Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Milo mi Poznac tak duzo odstepcow :)  (Przeczytany 5796 razy)

Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Milo mi Poznac tak duzo odstepcow :)
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Wrzesień, 2016, 18:36 »
Witam Serdecznie wszystkich bylych swiadkow Jehowy, oczywiscie obecnych riwniez jesli tutaj tacy sa  :)
Witaj
Jest tu duuuży przekrój folklorystyczny, więc dołącz do rydwanu i pamiętaj że ten forumowy nie  zaparkuje w piwnicy, ponieważ są tu głównie alergicy i ludzie uczuleni na ciemność(tę) i ciasność(tę) umysłu i serca .
Kto nie rozumie w.w. znaczy że opuścił program  Zgromadzenia letniego sezonu  2016 .
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień, 2016, 18:39 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Efezjan

  • Gość
Odp: Milo mi Poznac tak duzo odstepcow :)
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Wrzesień, 2016, 19:00 »
To dąż sobie, ale gdzieś indziej.
Dlaczego? Przykro się mi zrobiło, matusie.


Offline Ewelina Glowacka

Odp: Milo mi Poznac tak duzo odstepcow :)
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Wrzesień, 2016, 19:41 »
Witam. Dziekuje za wszystkie komentarze. Ja jestem jeszcze SJ oficjalnie. Jednak mentalnie na szczesnie juz odeszlam. Od organizacji oczywiscie, nie od Boga. Tak to ja pisalam o pedofilii wsrod SJ na forum pana Sobocinskiego. Pisze pana bo absolutnie wedlug mnie nie zasluguje on na okreslenie brat. Pedoflia dotknela mnie osobiscie.


Offline Roszada

Odp: Milo mi Poznac tak duzo odstepcow :)
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Wrzesień, 2016, 19:44 »
Cytuj
na forum pana Sobocinskiego
To biosławek znany z różnych forów.
Tu na forum był jako "Adam" i karnie został usunięty.
Znany gościu na forach z których wyleciał za nachalność doktrynalną i wlepianie wszędzie tych samych materiałów.
Kręcił też nie raz czy jest ŚJ czy nim nie jest. :-\


Offline Ewelina Glowacka

Odp: Milo mi Poznac tak duzo odstepcow :)
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Wrzesień, 2016, 20:24 »
Osobe ktora napisala do mnie prywatnie prosze pisac na FB. Nie moge pisac prywatnych wiadomosci. Jestem tu nowa i nie wszystko jeszcze ogarniam


Offline Natan

Odp: Milo mi Poznac tak duzo odstepcow :)
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Październik, 2016, 10:33 »
Witam Cię serdecznie, Ewelino,

Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze czuła.

Małe sprostowanie: słowo odstępcy trzeba by wziąć w cudzysłów. Nauka Towarzystwa Strażnica to straszna herezja i odstępstwo od biblijnego chrystianizmu. Zatem, jeśli odwracamy się od błędów Strażnicy i przyjmujemy naukę Chrystusa, to właściwie powracamy z odstępstwa, które zapoczątkowali odstępcy od chrześcijaństwa: Russell (były prezbiterianin i kongregacjonalista), Rutherford (były baptysta), Knorr (były reformowany chrześcijanin) i Frederick Franz (były katolik, luteranin i prezbiterianin).



Offline Estera

Odp: Milo mi Poznac tak duzo odstepcow :)
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Październik, 2016, 13:23 »
Właśnie, właśnie... dobrze powiedziane,  N a t a n i e,   ja się wcale nie czuję odstępcą, który odszedł od nauk Chrystusa, wręcz przeciwnie, ja się do Jezusa przybliżam. Jestem odstępcą, który odstąpił od nauk CK WTS..., a to jest zasadnicza różnica. Po prostu miałam dość tej herezji i hiperhipokryzji. A o przywódcach tej swoistej "mafii", też niewiele wiedziałam, zanim nie zaglądnęłam do żródeł nie autoryzowanych przez WTS, do czego wszystkich zachęcam..., pozdrawiam
A ty, Ewelino, czuj się tu dobrze, bez względu na status :D :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Iza

Odp: Milo mi Poznac tak duzo odstepcow :)
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Październik, 2016, 20:56 »
To dąż sobie, ale gdzieś indziej.
A co to za komentarz??? Tu jest kazdy miłe widziany, o ile nie obraza innych.
Nie musisz się obnosić ze swoim ateizmem i niechęcią do wierzących.
 Lepszy ateista dążący do nawrócenia, niż ateista arogancki .Kazdy ma prawo przewartościować i zweryfikować  swe poglądy.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline matus

Odp: Milo mi Poznac tak duzo odstepcow :)
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Październik, 2016, 21:05 »
Jak jemu wolno obnosić się z wiarą i niechęcią do niewierzących, to mi wolno tak mu napisać.
Jeśli chodzi o arogancję - za takie coś mógłbym uznać stwierdzenie, że "Lepszy ateista dążący do nawrócenia, niż ateista arogancki".
Mógłbym też dołożyć poczucie wyższości i wartościowanie ludzi, których się nie zna.

A ateistą nie jestem.
« Ostatnia zmiana: 06 Październik, 2016, 21:07 wysłana przez matus »
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Efezjan

  • Gość
Odp: Milo mi Poznac tak duzo odstepcow :)
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Listopad, 2016, 23:26 »
Jak jemu wolno obnosić się z wiarą i niechęcią do niewierzących, to mi wolno tak mu napisać.
Jeśli chodzi o arogancję - za takie coś mógłbym uznać stwierdzenie, że "Lepszy ateista dążący do nawrócenia, niż ateista arogancki".
Mógłbym też dołożyć poczucie wyższości i wartościowanie ludzi, których się nie zna.

A ateistą nie jestem.
Ja nie mam niechęci do niewierzących. Sam nim byłem przez 20 lat, matusie. Teraz dopiero przeczytałem twój komentarz. Poczucie wyższości - w takim razie nie zauważyłem tego u siebie - biję się w piersi. A z tym wartościowaniem, toś mnie zainteresował, matusie.


Blizna

  • Gość
Odp: Milo mi Poznac tak duzo odstepcow :)
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Listopad, 2016, 23:41 »
Jak jemu wolno obnosić się z wiarą i niechęcią do niewierzących, to mi wolno tak mu napisać.
Jeśli chodzi o arogancję - za takie coś mógłbym uznać stwierdzenie, że "Lepszy ateista dążący do nawrócenia, niż ateista arogancki".
Mógłbym też dołożyć poczucie wyższości i wartościowanie ludzi, których się nie zna.

A ateistą nie jestem.

Ściskam prawicę.


Efezjan

  • Gość
Odp: Milo mi Poznac tak duzo odstepcow :)
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Listopad, 2016, 00:26 »
Ściskam prawicę.
Ja również, Blizno.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Milo mi Poznac tak duzo odstepcow :)
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Listopad, 2016, 08:39 »
I ja pozwolę na przywitanie Cię Ewelino ,
przy okazji widzę , że rozpoczął się się spór o pojęcie odstępcy  :)

Religia jak zawsze przyczyną konfliktów na zasadzie : moja prawda jest lepsza .
Mój proces odejścia od WTS zaczął się od poznania jego matactwa nauk i wierzeń  początkowo nie roztrząsałam postaci Boga ale powoli dostrzegałam Jego stronniczość , krwiożerczość , despotyzm .

 Dziś mogę o sobie powiedzieć , że jestem agnostykiem , nie uznaje Boga w żadnej ze świętych ksiąg , ale szanuje wszystkich ludzi pod warunkiem , że nie krzywdzą innych i zachowują sprawiedliwość wobec zła .

Czytam Biblię i wiem że ŚJ ją wypaczyli dlatego szanuję tych byłych ŚJ  którzy pozostali chrześcijanami .

Czy jestem odstępcą ?
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Milo mi Poznac tak duzo odstepcow :)
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Listopad, 2016, 09:11 »


Czy jestem odstępcą ?

Irena Sendlerowa powiedziała że ludzi dzieli się na dobrych i złych.

Dla mnie zasadniczo liczy się to czy ktoś jest ODSTĘPCĄ OD: zdrowego rozsądku; bezwarunkowej miłości do ludzi -ALTRUIZM; poszanowania rużnorodności sposobów pojmowania otaczającego nas świata; samodoskonalenia się...

A nawet w Biblii pisze że nie ma końca w czytaniu wielu ksiąg. Zawsze ktoś mógł coś przeinaczyć celowo lub przez pomyłkę w dobrej wierze lub złej wierze. Ale jakie to ma znaczenie?

JA JESTEM ODSTĘPCĄ OD: FAŁSZU I OBŁUDY; JADU SĄCZONEGO DO GŁÓW ZŁOWIONYCH W SIEĆ LUDZI; NIENAWIŚCI DO ODMIENNOŚCI; WDRAPYWANIA SIĘ DO ILUZORYCZNEGO KRÓLESTWA W NADZIEI NA BŁOGIE ŻYCIE PO TRUPACH NIWEINNYCH OFIAR pedofili kwesti krwi...

Nie trzeba wcale nie wierzyć we wszystko co serwuje WTS żeby od nich odstąpić wystarczy sobie zadać jedno pytanie:

Czy jeśli jest to PRAWDA to chcę wejść do RAJU BY TARMOSIĆ LWA ZA GRZYWĘ wdrapując się po trupach ofiar pedofili; samobójców w wyniku załamania psychicznego po wykluczeniu?       



Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Milo mi Poznac tak duzo odstepcow :)
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Listopad, 2016, 09:13 »
Zgadzam się w całej pełni :) 
Jestem takim odstępcą  :)
Dziś wiem więcej niż wczoraj