BYLI... OBECNI... > OSTRACYZM

Kongres 2016 -Czy miłosierne postanowienie o unikaniu "nieporządnych" zadziała?

(1/13) > >>

CEGŁA:
Dużo pisać by na temat powyższego tematu, ale chciałbym zasięgnąć waszej opinii.

Czy głosiciele przyjmą rady na temat  unikania "nieporządnych" (o czym był prawie cały kongres 2016) za zbawcze narzędzie do pomagania owym słabym?

Czy raczej w końcu zaczną używać swoich umysłów i się przebudzą?

Dlaczego pytam? Codziennie ktoś daje mi do zrozumienia, że to stronienie od mojej osoby ma mi pomóc.

CEGŁA:
Przecierz to takie proste jeśli chodzi o stosunek do ludzi, nawet których nie znamy:

„Wtedy powie z kolei do tych po swej lewicy: ‚Idźcie ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany dla Diabła i jego aniołów. 42 Bo zgłodniałem, ale nie daliście mi jeść, i odczułem pragnienie, ale nie daliście mi pić. 43 Byłem obcym, ale nie przyjęliście mnie gościnnie; byłem nagi, ale mnie nie odzialiście; chory i w więzieniu, ale się mną nie zaopiekowaliście’. 44 Wtedy i oni odpowiedzą tymi słowy: ‚Panie, kiedy widzieliśmy cię głodnym lub spragnionym, lub obcym, lub nagim, lub chorym, lub w więzieniu i ci nie usłużyliśmy?’ 45 Wtedy odpowie im tymi słowy: ‚Zaprawdę wam mówię: W jakiej mierze nie uczyniliście tego jednemu z tych najmniejszych, w takiej nie uczyniliście tego mnie’.

Moyses:
A Ty jesteś wykluczony, ze od Ciebie stronią?

CEGŁA:
Ne jestem, ale prawie. Jestem kretem :)

Moyses:
Głosiciele przyjmą rady co do unikania nieporządnych, nieczynnych, czy innych zaczynających się na 'nie'.
Widzę taką tendencję w swoim środowisku, tzn tam gdzie żyje.
Kiedyś ci może opowiem albo dam posłuchać jak korba religijna wali na dekiel.
Nawet nie wyobrażasz sobie jak mozna usprawiedliwić tą...hmm pedo...coś tam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej