Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Moralny porządek świata VS uczucia  (Przeczytany 9020 razy)

Offline salvat

Odp: Moralny porządek świata VS uczucia
« Odpowiedź #45 dnia: 14 Maj, 2018, 20:20 »
Proszę o trzymanie się tytułu wątku i zakończenie nikomu niepotrzebnych sporów.

OK, zatem...
Moje (od)(u)czucia - wątek zbyt ogólnikowy, tak naprawdę niewiele jeśli w ogóle wnoszący do charakteru i celu forum, autor jak na razie nie wyłożył "kawy na ławę", za to insynuacje w kierunku paru osób poleciały już bez książkowej frazeologii.

Moralny porządek świata - tu to już można spędzić całe życie na opisywaniu jak to powinno wyglądać w ocenie każdego, a przeciwstawianie tego i uczuć to jak powiedział tow. Winnicki w słynnym serialu "bardzo indywidualistyczna sprawa".

Kratos chce dzielić się
Pożytkiem z uświadomienia sobie całości obrazu pewnych ideii w oparciu o postawę krytycznego myślenia. Która na stałe powinna być wpisana w podstawę logiki.

Wspaniale, super, fantastycznie, czadowo, mega, wow!

I nadal nie zmienia to faktu, że owo uświadamianie jest potrzebne jak dziura w moście i ślepemu okulary, co uzasadniłem już wcześniej.

Gdyby Kratos przedstawił to z punktu widzenia Świadka Jehowy lub byłego Świadka miałoby to sens i cel na tym forum. A tak to zwykłe pierdu-pierdu.

« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2018, 20:47 wysłana przez salvat »
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Moralny porządek świata VS uczucia
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Maj, 2018, 20:21 »
Konieczna jest raczej praca nad własną dojrzałością niż sięganie po używki (jak robi to wielu młodych ludzi). Wtedy emocje, uczucia się uspokoją, bo poinformują o nowej, lepszej sytuacji życiowej.

   Praca nad sobą jest zawsze wskazana, tak samo jak panowanie nad emocjami, zwłaszcza tymi złymi.
I nie znaczy aby ich unikać, ale umieć odpowiednio  przekazać. Powiedzenie komuś  ...... w sposób,aby poczuł podniecenie na myśl o zbliżającej się podróży, jak to mówią młodzi. A nie rzucać się do gardła.

Co się tyczy dobrych...też  wskazany jest umiar..kota można zagłaskać na śmierć.  ;D

    Jeśli zaś chodzi o badania nad małpami, ja mam inne wnioski.  ::)
Po zakończonym eksperymencie, naukowiec miał zepsute banany i poobijane małpy.  ;D
 

Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Moralny porządek świata VS uczucia
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Maj, 2018, 20:33 »
"Widzę świat tak. Tropisz jelenie w puszczy wokół ruin Rockefeller center. Ubrałeś się w skórę której nie zmienisz do końca życia. Wspinasz się po lianach spowijających Sears tower. Patrząc w dół widzisz ludziki tłukące kukurydze i układające ochłapy dziczyzny przy porzuconej autostradzie."
Taka przenośnia
Cytat z filmu "Fight club" ("Podziemny krąg") - nic twórczego, ani odkrywczego.
Nemo, czy ów wpis jakkolwiek dotyczy wątku?
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2018, 20:35 wysłana przez Szycha »


Offline Kratos

Odp: Moralny porządek świata VS uczucia
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Maj, 2018, 20:34 »
   Praca nad sobą jest zawsze wskazana, tak samo jak panowanie nad emocjami, zwłaszcza tymi złymi.
I nie znaczy aby ich unikać, ale umieć odpowiednio  przekazać. Powiedzenie komuś  ...... w sposób,aby poczuł podniecenie na myśl o zbliżającej się podróży, jak to mówią młodzi. A nie rzucać się do gardła.

Co się tyczy dobrych...też  wskazany jest umiar..kota można zagłaskać na śmierć.  ;D

    Jeśli zaś chodzi o badania nad małpami, ja mam inne wnioski.  ::)
Po zakończonym eksperymencie, naukowiec miał zepsute banany i poobijane małpy.  ;D
 
A gdybym powiedział, że nie ma ani złych ani dobrych emocji/uczuć?


Offline salvat

Odp: Moralny porządek świata VS uczucia
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Maj, 2018, 20:40 »
Fajnie było, ale Kratosowi pomyliły się fora.
Nemo proszę o zamknięcie wątku, dlatego że nic nie wnosi do tematyki forum, a na pewno robi bałagan.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Moralny porządek świata VS uczucia
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Maj, 2018, 20:47 »
A gdybym powiedział, że nie ma ani złych ani dobrych emocji/uczuć?

  Zgadza się nie ma, są tylko złe reakcje.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Kratos

Odp: Moralny porządek świata VS uczucia
« Odpowiedź #51 dnia: 14 Maj, 2018, 20:49 »
Fajnie było, ale Kratosowi pomyliły się fora.
Nemo proszę o zamknięcie wątku, dlatego że nic nie wnosi do tematyki forum, a na pewno robi bałagan.
Co jest? Zostałeś oblany wodą, wspinając się po banana?


Offline Światus

Odp: Moralny porządek świata VS uczucia
« Odpowiedź #52 dnia: 14 Maj, 2018, 20:54 »
Można było wkleić link do artykułu w Niedzieli. Napisać krótko o czym jest.
A tak, mamy burdel i tylko jedną kobietę...  ;D
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Moralny porządek świata VS uczucia
« Odpowiedź #53 dnia: 14 Maj, 2018, 20:59 »
Niestety, ale wątek doszedł do swojego końca. Zostały tylko wycieczki osobiste. Zamykam
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi