BIBLIOTEKA > KANAŁ PRAWDA O PRAWDZIE

Czy Jezus Chrystus nosił by Rolex-a za 10.000 dolarów (Prawda o Prawdzie)

<< < (12/13) > >>

Roszada:

--- Cytat: greekNT w 28 Luty, 2018, 12:51 ---Własnie tu dałeś odpowiedz.
Dlaczego wierni akceptują elity "duchownych" Centralne Komitety,utrzymują te instytucje, popierają je finansowo ?
Gzie jest podstawa w NT dla takiej akceptacji ? 
 
--- Koniec cytatu ---
Nie przesadzaj.
NT nie zakazuje okazywania swej hojności.
Jezus z takiej korzystał.

„A było z nim dwunastu, były też pewne niewiasty, uleczone od niegodziwych duchów i chorób — Maria zwana Magdaleną, z której wyszło siedem demonów, i Joanna, żona Chuzy, rządcy Heroda, i Zuzanna oraz wiele innych niewiast, które im usługiwały ze swego mienia.” (Łk 8:1-3)

Apostołowie też stanowili grono Dwunastu. Było też grono siedmiu diakonów.
Zebrał się nawet sobór, czyli elita.

Tak ST, jak i NT, zna pewną hierarchiczność i instytucjonalizm.

Apostołowie, starsi, diakoni, wierni.

„My bowiem jesteśmy Bożymi współpracownikami. Wy jesteście Bożym polem uprawnym, Bożą budowlą.” (1Ko 3:9)

greekNT:
Przytoczyłeś  wersety, które potwierdzają braterską miłości , gościnność w tym szczodrość, w żadnym wypadku dowód na ustanowienie podatku religijnego , a nawet na systematyczne dobrowolne datki.
Zasadą opisanych zborów była wspólnota dóbr ,to coś co nie przypomina obecnych form finansowania religii . Tło historyczne ma także niebagatelne znaczenie w ocenie życia gmin wyobcowanych społecznie i wielkich prześladowaniach do czasów Konstantyna przez Rzym..
Stare kapłaństwo Lewiego możemy uznać za zawód wykonywany,służbę Bogu w jego świątyni , ale nowe kapłaństwo nie
miało pełnić tej samej funkcji na ziemi, lecz u Boga nieco wyżej nad naszymi głowami.
Tu na ziemi byli braćmi i siostrami.
Elitą w cudzysłowu zostali w niebie, gdyż dano im władze i stali się królewskim kapłaństwem.
"Nasza ojczyzna jest w niebie"  a ziemski bieg christos był poparty i wzbogacony darami Ducha Świętego i darami w ludziach, którym więcej powierzono , jako pasterzom , biskupom , diakonom  i więcej się od nich wymagało np. troski o wdowy nowych braci  i tych powołanych z narodów.
Duch Boży objaśniał w jakim celu zostali powołani z ciemności do światłości.
Apostołowie byli tymi pierwszymi , którzy zostali przy Panu bo prosił za nimi u Ojca i stali się filarami ,ale nie na długo.
Za wyjątkiem Jana utracili życie . Ich role zastąpiły inne wybrane osoby.
   
Oczywiście  ja tak przeczytałem historie a ktoś na podstawie swojej wiedzy widzi inaczej .

teraz już kończę
cześć

 

Roszada:

--- Cytuj --- w żadnym wypadku dowód na ustanowienie podatku religijnego , a nawet na systematyczne dobrowolne datki.
--- Koniec cytatu ---
W jakim ty świecie żyjesz?
Czy ja daję "systematyczne datki"?
Czy ja płacę podatek?
Jak chcę, to daję, jak nie chcę nie daję.
Nie ma nakazu.

Coś sknera z ciebie.
Ja mam pieniędzy mało, ale nikomu do kieszeni nie zaglądam, chyba że się mnie czepia.
Rozumiem, że masz kościółek jednoosobowy i nikomu nie dajesz. ;D
Nawet nie chciałbyś dawać.
A zwyczaj niedzielny datków jest opisany przez Pawła.
Inne zwyczaje też są w Biblii opisane.
Wymień je wszystkie.

Powiedz mi jeszcze jakie Ty chrześcijaństwo reprezentujesz?
Jak realizujesz słowa Jezus o jego Kościele, który opisany jest w Dziejach Apostolskich?
Gdzie są Twoi starsi z dawnego ustanowienia Apostołów i starszych, ustanowionych przez Apostołów?

greekNT:

--- Cytat: Roszada w 28 Luty, 2018, 18:16 ---W jakim ty świecie żyjesz?
Czy ja daję "systematyczne datki"?
Czy ja płacę podatek?
Jak chcę, to daję, jak nie chcę nie daję.
Nie ma nakazu.

Coś sknera z ciebie.
Ja mam pieniędzy mało, ale nikomu do kieszeni nie zaglądam, chyba że się mnie czepia.
Rozumiem, że masz kościółek jednoosobowy i nikomu nie dajesz. ;D
Nawet nie chciałbyś dawać.
A zwyczaj niedzielny datków jest opisany przez Pawła.
Inne zwyczaje też są w Biblii opisane.
Wymień je wszystkie.

Powiedz mi jeszcze jakie Ty chrześcijaństwo reprezentujesz?
Jak realizujesz słowa Jezus o jego Kościele, który opisany jest w Dziejach Apostolskich?
Gdzie są Twoi starsi z dawnego ustanowienia Apostołów i starszych, ustanowionych przez Apostołów?

--- Koniec cytatu ---

Lubie ten zwrot "nikomu do kieszeni nie zaglądam" sam go też cytuje.
Pokornie przyznaje, religii nie wspieram,  ale stosuje zasadę "niech nie wie lewica co czyni prawica"
w codziennym życiu.
Powiem tylko tyle ile mogę na forum .

Toleruje religie i wszystkie wyznania skoro Bóg je toleruje, dopuszcza.
Oceniam je jako formy wielbienia Boga, gdyż taka potrzeba jest w człowieku.
Rozumiem robienie ceremonii inaczej upamiętniane rożnych zdarzeń biblijnych.
Rozumiem wytyczanie sobie celów np. bezżenności, życia w poście, wybrania drogi wspólnoty zakonnej.
Rozumiem obchodzenie świąt z takiej czy innej okazji. 
Rozumiem chrześcijaństwo charytatywne i wiele innych rozumiem.
Nie zgadzam się, aby nazywać to dzisiaj chrystianizmem i aspirować do idących za tym konsekwencji.
Chcąc dzisiaj w XXI wieku realizować słowa Jezusa o kościele tym z opisów w NT należałoby unieważnić tamten.



Głębiej w tym temacie już nie na forum

Cześć





   

 

Roszada:

--- Cytuj ---Nie zgadzam się, aby nazywać to dzisiaj chrystianizmem
--- Koniec cytatu ---
Masz rację bo chrześcijanie nie używają słowa chrystianizm.
To wymysł tych, co zwalczali chrześcijan.
To robili Bracia Polscy to robią ŚJ i inni ich poplecznicy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej