DYSKUSJE DOKTRYNALNE > POKOLENIE 1914

Stopka redakcyjna z Przebudźcie się!, która zniknęła w roku 2013

(1/2) > >>

Roszada:
Od listopada 1995 roku do końca grudnia roku 2012 w Przebudźcie się! widniała 'neutralna' stopka redakcyjna. Została ona oczyszczona z pokolenia roku 1914.
Wyglądała ona tak:

„Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do obietnicy naszego Stwórcy, że obecny niegodziwy i pełen bezprawia system rzeczy zostanie zastąpiony przez nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo” (Przebudźcie się! Nr 11, 1995 s. 4).

Zwróćmy uwagę na pogrubioną frazę.
Dlaczego w styczniu 2013 roku usunięto tę stopkę?
Zastąpiono ją taką:

„Czasopismo to nie jest na sprzedaż. Publikowanie Przebudźcie się! wchodzi w zakres ogólnoświatowej biblijnej działalności edukacyjnej, wspieranej dobrowolnymi datkami. Jeżeli nie naznaczono inaczej, wersety biblijne są przytaczane z Pisma Świętego w Przekładzie Nowego Świata (PŚ)” (Przebudźcie się! styczeń 2013 s. 2).

Stopkę usunięto być może dlatego, że Biblia mówi, iż to wrogowie Boga będą obiecywać "pokój i bezpieczeństwo":

„Kiedy tylko będą mówić: »Pokój i bezpieczeństwo!«, wtedy natychmiast przyjdzie na nich nagła zagłada” (1Tes 5:3).

Kto od lat zapewniał, że wkrótce nastanie "pokój i bezpieczeństwo"?

„Czy można się spodziewać trwałego usunięcia tych kłopotów? Wydajemy tę książkę z przeświadczeniem, że wkrótce prawdziwy pokój i bezpieczeństwo zapanują na całym świecie” (Jak znaleźć prawdziwy pokój i bezpieczeństwo? 1988, strona redakcyjna).


„Jehowa uświęci swoje imię za pośrednictwem swego Królestwa, które położy kres rządom ludzkim i zaprowadzi na ziemi pokój i bezpieczeństwo (Daniela 2:44). Już wkrótce wszyscy ludzie będą musieli przyznać, że Jehowa jest prawdziwym Bogiem” (Strażnica 01.06 2012 s. 17).

Prawdopodobnie ktoś w centrali w Brooklynie zauważył, że Towarzystwo ze swoją obietnicą ze stopki wpisuje się w słowa 1Tes 5:3. No i stopkę usunięto.

Całą historię stopki opisuję tu:

Dlaczego w styczniu 2013 roku zniknęła stała treść stopki redakcyjnej w Przebudźcie się!?

http://bednarski.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/dlaczego-w-styczniu-2013-roku-zniknea-staa-tresc-stopki-redakcyjnej-w-przebudzcie-sie,929.htm

Podsumowanie kwestii stopek:


--- Cytuj ---Wpierw po roku 1963 dodawano do nich:

„to pokolenie” (od 1964 r.);
Stwórcę i „pokój i bezpieczeństwo” (od 1975 r.);
rok 1914 (od 1982 r.).

Później zaś redukowano już:

„to pokolenie” i rok 1914 (od XI 1995 r.);
całą stopkę ze Stwórcą i „pokojem i bezpieczeństwem” (od 2013 r.).

--- Koniec cytatu ---

tomek_s:

--- Cytat: Roszada w 18 Sierpień, 2016, 10:15 ---Prawdopodobnie ktoś w centrali w Brooklynie zauważył, że Towarzystwo ze swoją obietnicą ze stopki wpisuje się w słowa 1Tes 5:3. No i stopkę usunięto.

--- Koniec cytatu ---

Dobrze, że tylko stopkę a nie werset z biblii.

Światus:
Aż se pobiorę żeby mieć dowód  :)

Terek:
Tylko werset mówi o złudnym "pokoju i bezpieczeństwie" jakie obiecują rządy tego świata,a w stopce redakcyjnej oraz w artykułach była mowa o prawdziwym,które zapewni rząd Boży.Więc jak dla mnie celowo używali tego sformułowania,aby pokazać kontrast pomiędzy iluzorycznym "pokojem i bezpieczeństwem" a tym prawdziwym.Przynajmniej ja zawsze tak to odbierałem.

KaiserSoze:
Dawno się tak nie uśmiałem czytając o zmianach w WTS :)
Nie no, nie wpadłem nigdy na to, że tymi którzy mówią o pokoju i bezpieczeństwie są sami SJ. Genialne.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej