Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2000 - Pewne aspekty zamierzenia Bożego wciąż "w mglistym zarysie"  (Przeczytany 2080 razy)

Offline Roszada

W roku 2000 Towarzystwo Strażnica podało:

„Kiedy więc korygowane jest nasze zrozumienie jakiegoś fragmentu biblijnego, cieszmy się z lepszego poznania prawdy! Okoliczność, iż wciąż jesteśmy oświecani, potwierdza, że znajdujemy się na właściwej drodze. (...) Owszem, pewne aspekty zamierzenia Bożego wciąż dostrzegamy »w mglistym zarysie«. Jeśli jednak nasze stopy będą się mocno trzymać tej »ścieżki«, to kiedy nadejdzie wyznaczony przez Boga czas, ujrzymy prawdę w pełnej krasie. A na razie cieszmy się z tego, co już zostało nam objawione przez Boga, i czekajmy na oświecenie w sprawach, których jeszcze do końca nie rozumiemy” (Strażnica Nr 6, 2000 s. 14).

Takie oświadczenie w roku 2000 dało być może impuls do dalszych zmian doktrynalnych w kolejnych latach. 8)


Offline Roszada

Odp: 2000 - Pewne aspekty zamierzenia Bożego wciąż "w mglistym zarysie"
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień, 2018, 20:44 »
Teraz wiem skąd ten ich "mglisty zarys":

„(...)Obecnie widzimy w mglistym zarysie jak za pomocą metalowego lustra, ale później będziemy widzieć wyraźnie. Obecnie moja wiedza jest częściowa, ale później będzie dokładna — jak Boża wiedza o mnie.” (1Ko 13:12, ed. 2018)

To Pawła słowa z I wieku, a ja myślałem, że od 1914 r. wiedzą więcej. :)