BYLI... OBECNI... > ŚWIADKOWIE JEHOWY W MEDIACH

Kiedy zagłada złoczyńców?jw.łorg

(1/5) > >>

Fantom:
 Na jednej z grup ŚJ pojawił się mały zonk.Niektórzy myśleli,że zagłada złych ludzi nastąpi w Armagedonie.Otóż nie.Nastąpi w wielkim ucisku.To co się stanie podczas Armagedonu?Nie wszystkie komentarze zostały skopiowane.
 Jeden z komentarzy:'' Jeśli chodzisz regularnie na zebrania to zapewne zauważyłeś ze już od jakiegoś czasu studiuje się tematy związane z uciskiem i co mamy robić jak sie zachowywać. Jest taka potrzeba jak widać A warto zauważyć że naprawdę żyjemy w dniach końca. Niewolnik dba o nas i przygotowywuje odpowiednio do wszystkiego żebyśmy byli nie zaskoczeni czymś. Jehowa dba o swych sług.''

KaiserSoze:
Jednak nie zginę w Armagedonie..?

Roszada:

--- Cytat: KaiserSoze w 07 Lipiec, 2016, 18:12 ---Jednak nie zginę w Armagedonie..?

--- Koniec cytatu ---
Pewnie wcześniej, bo Armagedon to kwestia trzech zazębiających się pokoleń będzie. ;D

   Dnia 15 lipca 2015 roku Towarzystwo Strażnica opublikowało słowa, które zdumiały wielu Świadków Jehowy. Okazuje się bowiem, że według obecnej nauki w „wielkim ucisku” zagłada obejmie głównie „instytucje religijne”, a nie ich duchownych.

   „Czy należy zatem sądzić, że zagłada religii wchodzących w skład Babilonu Wielkiego pociągnie za sobą śmierć wszystkich ich byłych członków? Raczej nie. Do tego okresu nawiązał pod natchnieniem prorok Zachariasz. Tak opisał on kogoś, kto poprzednio należał do religii fałszywej: »Powie: ‚Ja nie jestem prorokiem. Jestem człowiekiem uprawiającym rolę, gdyż pewien ziemski człowiek posiada mnie już od mej młodości’. I ktoś rzeknie do niego: ‚Cóż to za rany masz na sobie między rękami?’ On zaś powie: ‚Te zadano mi w domu ludzi, którzy mnie bardzo kochali’« (Zach. 13:4-6). Wygląda więc na to, że nawet niektórzy duchowni porzucą wyznawaną religię i wyprą się przynależności do niej” (Strażnica 15.07 2015 s. 15-16).

„Czy zagłada Babilonu Wielkiego pociągnie za sobą śmierć wszystkich byłych członków fałszywych religii?
Raczej nie. Księga Zachariasza 13:4-6 sugeruje, że nawet niektórzy duchowni porzucą wyznawaną religię i wyprą się przynależności do niej” (Strażnica 15.12 2015 s. 3).

   Już rok wcześniej pisano, że nie będzie wraz z zagładą Babilonu „rzezi wszystkich ludzi”, ale nie wspomniano wtedy o duchownych:

„Rozsądny wydaje się wniosek, że zagłada Babilonu Wielkiego będzie oznaczać głównie zagładę instytucji religijnych, a nie rzeź wszystkich ludzi wyznających jakąś religię. Większość członków Babilonu przeżyje jego zagładę i będzie potem próbowała – przynajmniej oficjalnie – odciąć się od religii, jak na to wskazuje Zachariasza 13:4-6” (Królestwo Boże panuje! 2014 s. 223).

Moyses:
Fanto, a co to za grupa? To z fejsbuka? Czy to zamknięta grupa?
Chętnie bym poczytał.

janeczek:
Tak namieszali że jak ktoś nie ma zmysłu dogłembnej analizy to się gubi,ja niby znam te cytaty ale jakby nie roszada to kolejne światło przegapiłem a jest istotne bo zakłada selekcje niby jak żyd muzułumanin buddyta szinto i 1000 innych co w raju tosz to koszmar może ma to związek z magogiem,a mi zazębianie wydawało się dnem a tu puk puk z pod dna

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej