BYLI... OBECNI... > ŚWIADKOWIE JEHOWY W MEDIACH

"Jesteś odstępcą i skazanym na śmierć"

(1/8) > >>

M:
W filmie o naszej kongresowej operacji Alek powiedział, że gdyby Świadkowie Jehowy dostali takie wytyczne od Ciała Kierowniczego, to stosowaliby przemoc. Ktoś mógłby to uznać za przesadę. Powyższe słowa, które dzisiaj przeczytałem pod swoim adresem przekonują mnie, że to prawda. Pochodzą one z komentarzy na Youtubie pod filmem "Lojalni aż do śmierci":



Komentarz oczywiście zgłosiłem na Youtubie jako "hate speech" (mowa nienawiści).

accurate:

--- Cytat: M w 08 Sierpień, 2016, 14:24 ---W filmie o naszej kongresowej operacji Alek powiedział, że gdyby Świadkowie Jehowy dostali takie wytyczne od Ciała Kierowniczego, to stosowaliby przemoc. Ktoś mógłby to uznać za przesadę. Powyższe słowa, które dzisiaj przeczytałem pod swoim adresem przekonują mnie, że to prawda. Pochodzą one z komentarzy na Youtubie pod filmem "Lojalni aż do śmierci":



Komentarz oczywiście zgłosiłem na Youtubie jako "hate speech" (mowa nienawiści).

--- Koniec cytatu ---

To właśnie postawa większości Świadków Jehowy .
Czytają takie tragedie jak 2wojna światowa jako amunicja teokratyczna a nie tragedia zmanipulowanych stron konfliktu -
Przecież to "ludzie ludziom" zgotowali ten Los.
Byli wśród stron walczących ludzie różnej religii -katolicy,protestanci,żydzi i inni .
Oczywiście oficjalne stanowisko Świadków może uznać za słuszne(pomijam pobudki CK lub tych co ich pilnują  oraz fakt iż łatwo nakazywać i wymagać )  i ogólnie jeśli nie wchodzisz w szczegóły tak jest .
Jednak warto poczytać w historii Lebiody jak w zborach królowała miłość wzajemna szczególnie dla zmęczonych odczuciem że jest za 2minuty godzina 12 -tj. armagedon .
Wątpiącym w taką propagandę zagłady świata zawsze wbijali duchowy nóż od tyłu(brak uzasadnienia Biblijnego ) - nie było Chrystusowej postawy miłości do słabych,znużonych i umęczonych przez przywódców religijnych .
 Twój rozmówca musiałby zauważyć że takimi męczącymi mądralami duchowymi co nakładają ciężary a sami nie tkną ich palcem są nie tylko przywódcy kościołów ale też Przywódcy Organizacji . :(
I znów jest mocny bo nie widzi swojego domku z kart . :-\

Hippopotamus:

--- Cytat: M w 08 Sierpień, 2016, 14:24 ---W filmie o naszej kongresowej operacji Alek powiedział, że gdyby Świadkowie Jehowy dostali takie wytyczne od Ciała Kierowniczego, to stosowaliby przemoc. Ktoś mógłby to uznać za przesadę. Powyższe słowa, które dzisiaj przeczytałem pod swoim adresem przekonują mnie, że to prawda. Pochodzą one z komentarzy na Youtubie pod filmem "Lojalni aż do śmierci":



Komentarz oczywiście zgłosiłem na Youtubie jako "hate speech" (mowa nienawiści).

--- Koniec cytatu ---
Takie komentarze mnie nie dziwią. W latach 90. słyszałem historię o komitecie sądowniczym, który zakończył się wykluczeniem pewnego brata. Nie był on prywatnie lubiany w zborze i tuż po ogłoszeniu decyzji, jeden ze starszych rzekł do wykluczonego: "Jesteś już trupem".
Grupy fanatyków religijnych mają to do siebie, że z czasem ewoluują i Alek pewnie o tym wie. Już kiedyś była zresztą taka ekipa, która wierzyła, iż drogą walki przyspieszy przyjście Mesjasza - żydowscy zeloci. Kilkakrotnie wszczynali zbrojne powstania. Gdy widmo śmierci z rzymskiej ręki zajrzało im w oczy, popełnili zbiorowe samobójstwo w twierdzy Masada.

Blizna:
Tym wszystkim, co nas skazali już na śmierć mam ochotę zawsze pokazać gest Kozakiewicza, i powiedzieć "a takiego wała".

accurate:

--- Cytat: Blizna w 08 Sierpień, 2016, 14:44 ---Tym wszystkim, co nas skazali już na śmierć mam ochotę zawsze pokazać gest Kozakiewicza, i powiedzieć "a takiego wała".

--- Koniec cytatu ---

Ewentualnie prosiłbym aby w takim duchu wyjaśniał stanowisko sług Bożych w kwestii neutralności .
Przecież widać że taki świadek to nie chrześcijanin bo czy idąc jego tokiem mowy i myślenia wyobraża sobie aby
np.Jezus powiedział do zagubionych duchowo "Ja syn boży mówię Ci , jesteś odstępcą skazanym na śmierć, twój wybór ,żegnam ."
Żałosny z punktu Chrześcijanina ton ale popularny u wyznawców jedynej prawdziwej religii .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej