Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Trzecia Owca melduje sie na pokładzie  (Przeczytany 4685 razy)

Offline wind of change

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 72
  • Polubień: 151
  • żyj i pozwól żyć
Odp: Trzecia Owca melduje sie na pokładzie
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Sierpień, 2016, 20:36 »
Witaj Owca :D Nasze historie w dużej mierze podobne.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14355
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Trzecia Owca melduje sie na pokładzie
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Sierpień, 2016, 20:42 »
To był osioł ;D (albo muł, już nie pamiętam)  ;D
Nie pamiętacie serialu "Niedźwiedź pana Adamsa"? Nr 7 to był muł( teraz już wiem) Szalonego Jacka, kumpla pana Adamsa.
To tak poza tematem ;)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Salome

Odp: Trzecia Owca melduje sie na pokładzie
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Sierpień, 2016, 22:44 »
O tym że organizacja swiadków Jehowy nie ma nic wspólnego z prawdziwym wielbieniem Boga Ojca i Chrystusa przekonałem się jakiś rok temu......

Witaj na forum! Przesyłam serdeczne pozdrowienia.
Mam takie przemyślenia, że sporo osób się zaczęło się przebudzać właśnie rok/półtora roku temu. Ludzie o tym często piszą w powitaniu i nie tylko. To daje do myślenia. U mnie też ten proces się przyspieszył w tamtym czasie. Obserwacja z boku, czytanie, analizowanie, wątpliwości, "kryzysy", wykopki w necie, itd. No nie powiem, że pomogły rozmowy z braćmi, bo to niemożliwe, przynajmniej w moim zborze. W każdym razie wydaje mi się, że to będą lata Wielkiej Pobudki.
Na pewno przyczyniła się do tego tv.jw.org i pełna prezentacja CK i korposystemu, który wydawał się dotychczas kryształowy. No i oczywiście Australia.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Trzecia Owca melduje sie na pokładzie
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Sierpień, 2016, 22:53 »
Trzecia owca, ja ci coś napiszę, ty powiedz, że jesteś z małej trzódki i zobaczysz jak ci z drugich owiec zbaranieją!


Offline Trzecia Owca

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 48
  • Polubień: 164
  • wielka tajemnica wiary: złote, euro i dolary
Odp: Trzecia Owca melduje sie na pokładzie
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Sierpień, 2016, 00:16 »
Trzecia owca, ja ci coś napiszę, ty powiedz, że jesteś z małej trzódki i zobaczysz jak ci z drugich owiec zbaranieją!

Myślę nad tym od jakiegoś czasu, zwłaszcza od kiedy przeczytałem w jednym z nowszych wydań Strażnicy że osoby które będą w niedalekiej przyszłości spożywać emblematy na pamiątkach mogą mieć ''problemy psychiczne i może tylko im się wydawać że będą królować z Jezusem w niebie''. Do pamiątki jeszcze trochę, może będę gotowy do tego czasu na 'coming out'.
Na dzień dzisiejszy wysyłam tylko delikatne sygnały mojemu otoczeniu. Np. ostatnio na zebraniu 'chrześcijańskiego życia i służby' zgłosiłem się i wyłożyłem w komentarzu pobieżnie kwestię ''ego eimi'', naturalnie - bez kwestionowania punktu widzenia WTS ale sugestia była jasna - Jezus posługiwał się tytułem którego w Starym Testamencie używał Bóg Ojciec. Jeden ze starszych aż się musiał poprawić na krześle ale reszta głosicieli nie zauważyła niczego niepokojącego, powiem więcej - gdy później gdy zgłosił się lektor (bo akurat było studium 'książki przy pomocy Biblii') to powołał się na moją wypowiedź w jakimś tam kontekście co mu akurat leżał, przy okazji będąc nieświadomym że ta nauka stoi w sprzeczności ze Strażnicą.

Mam też zamiar napisać do biura oddziału z zapytaniem czy wznowią dodruk wydania Chrześcijańskich Pism Greckich w przekładzie interlinearnym bo chciałbym mieć fizycznie do studium osobistego ten przekład. Ciekawy czy jeśli podpisałbym się imieniem, nazwiskiem i zborem to przyszła by wiadomość zwrotna do starszych pod tytułem: ''macie podejrzanego w zborze, zajmijcie się tym"?
Jestem bratem strasznym na usługach Strasznicy


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Trzecia Owca melduje sie na pokładzie
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Sierpień, 2016, 00:28 »
Mam też zamiar napisać do biura oddziału z zapytaniem czy wznowią dodruk wydania Chrześcijańskich Pism Greckich w przekładzie interlinearnym bo chciałbym mieć fizycznie do studium osobistego ten przekład. Ciekawy czy jeśli podpisałbym się imieniem, nazwiskiem i zborem to przyszła by wiadomość zwrotna do starszych pod tytułem: ''macie podejrzanego w zborze, zajmijcie się tym"?

Z tym się licz na poważnie. Mogę nawet przytoczyć treść listu.
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień, 2016, 00:33 wysłana przez Moyses »


Offline Trzecia Owca

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 48
  • Polubień: 164
  • wielka tajemnica wiary: złote, euro i dolary
Odp: Trzecia Owca melduje sie na pokładzie
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Sierpień, 2016, 00:53 »
Z tym się licz na poważnie. Mogę nawet przytoczyć treść listu.

Jestem śmiertelnie poważny. Jaki list? Chodzi o procedury postępowania w takich przypadkach? Było o tym ''Paście trzodę Bożą" ale za samo napisanie listu nikt mi głowy nie urwie raczej.
Jestem bratem strasznym na usługach Strasznicy


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Trzecia Owca melduje sie na pokładzie
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Sierpień, 2016, 00:59 »
Przestań jazgotać. Napisałem o potencjalnej treści potencjalnego listu. Chcesz pożyć to siedź cicho. Chcesz mieć błoto to rozlej wodę.
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień, 2016, 01:01 wysłana przez Moyses »


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Trzecia Owca melduje sie na pokładzie
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Sierpień, 2016, 01:18 »
Myślę nad tym od jakiegoś czasu, zwłaszcza od kiedy przeczytałem w jednym z nowszych wydań Strażnicy że osoby które będą w niedalekiej przyszłości spożywać emblematy na pamiątkach mogą mieć ''problemy psychiczne i może tylko im się wydawać że będą królować z Jezusem w niebie''. Do pamiątki jeszcze trochę, może będę gotowy do tego czasu na 'coming out'.

Zdajesz sobie sprawę że to może być powód do wykluczenia, nieprzyjemnych rozmów ze starszymi?
Mnie tak załatwili. Bądź ostrożny i staraj się robić wszystko tak żeby nie mogli powiedzieć że to pokazówka.
Z doświadczenia wiem że, po rozmowie z Nimi zaczniesz się zastanawiać, czy wszystko aby na pewno ok z psychiką.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Ariana

Odp: Trzecia Owca melduje sie na pokładzie
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Sierpień, 2016, 07:47 »
Witaj Trzecia Owco:)
Warto walczyc o najblizszych-moja mama wybudzila sie po wielu latach w wts. Moja siostra takze.
Jeszcze jest sporo czlonkow mojej rodziny w organizacji-moja mama teraz o nich walczy.

Badz cierpliwy-dla odzyskania osob ktore kochamy-warto:)


Offline gerontas

Odp: Trzecia Owca melduje sie na pokładzie
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Sierpień, 2016, 07:48 »
Witaj Trzecia Owco!
Bardzo się cieszę, że jesteś z nami na forum. Udzielaj się tu jak najwięcej i być może dzięki temu pomożesz niektórym się przebudzić lub utwierdzić w tym, że są na dobrej drodze odchodząc z organizacji.

Jeśli chodzi o twoje marzenie, by odchodząc z organizacji pociągnąć za sobą jak najwięcej śJ, to powinieneś zostać w zborze jak najdłużej, być dla braci przykładem miłości, pokory... absolutnie nie dawać oznak "odstępstwa", bo już będziesz na cenzurowanym, naznaczonym jako niewłaściwe towarzystwo. Kiedy napiszesz list do Nadarzyna to starsi już o to zadbają. Szukaj w międzyczasie osoby, które mogą się wybudzić, dopiero potem możecie wyjść ze zboru całą grupą, wtedy może da to jeszcze niektórym do myślenia. Jest tak wielu zaślepionych i zniewolonych śJ, że na powszechne ruszenie nie liczyłbym.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Trzecia Owca melduje sie na pokładzie
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Sierpień, 2016, 08:06 »
Przestań jazgotać. Napisałem o potencjalnej treści potencjalnego listu. Chcesz pożyć to siedź cicho. Chcesz mieć błoto to rozlej wodę.

Jesteś wyjątkowo bezpośredni, choć - niestety - masz rację. Ja też miałem waleczne plany, ale się powstrzymałem. Kto mieczem wojuje, od miecza ginie!


Offline Estrella Despierta

Odp: Trzecia Owca melduje sie na pokładzie
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Sierpień, 2016, 10:01 »
Ściana tekstu, a lekka jak piórko. Zostań pisarzem 👍🏼


Offline Woland

Odp: Trzecia Owca melduje sie na pokładzie
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Sierpień, 2016, 10:10 »
Witam Trzecia Owco
Nakład Interlinear jest wyczerpany. Z Nadarzyna nie dostaniesz. Ale...
Sługa publikacji może sprawdzić czy w jakimś zborze nie zalega na stanie. I ci go stamtąd sprowadzić.
To samo z Emphatic Diaglot - "niby " podstawowego materiału do PNS(tego Starego Nowego Swiata). Ubaw po pachy swoją drogą.

 


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Trzecia Owca melduje sie na pokładzie
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Sierpień, 2016, 14:29 »
Interlinear i mnie by się przydał :) A co do EGO EIMI to sprawa nie jest taka prosta. Różnie to egzegeci i filolodzy objaśniają. Można to rozumieć też "ja byłem"... Ale to debata na inny wątek i trzeba byłoby znać grekę na dobrym poziomie, bo mamy do czynienia z narracją, a więc w grę wchodzi syntaksa.