia budzą się i odchodzą ...
  oj to chyba raczej nieprędko ten przekład się ukaże, bo jakaś kara musi być i to natychmiastowa !!!!!

  Jak to bardzo dobrze widać, że to ludzka organizacja i ludzkie kombinacje.
  Aż się zastanawiam, dlaczego wcześniej tego tak jasno nie widziałam.
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad, 2016, 21:03 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: literatura
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Listopad, 2016, 21:19 »
Jest jeszcze inny powód: pono zadłużenia zborów. :(


Offline ExSJMario

Odp: literatura
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Listopad, 2016, 01:06 »
Jest jeszcze inny powód: pono zadłużenia zborów. :(

To zbory są zadłużone???
Ciekawe u kogo??
Przecież utrzymują się z DOBROWOLNYCH datków.
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline Roszada

Odp: literatura
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Listopad, 2016, 08:57 »
To zbory są zadłużone???
Ciekawe u kogo??
Przecież utrzymują się z DOBROWOLNYCH datków.
Jakiś fundusz pożyczkowy był na budowanie sal królestwa.

To tak jak z władzą naszą, każdą jedną.
Słucham radio i słyszę że "Polacy są zadłużeni na maxa", że tylu a tylu nie spłaca kredytów. :-\
Po skończeniu wiadomości reklamy: "weź kredyt, taki a taki, spłacimy za ciebie twe zadłużenie", "weź nowy kredyt".


Offline Woland

Odp: literatura
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Listopad, 2016, 09:04 »
W 2014 roku było na stanie magazynowym u Świadków 400 000 egzemplarzy obecnego przekładu PNŚ . Dlatego nie szaleją z wydawaniem nowego. Miała być kampania rozpowszechniania biblii w przekładzie PNŚ w tym roku , ale ani widu ani słychu. Widocznie Centrala nie klepnęła lokalnego pomysłu na pozbycie się problemu.

W ogóle nasze BO jest na cenzurowanym - Bananen i ten drugi niemiaszek przyjechali jako księgowi audytować na bieżąco finanse , bo BO się zadłużyło kiedyś w Centrali na 50 mln pln i teraz jest kontrola permanentna


Offline Roszada

Odp: literatura
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Listopad, 2016, 09:06 »
Cytuj
400 000 egzemplarzy obecnego przekładu PNŚ
To przez 10 lat nie ma co się spodziewać wydania nowego przekładu. :(