BYLI... OBECNI... > HISTORIA ŚWIADKÓW JEHOWY

100 rocznica śmierci Ch.T. Russella - 31 X

<< < (5/6) > >>

Roszada:
Z okazji 100 rocznicy śmierci C. T. Russella wydana książka wspomniana tu:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=3692.0

Nadaszyniak:
Testament Ch.T.Russella - przetłumaczony j.pol

PoProstuJa:
Dzięki Nadaszyniak :)

Nadaszyniak:
Witaj-PoProstuJa: z uniżeniem będę pomocny PIĘKNA BUTTERFLY (motyl)

Nadaszyniak:
(mtg): wyszperane w internecie - Ch.T Russell  (czy fotomontaż?)

cytat:Russell i masoneria
Po jego śmierci, niektórzy krytycy Świadków Jehowy oskarżony Russell być powiązany z masonerią, częściowo z powodu przemówieniu wygłoszonym w siedzibie masońskiej podczas objazdu 1913. W pewnym momencie w swoim wystąpieniu Russell twierdził, że Mason i wykazali się wyższą znajomością masonerii w oparciu o jego własną relację z Panem:

''Cieszę się, że mogę powiedzieć kilka słów w odniesieniu do niektórych rzeczy, które zgadzamy się z naszymi przyjaciółmi masońskimi, ponieważ rozmawiamy w budynku poświęconym masonerii, a także dlatego, że jesteśmy także masonami. Jestem masonem. Jestem wolnym i akceptowanym masonem , jeśli mogę zająć się jego ostatecznymi konsekwencjami, ponieważ tak właśnie mówią nasi masoni przyjaciele, że są wolnymi i akceptowanymi masonami. To jego sposób prezentowania rzeczy. Więc jestem masonem i zaakceptowany, Ufam, że wszyscy jesteśmy. Ale nie tylko zgodnie z modelem naszych masonów, z którymi nie mamy nic do dyskusji. Nie powiem ani słowa przed wolnymi murarzy, ponieważ w rzeczywistości niektóre z moich najbliższych przyjaciół są masoni, i widzę, że mają pewne szlachetnych prawd, które zostały zachowane w części dzięki naszym przyjaciołom Masons. Miałem okazję porozmawiać z nimi kilka razy i mówią mi: "Skąd tyle o tym wiesz? Myśleliśmy, że nikt nie wie nic na ten temat, oprócz tych, którzy mieli dostęp do naszej najwyższej loży. "Powiedziałem im, że odbyłem konferencję z Wielkim Mistrzowskim Rzemieślnikiem, sam Pan,''
Przemówienie Russella w San Francisco w Kalifornii (1913 Tour)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej