Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 144 000 ? ?2 KLASY OWIEC ? - Film dla myślących Swiadków Jehowy  (Przeczytany 5886 razy)

Offline Światus

Odp: 144 000 ? ?2 KLASY OWIEC ? - Film dla myślących Swiadków Jehowy
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Sierpień, 2016, 14:31 »
Ten filmik jest raczej dla takich jak ja. Zatwardziałych ŚJ chyba nie przekona a "ludzie ze świata" poznają nauki orhanizacji (w bardzo małym stopniu).
Film może skłonić "ciekawskich" ŚJ do myślenia. Myślący już odeszli lub odejdą  :)
A tu jest 1 część, bardziej pokazująca życie zborowe.

Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: 144 000 ? ?2 KLASY OWIEC ? - Film dla myślących Swiadków Jehowy
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Sierpień, 2016, 14:39 »
Ten filmik jest raczej dla takich jak ja. Zatwardziałych ŚJ chyba nie przekona a "ludzie ze świata" poznają nauki orhanizacji (w bardzo małym stopniu).
Film może skłonić "ciekawskich" ŚJ do myślenia. Myślący już odeszli lub odejdą  :)
A tu jest 1 część, bardziej pokazująca życie zborowe.

Kluczem jest zwrot chyba , Zatwardziałych ŚJ chyba nie przekona
 To długa sprawa .
Zostanie Świadkiem to też nie bułka z masłem na śniadanie .to rewolucja Światowa w całym życiu jednostki ,rodziny i otoczenia .
Więc dajmy czas .
jak piszesz
Film może skłonić "ciekawskich" ŚJ do myślenia. Myślący już odeszli lub odejdą
200 % racji .
Proces może boleć ,jak leczenie ale tak być musi .Burzy się nie tylko doktryna  którą się wierzyło .
Zmienia i wali się czasem całe życie i scenariusze jakie mieliśmy w głowie jako oczywiste do końca życia . Nie  łątwe to .Ale skoro Katolik może to i Świadek .ale trzeba pomyśleć .

Powtórzę .
Ew. urywki najważniejsze o które mi chodziło – analizy Biblii są m.in. w :
W 11m12s -1 Kor. 5 – analiza podstawy wykluczania  i traktowania  osób wykluczonych
W 22m12s –Obj. 7 – omówienie znaczenia liczby 144 000 .Znaczenie symboliczne czy dosłowne ?
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień, 2016, 15:00 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Roszada

Odp: 144 000 ? ?2 KLASY OWIEC ? - Film dla myślących Swiadków Jehowy
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Sierpień, 2016, 14:42 »
Ja dopiero co pisałem art. porównujący:

„Wielka rzesza” i 144 000 – porównanie obu grup (cz. 1)
„Wielka rzesza” i 144 000 – porównanie obu grup (cz. 2)


http://piotrandryszczak.pl/polemika2aa/wielka-rzesza-i-144000-porownanie-obu-grup-cz.1.html
http://piotrandryszczak.pl/polemika2aa/wielka-rzesza-i-144000-porownanie-obu-grup-cz.2.html
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień, 2016, 14:44 wysłana przez Roszada »


Offline Światus

Odp: 144 000 ? ?2 KLASY OWIEC ? - Film dla myślących Swiadków Jehowy
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Sierpień, 2016, 15:20 »
Ja dopiero co pisałem art. porównujący:

„Wielka rzesza” i 144 000 – porównanie obu grup (cz. 1)
„Wielka rzesza” i 144 000 – porównanie obu grup (cz. 2)


http://piotrandryszczak.pl/polemika2aa/wielka-rzesza-i-144000-porownanie-obu-grup-cz.1.html
http://piotrandryszczak.pl/polemika2aa/wielka-rzesza-i-144000-porownanie-obu-grup-cz.2.html

To i ja się pochwalę  :P
Moje "wypracowania pisane są prosto, bo w zamierzeniu były dla osoby, która nie lubi czytać  ;D

Tematy;
Czy wielki Tłum będzie żył w Raju na ziemi?
https://drive.google.com/file/d/0B8kbJALje-bdcnk4Z1FNYlVkVDg/view?usp=sharing

Gdzie będą prawi?
https://drive.google.com/file/d/0B8kbJALje-bdZlU0YW9waGt3cnc/view?usp=sharing


Wielki Tłum w Niebie.
Wątki w ty, artykule są ponumerowane i cyfry w nawiasach wskazują wątek związany z tym tematem.
https://drive.google.com/file/d/0B8kbJALje-bdSDY1dENQZE5OZUE/view?usp=sharing

Lud Boży, drugie owce i Duch Św.
https://drive.google.com/file/d/0B8kbJALje-bdaDVOQTlmd2twMG8/view?usp=sharing
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień, 2016, 15:31 wysłana przez Światus »
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Terek

Odp: 144 000 ? ?2 KLASY OWIEC ? - Film dla myślących Swiadków Jehowy
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Sierpień, 2016, 15:41 »
Kiedyś obejrzałem ten film i pozytywnie zaskoczył mnie fakt,że nie zauważyłem w nich żadnych przekłamań co do nauk Świadków.Jednak bardzo nie podoba mi się to,że film jest czarno-biały.Świadków przedstawiono jako osoby,które same nie wiedzą dlaczego w coś wierzą i nie potrafią podać nawet najbardziej lichego argumentu na poparcie swoich wierzeń.Jestem pewien,że gdyby niejeden próbowałby dyskutować ze Świadkami Jehowy w taki sposób jak na filmie,to tylko by się ośmieszył.Najlepszym przykładem jest kwestia 144 000 poruszona w 22m12s.Pytanie "czy należy ten fragment czytać,czy dosłownie,czy też nie",jest po prostu nieprzemyślane.W tym fragmencie jest też mowa o Baranku.I na pewno każdy się zgodzi,że "Baranek" nie oznacza dwóch Baranków,dziesięciu Baranków,tysiąca Baranków ani też konkretnej,ale nieznanej nam liczby Baranków,ale właśnie jednego Baranka.Skoro więc liczbę określająca ilość Baranków należy interpretować dosłownie,to dlaczego liczby 144 000 już nie?I tym argumentem mógłby zgasić tę kobietę,ale film jest tendencyjny,więc czego się spodziewać.No i ta końcówka - wystarczy tylko wyjść z religii Świadków Jehowy,żeby być szczęśliwym i być bliżej Boga.Jakie to nierealne.


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: 144 000 ? ?2 KLASY OWIEC ? - Film dla myślących Swiadków Jehowy
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Sierpień, 2016, 15:59 »
Kiedyś obejrzałem ten film i pozytywnie zaskoczył mnie fakt,że nie zauważyłem w nich żadnych przekłamań co do nauk Świadków.Jednak bardzo nie podoba mi się to,że film jest czarno-biały.Świadków przedstawiono jako osoby,które same nie wiedzą dlaczego w coś wierzą i nie potrafią podać nawet najbardziej lichego argumentu na poparcie swoich wierzeń.Jestem pewien,że gdyby niejeden próbowałby dyskutować ze Świadkami Jehowy w taki sposób jak na filmie,to tylko by się ośmieszył.Najlepszym przykładem jest kwestia 144 000 poruszona w 22m12s.Pytanie "czy należy ten fragment czytać,czy dosłownie,czy też nie",jest po prostu nieprzemyślane.W tym fragmencie jest też mowa o Baranku.I na pewno każdy się zgodzi,że "Baranek" nie oznacza dwóch Baranków,dziesięciu Baranków,tysiąca Baranków ani też konkretnej,ale nieznanej nam liczby Baranków,ale właśnie jednego Baranka.Skoro więc liczbę określająca ilość Baranków należy interpretować dosłownie,to dlaczego liczby 144 000 już nie?I tym argumentem mógłby zgasić tę kobietę,ale film jest tendencyjny,więc czego się spodziewać.No i ta końcówka - wystarczy tylko wyjść z religii Świadków Jehowy,żeby być szczęśliwym i być bliżej Boga.Jakie to nierealne.


Niestety .
Objawienie 7:4 -I usłyszałem liczbę tych, których opieczętowano: sto czterdzieści cztery tysiące+ — opieczętowanych z każdego plemienia+ synów Izraela:+............

Tu Iza I Alek  mogą pomóc .

Najpierw ustalenie czy ten fragment mamy rozumieć dosłownie ?
Nie można przecież wybierać że część wersetu symbolicznie a część literalnie , nikt nie ma do tego prawa , byłaby to manipulacja Słowem Bożym, tak też rozumują to Świadkowie .

Więc ustalmy.
I tu nie da się i naczej .
Jeśli tak to 12 plemion Izraela też dosłownie i tu klops. Tylko Żydzi mają nadzieję Niebiańską .Ewentualnie Świadkowie Jehowy o takich korzeniach .

Jeśli  w przenośni , klops  w drugą stronę . Liczba 144 000 ,jest symboliczna .
Trzeba po prostu wybrać ,czy ten cały werset i dalsze treści są symboliczne , czy w przenośni .

Co do tendencyjności w przedstawieniu Świadków , można się zgodzić , ale to nie jest cel analizy w tym wątku.Film jak każdy ma swój cel .Więc nieco wypacza zachowania i reakcje Świadków Jehowy .
Ale kto jest lub był Świadkiem Jehowy , wie jak to robią tendencyjnie na pokazach na zgromadzeniach, zebraniach, a teraz też na JWBroadcasting , i filmy z kongresów , wyuczyli mistrzów zatem .
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień, 2016, 16:04 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Terek

Odp: 144 000 ? ?2 KLASY OWIEC ? - Film dla myślących Swiadków Jehowy
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Sierpień, 2016, 16:25 »
Objawienie 7:4 -I usłyszałem liczbę tych, których opieczętowano: sto czterdzieści cztery tysiące+ — opieczętowanych z każdego plemienia+ synów Izraela:+............
Najpierw ustalenie czy ten fragment mamy rozumieć dosłownie ?
Dlaczego akurat wyodrębniłeś fragment 7:4 a nie na przykład 7;4-9,skoro w momencie pisania nie było podziału na wersety?Raczej nie można tak powiedzieć,że 7:4 należy interpretować symbolicznie,a 7:9 dosłownie,bo pisarz nie myślał,ze słowa wchodzące w zakres 7;4 będą tworzyły osobny werset,a w zakres 7;9 osobny,więc jeden werset należy zrozumieć dosłownie,a drugi nie.

Cytat: accurate
Jeśli tak to 12 plemion Izraela też dosłownie i tu klops. Tylko Żydzi mają nadzieję Niebiańską .Ewentualnie Świadkowie Jehowy o takich korzeniach .
Niezupełnie,bo "Izraelem" w Biblii nazywano także sług Bożych,niekoniecznie Żydów z urodzenia.Tak więc słowo "Izrael" ma dwa znaczenia - jedno oznacza wszystkich Żydów,a drugie tych,którzy postępują zgodnie z wolą Boga.Więc i słowo "Izrael" należy interpretować dosłownie.

Mnie również wydaje się,ze jednak ta liczba jest symboliczna,ale chodziło mi o to,że wbrew temu co pokazano na filmie,nie da się tego stwierdzić na 100%,bo istnieją argumenty zarówno za dosłowną jak i za symboliczną interpretacją.
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień, 2016, 16:32 wysłana przez Terek »


Offline Agalloch

Odp: 144 000 ? ?2 KLASY OWIEC ? - Film dla myślących Swiadków Jehowy
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Sierpień, 2016, 18:35 »
Najlepszym przykładem jest kwestia 144 000 poruszona w 22m12s.Pytanie "czy należy ten fragment czytać,czy dosłownie,czy też nie",jest po prostu nieprzemyślane.W tym fragmencie jest też mowa o Baranku.I na pewno każdy się zgodzi,że "Baranek" nie oznacza dwóch Baranków,dziesięciu Baranków,tysiąca Baranków ani też konkretnej,ale nieznanej nam liczby Baranków,ale właśnie jednego Baranka.Skoro więc liczbę określająca ilość Baranków należy interpretować dosłownie,to dlaczego liczby 144 000 już nie?I tym argumentem mógłby zgasić tę kobietę,ale film jest tendencyjny,więc czego się spodziewać.

Znam ten argument. Został u nas kiedyś wygłoszony w przemówieniu podczas Pamiątki. Terek, nie obraź się, Twoje opinie uważam za wartościowe, wyważone i zazwyczaj tożsame lub bardzo bliskie moim. Ale ten konkretny argument w moim prywatnym rankingu plasuje się w pierwszej piątce najgłupszych argumentów, którymi posługują się ŚJ.

Owszem, we fragmencie, o którym mówisz, rzeczywiście jest mowa o Baranku. Ale twierdzenie, że jest tam mowa o liczbie Baranków - wynoszącej 1 - jest już nadużyciem. Żeby unaocznić do jakich "rewelacji" można dojść posługując się tym nadużyciem, zapraszam do zerknięcia kilka wersetów wcześniej, konkretnie do Obj. 7:1. Jest tam mowa o "czterech narożnikach ziemi". Ziemia jest bezsprzecznie literalnie jedna. Czy posługując się swoim argumentem konsekwentnie będzie "gasił" rozmówcę wskazując, że powyższe oznacza, iż liczba narożników ziemi jest też literalna?


Offline Roszada

Odp: 144 000 ? ?2 KLASY OWIEC ? - Film dla myślących Swiadków Jehowy
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Sierpień, 2016, 18:49 »
Ale Baranek czy 1 czy 1000 też nie jest literalny. ;D


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: 144 000 ? ?2 KLASY OWIEC ? - Film dla myślących Swiadków Jehowy
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Sierpień, 2016, 19:46 »
"Izraelem" w Biblii nazywano także sług Bożych,niekoniecznie Żydów z urodzenia.Tak więc słowo "Izrael" ma dwa znaczenia - jedno oznacza wszystkich Żydów,a drugie tych,którzy postępują zgodnie z wolą Boga.Więc i słowo "Izrael" należy interpretować dosłownie.

Mnie również wydaje się,ze jednak ta liczba jest symboliczna,ale chodziło mi o to,że wbrew temu co pokazano na filmie,nie da się tego stwierdzić na 100%,bo istnieją argumenty zarówno za dosłowną jak i za symboliczną interpretacją.

No to zagwózdka:

A liczba synów Izraela będzie jak piasek morski,
którego nie można ani zmierzyć, ani zliczyć. I będzie tak, że
zamiast mówić do nich: Wy nie jesteście moim ludem,
będzie się do nich mówiło: Synami Boga żywego jesteście

Ozeasza 2:1 (1:9 niektóre przekłady)

Jeśli literalnie brać te fragmenty ( z ks. Objawienia)to konsekwentnie
i uczciwie trzeba odnieść wyłącznie do Żydów.
Jeśli natomiast traktować to przenośnie, to tak jak napisano
w księdze Ozeasza właśnie
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień, 2016, 19:49 wysłana przez Abba »


Offline Terek

Odp: 144 000 ? ?2 KLASY OWIEC ? - Film dla myślących Swiadków Jehowy
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Sierpień, 2016, 19:55 »
Znam ten argument. Został u nas kiedyś wygłoszony w przemówieniu podczas Pamiątki. Terek, nie obraź się, Twoje opinie uważam za wartościowe, wyważone i zazwyczaj tożsame lub bardzo bliskie moim. Ale ten konkretny argument w moim prywatnym rankingu plasuje się w pierwszej piątce najgłupszych argumentów, którymi posługują się ŚJ.

To forum służy wymianie myśli,więc do głowy mi nie przyszło,żeby się obrażać.Wręcz przeciwnie - cieszy mnie,że masz dobre zdanie o moich opiniach  :)

Owszem, we fragmencie, o którym mówisz, rzeczywiście jest mowa o Baranku. Ale twierdzenie, że jest tam mowa o liczbie Baranków - wynoszącej 1 - jest już nadużyciem. Żeby unaocznić do jakich "rewelacji" można dojść posługując się tym nadużyciem, zapraszam do zerknięcia kilka wersetów wcześniej, konkretnie do Obj. 7:1. Jest tam mowa o "czterech narożnikach ziemi". Ziemia jest bezsprzecznie literalnie jedna. Czy posługując się swoim argumentem konsekwentnie będzie "gasił" rozmówcę wskazując, że powyższe oznacza, iż liczba narożników ziemi jest też literalna?

W sumie racja - nie zwróciłem uwagi na te narożniki w tym kontekście.Tak wiec dzięki za ciekawe spostrzeżenie :)

Ale Baranek czy 1 czy 1000 też nie jest literalny. ;D
Właściwie to też racja  :)