DYSKUSJE DOKTRYNALNE > LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY

Straznica do studium na luty 2017r.

(1/38) > >>

B:
Nowa porcja pokarmu duchowego pędzi jak szalony rydwan...
Kto na spokojnie i bez konwulsji wytłumaczy logicznie ostatni artykuł o CK ten
może ubiegać się o pokojową nagrodę nobla...
Pozdrawiam B.

Jak ktoś podlinkuje straznice to będę bardzo wdzięczny bo nie mam w tej sekundzie takiej mozliwosci

M:
https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/straznica-do-studium-luty-2017/

skywalker:
Tak szczerze panu redaktorowi powiem, że bez konwulsji i co najmniej dwóch wymiotów się nie da...

Co mi się rzuciło w oczy tak na pierwszy rzut oka:

- wcześniej było ciało kierownicze, ale teraz mamy Ciało Kierownicze
- akapit bodaj 12 - Ciało Kierownicze nie jest natchnione przez Boga ani nieomylne. Skoro tak, to olewanie jego wskazówek nie jest grzechem przeciwko duchowi świętemu - takie wg mnie nowe światełko :)

B:

--- Cytat: skywalker w 28 Październik, 2016, 08:49 ---Tak szczerze panu redaktorowi powiem, że bez konwulsji i co najmniej dwóch wymiotów się nie da...

Co mi się rzuciło w oczy tak na pierwszy rzut oka:

- wcześniej było ciało kierownicze, ale teraz mamy Ciało Kierownicze
- akapit bodaj 12 - Ciało Kierownicze nie jest natchnione przez Boga ani nieomylne. Skoro tak, to olewanie jego wskazówek nie jest grzechem przeciwko duchowi świętemu - takie wg mnie nowe światełko :)

--- Koniec cytatu ---

Dokładnie te same rzeczy rzuciły mi się w oczy...
A jak przeczytałem 12 i 13 ak. To się poplułem a w głowie tykał jak wielki neon napis WTF!...

Ps.M bardzo dziękuję za techniczne wsparcie ;D

tomek_s:
Czy szeregowi ŚJ są ludem Bożym, czy nie są?

Strażnica do studium listopad 2014 na 27 stronie podaje: "Osoby, które nie należą do duchowego Izraela, muszą przyłączyć się do ludu Bożego — „synów królestwa”, czyli namaszczonych duchem Świadków Jehowy."

Strażnica do studium luty 2017 podaje: "Jednak obecnie ludowi Bożemu przewodzi grupa mężczyzn — „niewolnik wierny i roztropny” (Mat. 24:45)."

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej