NA DOBRY POCZĄTEK > INFORMACJE PROSTO Z "KANAŁU ŁĄCZNOŚCI"

Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów

<< < (129/130) > >>

Reskator:
"Obserwator" to termin czysto odnoszący się do PAMIĄTKI.
Kiedy ten termin  zaświtał w naukach WTS-u?-tego nie wiem.

Roszada:

--- Cytat: Reskator w 08 Czerwiec, 2018, 20:19 ---"Obserwator" to termin czysto odnoszący się do PAMIĄTKI.
Kiedy to nowe światło zaświtało w naukach WTS-u?-tego nie wiem.

--- Koniec cytatu ---
Do Pamiątki od 1938, ale i pomazańcy są nazwani klasą obserwatora:

„W roku 1938 drugie owce zostały zaproszone na uroczystość Pamiątki śmierci Jezusa Chrystusa w charakterze obserwatorów” (Strażnica Nr 13, 1995 s. 15).

   Tych „obserwatorów” Pamiątki nazywano też „widzami”:

„Obecne w charakterze widzów »drugie owce« mają odrębne dowody biblijne, że nie zostały przyjęte do tego przymierza co do Królestwa” („Bądź wola Twoja na ziemi” 1964 rozdz. 7, akapit 19).

„Okazała się nią klasa ludzi namaszczonych duchem Jehowy, współdziałająca z czasopismem, które po dziś dzień nosi trafną nazwę Strażnica. Jak wskazują na to dowody, tę klasę »obserwatora« powołał Jehowa Bóg za pośrednictwem Jezusa Chrystusa” (Strażnica Rok CII [1981] Nr 1 s. 15).

„Kto dzisiaj tworzy klasę strażnika, »obserwatora« Jehowy, i jaką postawę przyjmuje?” (Strażnica Nr 1, 2000 s. 8).

Obserwator obserwatorowi nierówny. :)

Reskator:
Czyli dobrze optowałem że termin "obserwator"to wymysł Rutherforda-jak piszesz 1938 rok.
Ten typ tyle namieszał że odkręcić to jest zadanie na co najmniej  na kilka wieków.

Roszada:
Natomiast ta klasa obserwatorów, to pewnie wymysł F. Franza, bo przed rokiem 1980 nie występuje taka fraza.

Ja nie wiem czy przypadkiem Sędzia nie zlecił w 1938 r. F. Franzowi tej roboty o obserwatorach.
Wszak on dawał takie zlecenia Fredowi, jak pisał Ray Franz:

"Pamiętam, jak stryj opowiedział mi kiedyś w swoim biurze o wydarzeniu,
kiedy to Rutherford przedłożył Rodzinie Betel do dyskusji pewne
zagadnienie, pewien nowy punkt widzenia. W dyskusji mój stryj wyraził
się wtedy negatywnie na temat sygnalizowanego nowego poglądu, uzasadniając swe stanowisko słowami Pisma Świętego. Powiedział mi potem,
że prezes Rutherford osobiście wyznaczył go do przygotowania artykułu
popierającego ten nowy pogląd, choć wcześniej stryj wyraźnie dał do zrozumienia, że nie uważa tego poglądu za biblijny." (Kryzys sumienia 2006 s. 66).

agent terenowy:
I największy Obserwator nad obserwatory :)
 *[[Job 7:20]] PBPNS* Jeśli zgrzeszyłem, cóż zdziałam przeciwko tobie, Obserwatorze ludzkości? Czemuż obrałeś mnie sobie za cel, bym stał się dla ciebie brzemieniem?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej