BIBLIOTEKA > WARTO WIEDZIEĆ - WARTO ZNAĆ

Equilibrium (2002) - Film dla przebudzających się.

(1/3) > >>

Rob Roy:
Po kolejnym obejrzeniu tego filmu postanowiłem stworzyć poniższe opracowanie, ponieważ uważam, że jest to jeden z najlepszych filmów ostatnich kilkunastu lat, pozwalający zrozumieć totalitaryzm wts-u.


Młodzi i mniej młodzi ŚJ, którzy lubią dynamiczne kino  - dodajcie tą pozycję do waszego repertuaru !!!

Ponieważ jako film akcji zawiera sporą dawkę przemocy nie polecam go na rodzinne wielbienie  :)

Akcja rozgrywa się w systemie, w którym okazywanie uczuć karane jest śmiercią i określane jako "zbrodnia uczuć" a skazanych " winnymi uczuć"

Społeczeństwo (librianie) przymusowo, każdego dnia przyjmuje lek prozium, który tłumi emocje. Coś jak zebrania.

Kleryk John Preston, oddany systemowi członek elitarnej jednostki, pozwala na aresztowanie a następnie obserwuje wyrok na swojej żonie, która dopuściła się zdrady. Taki ostracyzm.

Proszę o zwrócenie uwagi jak dobrze wczuwają się w rolę dzieci kleryka - na koniec będzie mały smaczek.

Ale jak to zawsze bywa, mała niezdarność powoduje duże zamieszanie. John nie przyjmuje jednej dawki "pokarmu duchowego" i wszystko zaczyna się sypać. John zaczyna się przebudzać.

Tyle jeżeli chodzi o wstęp.

Poniżej kilka ciekawostek i cytatów które zauważyłem, czekam na wasze.

1. Wszyscy librianie są gładko ogoleni z fryzurą podobną do tej na dole.
Jedynie niektórzy członkowie ruchu oporu posiadają zarost.

2. Wicekanclerz: Co wtedy czułeś? (Widok spopielenia żony)
    John: Nic

3. John: Czyż likwidując bez procesu nie dokonujemy zwykłej rzezi? (tzn. wcześniej były procesy ale im więcej osób się budziło tym system robił się coraz bardziej bezwzględny)

    Wicekanclerz: Musisz zrozumieć, że choć nie zawsze musimy się z tym zgadzać, nie treść rozkazu się liczy, ale nasze wobec niego posłuszeństwo. Wola Ojca. Nazwijmy to wiarą. Rozumiem, że ją masz.
(Chyba gdzieś to już słyszałem)

4. Postanowiliśmy pozbyć się indywidualizmu na rzecz wspólnoty. (...) Idea identycznego, żywotnego tworu, pozwala każdemu z nas ufnie kroczyć w przyszłość.

Życzę miłego seansu i wybudzania się. Czasem wystarczy raz opuścić zebranie.

accurate:
Rzeczywiście , pobudza do myślenia .
Polecam .
Nazywam to przekazem humanizującym.
Takie "uczłowieczanie" jest niezbędne w procesie budzenia się ze stanu w jakim jest wielu ludzi .
Część Świadków Jehowy też wymaga tego procesu mniej lub bardziej .

Podobne tematy w poniższym filmie z gwiazdorską obsadą.

The Giver "Dawca pamięci " z 2014 roku.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Dawca_pami%C4%99ci

KaiserSoze:
Oglądałem oba z żoną SJ. Jakoś dziwnie nie podziałały. Zupełnie :(

Deborah:
Ja również polecam Equilibrium, jak również Dawcę Pamięci. Ten drugi film mi osobiście bardziej się podoba.
Wybudzenie rzeczywiście odkopuje w nas głęboko przykryte pokłady ludzkich uczuć i emocji, a świat wokół nabiera nowych barw. :)

KaiserSoze:

--- Cytat: Deborah w 01 Wrzesień, 2016, 09:17 ---Ja również polecam Equilibrium, jak również Dawcę Pamięci. Ten drugi film mi osobiście bardziej się podoba.
Wybudzenie rzeczywiście odkopuje w nas głęboko przykryte pokłady ludzkich uczuć i emocji, a świat wokół nabiera nowych barw. :)

--- Koniec cytatu ---

Zgadzam się. Dlaczego na moją żonę nic nie działa? :(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej