DYSKUSJE DOKTRYNALNE > BIBLIA - DYSKUSJE.....

144 000 ? ?2 KLASY OWIEC ? - Film dla myślących Swiadków Jehowy

(1/6) > >>

accurate:
Czy Biblia rzeczywiście uczy o 2 grupach Naśladowców Chrystusa ?
Proszę zobaczmy ciekawą analizę i rozmowy w ciekawym filmie .
Film porusza myśli w sposób spokojny i wyważony .Argumenty są przedstawiane rzeczowo i bez atakowania  .
Czy jest pomocny w pomaganiu Świadkom Jehowy ? Myślę że bardzo .

Poruszone są różne tematy biblijne . Ale najważniejsze na które chcę zwrócić uwagę .
 Jaka nadzieja – 2 klasy  -tak czy nie ,  oraz podstawy Biblijne do wykluczania za np. za nie zgadzanie się z wykładnią Strażnicy .
Ew. urywki najważniejsze o które mi chodziło – analizy Biblii są m.in. w :
W 11m12s -1 Kor. 5 – analiza podstawy wykluczania  i traktowania  osób wykluczonych
W 22m12s –Obj. 7 – omówienie znaczenia liczby 144 000 .Znaczenie symboliczne czy dosłowne ?



Roszada:
O właśnie o to chodzi. :)
Jak ktoś daje filmik to proszę wziąć wzór z powyższego i napisać o nim 2-4 zdania, aby było wiadome o co chodzi i czego oczekiwać po filmie.

Nie cierpię wstawiaczy filmów, którzy nie potrafią sklecić kliku zdań by zachęcić czy streścić film. Forumowicz f....  z tego jest znany. :-\

KaiserSoze:
Obejrzałem w całości.
Na początku nieco nudny, potem trochę żwawszy.
Tłumacz Augustyn Dobrzański (nazwisko pada na końcu) nie był SJ, więc momentami jego tłumaczenie razi moje ucho.

Film stara się być nieco dowcipny, choć po doktrynach przebiega jedynie z grubsza, czemu się nie dziwię, bo trwa on tylko niecałą godzinę. Kilka fragmentów biblijnych przeczytałem jakby pierwszy raz w życiu, co uznaję za duży plus. Film dość stary, więc momentami rozprawia się z doktrynami, które są już nieaktualne, jak pokolenie 1914, które ma dożyć końca świata.

Odstręcza mnie jedynie przekonywanie by ze SJ stać się świadkami Jezusa. Ja jestem raczej agnostykiem i biblia utraciła dla mnie jakąkolwiek wartość religijną. Wybaczcie.

Ogólnie nie żałuję poświęconej godziny. I choć sam obejrzałem bez uprzedzeń, nie pokażę go żonie; raczej wykorzystam niektóre argumenty w rozmowie.

Dzięki za udostępnienie.

accurate:

--- Cytat: KaiserSoze w 13 Sierpień, 2016, 11:27 ---Obejrzałem w całości.
Na początku nieco nudny, potem trochę żwawszy.
Tłumacz Augustyn Dobrzański (nazwisko pada na końcu) nie był SJ, więc momentami jego tłumaczenie razi moje ucho.

Film stara się być nieco dowcipny, choć po doktrynach przebiega jedynie z grubsza, czemu się nie dziwię, bo trwa on tylko niecałą godzinę. Kilka fragmentów biblijnych przeczytałem jakby pierwszy raz w życiu, co uznaję za duży plus. Film dość stary, więc momentami rozprawia się z doktrynami, które są już nieaktualne, jak pokolenie 1914, które ma dożyć końca świata.

Odstręcza mnie jedynie przekonywanie by ze SJ stać się świadkami Jezusa. Ja jestem raczej agnostykiem i biblia utraciła dla mnie jakąkolwiek wartość religijną. Wybaczcie.

Ogólnie nie żałuję poświęconej godziny. I choć sam obejrzałem bez uprzedzeń, nie pokażę go żonie; raczej wykorzystam niektóre argumenty w rozmowie.

Dzięki za udostępnienie.

--- Koniec cytatu ---

Czyli w części ale i forumowicze skorzystają , bez wchodzenia w szczegóły w jaki sposób ,ważne że się przyda .
Ale najbardziej pomocny dla ŚJ.

Dlatego celowo tytuł wątku to : Film dla myślących Świadków Jehowy .
Analiza wersetów to konik głosicieli .Można spokojnie przeanalizować ponownie i może jednak okaże się że było warto pochylić się jeszcze raz .
2 Pi.2:12 mówi przecież "  Dlatego zawsze będę skłonny przypominać+ wam te rzeczy, chociaż je znacie i jesteście niewzruszenie utwierdzeni w prawdzie, która jest w was obecna "

Roszada:

--- Cytat: KaiserSoze w 13 Sierpień, 2016, 11:27 ---Tłumacz Augustyn Dobrzański (nazwisko pada na końcu) nie był SJ, więc momentami jego tłumaczenie razi moje ucho.

--- Koniec cytatu ---
Dlatego właśnie ja zwracam się zawsze z prośbą o tłumaczenie do exŚJ czy aktualnych wybudzonych ŚJ.
Mnie też razi oko lub ucho jak ktoś 'literaturę teokratyczną' tłumaczy po babilońsku. ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej