BYLI... OBECNI... > ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA

Czy Cialo Kierownicze głosi od domu do domu?

(1/5) > >>

Roszada:
Kiedyś natrafiłem na zdanie, którego nie mogę znaleźć, że wszyscy ŚJ od zainteresowanego do prezesa Towarzystwa Strażnica głoszą od domu do domu.

Z czasem okazało się to nieprawdą, bo pierwsi dwaj prezesi wcale nie chodzili "od domu do domu".

Dziś natrafiłem na taki oto fragmenty:

*** jv rozdz. 18 s. 293  ***
Czy można powiedzieć, że wszyscy Świadkowie Jehowy są głosicielami Królestwa Bożego? Ależ tak! To właśnie znaczy być Świadkiem Jehowy. Ponad pół wieku temu niektórzy uważali, że nie muszą brać udziału w służbie polowej, głosić publicznie i od domu do domu. Ale dzisiaj żaden Świadek Jehowy nie ubiega się o zwolnienie od takiej służby ze względu na funkcję pełnioną w miejscowym zborze czy w ogólnoświatowej organizacji.

Jakoś nie mogę sobie przypomnieć bym czytał gdzieś o dzisiejszym CK, jak chodzi od domu do domu. :-\

Rutherford:

    „Często niektórzy ze starszych mówią: ‘Prezydent Towarzystwa przecież nie idzie nigdy z książkami od domu do domu i nie sprzedaje ich.’ Dlaczego ja mam iść?
    Czy ja mam przez to jaki zarzut przeciwko sprzedawaniu książek że sam nie idę? Bynajmniej nie. Gdybym tylko mógł znaleźć nieco czasu i sposobności do tej pracy, zapewne spotkałbym się z wieloma radościami. Pan z łaski swej udzielił mi tyle pracy ile jeden człowiek może tylko wykonać. (...) ja nie mam czasu iść od drzwi do drzwi. Jeżeli wasz wszystek czas jest w zupełności zajęty w służbie Pańskiej w podobny sposób, wtedy i wy nie możecie mieć czasu iść od domu do domu” (Strażnica 15.01 1929 s. 31 [ang. 01.11 1928 s. 334]).

KaiserSoze:
Pewnie się snują co jakiś czas..

Roszada:

--- Cytat: KaiserSoze w 05 Sierpień, 2016, 11:08 ---Pewnie się snują co jakiś czas..

--- Koniec cytatu ---
Może gdzieś zajdą gdzie jakiś brat mieszka.
Symbolicznie zapukają do kilku drzwi a później połączą to z wizytą pasterską u brata. :D

NiepokornaHadra:

--- Cytat: Roszada w 05 Sierpień, 2016, 11:04 ---Jakoś nie mogę sobie przypomnieć bym czytał gdzieś o dzisiejszym CK, jak chodzi od domu do domu. :-\

--- Koniec cytatu ---

Nie mają czasu się chwalić, ponieważ biegają od drzwi do drzwi.
Są bardzo pokorni  się nie chwalą.

Roszada:

--- Cytat: NiepokornaHadra w 05 Sierpień, 2016, 11:11 ---Nie mają czasu się chwalić, ponieważ biegają od drzwi do drzwi.
Są bardzo pokorni  się nie chwalą.

--- Koniec cytatu ---
Nie chodzi o chwalenie się, ale przykład idzie z góry. ;D

A to już kapuje dlaczego stojaki wprowadzili:

*** w86/2 s. 11  ***
Prócz tego dzisiejszemu Ciału Kierowniczemu, złożonemu z namaszczonych chrześcijan, słusznie przysługuje prawo decydowania, jakie formy głoszenia są odpowiednie w naszych czasach.

No i CK jest od utwierdzania a nie od głoszenia:

*** jv rozdz. 9 s. 110 ***
Ciało Kierownicze poczyniło kroki, by utwierdzić Świadków Jehowy w przekonaniu, że w dalszym ciągu należy gorliwie ogłaszać wieść o Królestwie od domu do domu.

W skorowidzu ŚJ w haśle CK i "od domu do domu" nie ma podhaseł dotyczących głoszenia przez członków CK. :-\
Oni głoszą z mównicy i w telewizji. :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej