Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kłamstwa forumoiwicza tropiciela o Kościele Katolickim i końcu świata  (Przeczytany 2929 razy)

Offline Roszada

Forumowicz tropiciel nie podając żadnych cytatów i skanów napisał o KK następująco, wrzucając te teksty tu i ówdzie:

Cytuj
FAŁSZYWE DATY PRZEPOWIADANE PRZEZ KATOLIKÓW :

1.t.zw. św. Ambroży - " zbliżamy się do końca czasów " - napisał w 386 r.

2.Hilary z Poitiers - ogłosił, że koniec stanie się w tym roku - t.zn. 365 r.

3.Marcin z Tours - stwierdził, że świat skończy się przed 400 r . napisał m.in. " nie ma wątpliwości, że Antychryst już się urodził/…./po osiągnięciu dojrzałości, sięgnie po najwyższą władzę. "

4.Ireneusz - przepowiadal powrót Jezusa przed 500 r. Przewidywania oparto na wymiarach Arki Noego

5. Beatus z Liebana - hiszpański mnich - przewidywał powrót Jezusa i koniec świata 6 kwietnia 793 r.

6. Sekstus Juliusz Afrykanski zaktualizował datę Dnia Sądu Ostatecznego do 800 r.

7.Grzegorz z Tours - obliczył koniec pomiędzy 799 r. i 806 r.

8. Sylwester II papież - 1 styczeń 1000 r . Również wielu innych katolickich duchownych przepowiadało koniec w tym dniu.

9. Jan z Toledo - opat cystersów i kardynał - przewidywał koniec świata w oparciu o dostosowanie się wielu planet na 1186 r.

10. Joachim z Fiore - mistyk, teolog, założyciel zakonu San Giovani - mówil, że Millenium zacznie się między 1200 i 1260 r.

11. Innocenty III - papież - przewidywał, że świat skończy się 666 lat po powstaniu islamu - w 1284 r. Jego zwolennicy przełożyli potem datę na rok 1290 , a następnie na rok 1335, gdy przepowiednia się nie spełnila

12. Jean de Roquetaillade - franciszkanin - stwierdził, że Antychryst ma przyjść w 1336 r i Millenium rozpocznie się w 1368 lub 1370 r.

13. Pierre d'Ailly - kardynał - wyliczył, że upłynęło 6845 lat ludzkiej historii i spodziewał się końca ok. 1400 r. w związku z upłynięciem 7000 lat

14. Mikolaj z Kuzy - kardynał i wikariusz generalny Państwa Kościelnego - koniec nastąpi między 1700 a 1734 r.

Na moją prośbę by przytoczył skany i konkretne cytaty po prostu napisał, że jestem "cienki"

Cała jego wiedza polega na wklejaniu jakichś szablonów.
Ten człowiek nie przeczytał żadnego opracowania ani tekstu pisarzy których przywołuje.


Offline Roszada

Odp: Kłamstwa forumoiwicza tropiciela o Kościele Katolickim i końcu świata
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Listopad, 2016, 14:19 »
Tropiciel podał:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_dates_predicted_for_apocalyptic_events

Cytuj
Po pierwsze proszę o skany tych dzieł. Nie są na indeksie ksiąg zakazanych.
Po drugie, w jego ang. spisie pełno niekatolików
Po trzecie, nie ma cytatów tylko wyrwane z kontekstu myśli.
Po czwarte, żaden katolicki pisarz nie zapowiadał końca za swego życia.
Po szóste, jeśli nie za jego życia, więc były to ogólniki, jak ja dziś mogę powiedzieć, że nie wyobrażam sobie by świat istniał za 100 czy 500 lat.
Po szóste nie przeczytał żadnego ze wskazanych rzekomych tekstów.
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad, 2016, 14:24 wysłana przez Roszada »


Offline bene

Odp: Kłamstwa forumoiwicza tropiciela o Kościele Katolickim i końcu świata
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Listopad, 2016, 15:02 »
A to z tego forum bo nie kojarzę ani tropiciela ani cytatu
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline Roszada

Odp: Kłamstwa forumoiwicza tropiciela o Kościele Katolickim i końcu świata
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Listopad, 2016, 16:27 »
A to z tego forum bo nie kojarzę ani tropiciela ani cytatu
Tu jeszcze go nie ma.
Jest na protestantach, na biblia webd, przynajmniej z tym nickiem.
Ale i może gdzie indziej też.
On tak lata.


Offline Enmebaralugalzagesi

Odp: Kłamstwa forumoiwicza tropiciela o Kościele Katolickim i końcu świata
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Listopad, 2016, 21:04 »
Wydawało mi się, że to forum o świadkowaniu, a nie o polemice z ludzmi z innego forum


Offline Roszada

Odp: Kłamstwa forumoiwicza tropiciela o Kościele Katolickim i końcu świata
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Listopad, 2016, 21:12 »
Wydawało mi się, że to forum o świadkowaniu, a nie o polemice z ludzmi z innego forum
Chcesz to mogę go tu zaprosić. Ma poglądy świadkowe w 90%, a nawet więcej.
Ale gwarantuję też, że jego argumenty są powielane przez ŚJ, takich jak co byli tu (np. biosławek).


Offline Enmebaralugalzagesi

Odp: Kłamstwa forumoiwicza tropiciela o Kościele Katolickim i końcu świata
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Listopad, 2016, 21:21 »
Nie wiem, odnoszę się do tego co było kilka dni temu, gdy ktoś tutaj robił polemikę w związku z jakąś awanturą na innym forum. Za młody jestem by znać casus biosławków czy innych :D


Offline Roszada

Odp: Kłamstwa forumoiwicza tropiciela o Kościele Katolickim i końcu świata
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Listopad, 2016, 21:30 »
Nie wiem, odnoszę się do tego co było kilka dni temu, gdy ktoś tutaj robił polemikę w związku z jakąś awanturą na innym forum. Za młody jestem by znać casus biosławków czy innych :D
To nie jest akurat o nim, ale o wiarygodności źródeł, które są wrzucane tu i tam.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Kłamstwa forumoiwicza tropiciela o Kościele Katolickim i końcu świata
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Listopad, 2016, 21:41 »
Za młody jestem by znać casus biosławków czy innych :D

Wierz mi, nie masz czego żałować.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi