BYLI... OBECNI... > ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA

Gdzie się podziali "tunelowi" Świadkowie Jehowy?

(1/3) > >>

Roszada:
Przez wiele lat, pewnie od roku 1989, w dworcowym tunelu w Gdańsku i w Gdyni zawsze stali ŚJ z literaturą. Przeważnie osoby starsze, nawet dwie niewidome osoby widywałem, w parze z kimś widzącym.
Czasem nawet po dwie pary w pewnym oddaleniu.
W Warszawie kilka razy gdy bywałem widywałem po kilka par w tunelach na centralnym czy Warszawa Zachodnia.
Również na dworcu w Gdyni widywałem ŚJ.

A dziś?
Zero! Nie wiem gdzie się podziały te starsze osoby. Przy stojakach nie widzę tych osób a przez lata brałem od nich literaturę więc znałem je.

Czyżby przez stojakową euforię zostali wymieceni?
Może tylko juz po parkach spacerują z czasopismami?

Czy w Waszych miastach i miasteczkach jeszcze ktoś stoi po staremu?

Przecież nie było w literaturze żadnego zakazu!
Nie widziałem takiego.

Co ciekawe nie znalazłem w literaturze frazy "głoszenie [stanie] w tunelu". ;D
A praktykowano to od lat.

Blizna:
Jeśli były to osoby starsze, to albo nie dają już rady, albo po prostu ich nie ma.
Jedną z takich osób "tunelowych" z Gdyni znałam osobiscie.

M:
Jak się zaczął szał stojakowy to pewnie im bracia powiedzieli, że powinni zamiast stać w tunelu na własną rękę stać przy stojaku. Być może też z jakiegoś powodu nie spełniali wymagań dla stojących przy stojaku i dlatego zniknęli całkowicie :).

Roszada:
Wczoraj wieczorkiem na dzielnicy Chełm w Gdańsku przy Biedronce widziałem 2 osoby stojące ze stojakiem. Pies z kulawą nogą do nich nie podszedł, a zagadane były między sobą, jakby to było główna ich misją. ;)
Tak sobie pomyślałem, czy im się zdaje że naśladują Apostołów?
Czy tak naprawdę w to wierzą.

Dziś zaś przy domu handlowym na ul. Heweliusza widziałem dwie panie z 4 stojakami.
Że im nikt nie zwróci uwagi, że co za dużo to niezdrowo. Żadna straż miejska.
Dziwne to. :-\

gerontas:
U mnie "tunelowi głosiciele" zniknęli jakieś kilkanaście lat temu. Przyszedł nowy NO i rzucił  nowe światło w tej sprawie, że to na własną ręke, taka niezorganizowana służba publiczna. Od tamtej pory prywatna służba publiczna oficjalnie jest zakazana.  :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej