BYLI... OBECNI... > PSYCHOMANIPULACJA

Zdolni do przemocy?

(1/3) > >>

Blizna:
Czy myślicie, że jest możliwe by pojawiło się takie "nowe światło", by walczyć z czynnymi odstępcami poprzez stalking, przemoc?
Wiecie, "musimy słuchać Boga bardziej niż ludzi" itd.
Zastanawiam sie tylko na luzie.
Niczego nie sugeruję.
Czytającym to forum czynnym śJ przypominam, że każdy z nas wie doskonale, kogo zgłosić na pierwszego podejrzanego w razie czego.
Rozboje są karalne w tym kraju, a chociaż manipulację danymi osobami i pedofilię świadkowie Jehowy potrafią kamuflować dzięki Biurom Oddziału, to za przemoc odpowiedzą konkretne osoby, nie Biuro Oddziału.

M:
Jeśli chodzi o stalking, nękanie, groźby, to już się dzieje, czego przykład mieliśmy niedawno na forum w wydaniu naszych gości z Nadarzyna. Znam też wiele innych przypadków nękania ze strony starszych zboru, niektóre praktycznie z pierwszej ręki.

KaiserSoze:

--- Cytat: Blizna w 04 Sierpień, 2016, 15:42 ---Czy myślicie, że jest możliwe by pojawiło się takie "nowe światło", by walczyć z czynnymi odstępcami poprzez stalking, przemoc?
Wiecie, "musimy słuchać Boga bardziej niż ludzi" itd.
Zastanawiam sie tylko na luzie.
Niczego nie sugeruję.
Czytającym to forum czynnym śJ przypominam, że każdy z nas wie doskonale, kogo zgłosić na pierwszego podejrzanego w razie czego.
Rozboje są karalne w tym kraju, a chociaż manipulację danymi osobami i pedofilię świadkowie Jehowy potrafią kamuflować dzięki Biurom Oddziału, to za przemoc odpowiedzą konkretne osoby, nie Biuro Oddziału.

--- Koniec cytatu ---

Ono już świeci pełnym blaskiem! Już nas inwigilują (bezprawnie!) i próbują wyłapywać

Iza:
Słyszałam z ust sługi pomocniczego takie słowa, ze gdyby był przekonany, ze jest to wola Jehowy, to zabiłby odstępcę, bo w starożytnym Izraelu lojalni słudzy Boży tez musieli wykonywać wyroki na bezbożnych buntownikach  8-)
Serio, serio.
Fanatyzm jest groźny w każdej postaci.

zaocznie wywalony:

--- Cytat: Iza w 04 Sierpień, 2016, 15:57 ---Słyszałam z ust sługi pomocniczego takie słowa, ze gdyby był przekonany, ze jest to wola Jehowy, to zabiłby odstępcę, bo w starożytnym Izraelu lojalni słudzy Boży tez musieli wykonywać wyroki na bezbożnych buntownikach  8-)
Serio, serio.
Fanatyzm jest groźny w każdej postaci.

--- Koniec cytatu ---
To samo, pewnie nawet w podobnych słowach, powiedział starszy (który mnie oskarżał i wykluczał jednocześnie) do wspólnych znajomych, gdy go pytali o moje wykluczenie.
Pranie mózgu (albo jego marnych resztek) na całego.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej