Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ściąga do "Świadkowie Jehowy - głosiciele Królestwa Bożego"  (Przeczytany 9116 razy)

Offline Roszada

Odp: Ściąga do "Świadkowie Jehowy - głosiciele Królestwa Bożego"
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Czerwiec, 2018, 20:50 »
Ale to książka szczególnie dla katolików. :-\
Nie wiem czy przydatna Tobie.
Wpierw popatrz w wersjach elektronicznych, bo może szkoda kasy.


Offline Sebastian

Odp: Ściąga do "Świadkowie Jehowy - głosiciele Królestwa Bożego"
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Czerwiec, 2018, 20:57 »
ja polecam przede wszystkim lekturę ostatnich rozdziałów tych o proroctwach i o piramidzie hejchopsa itd.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Ściąga do "Świadkowie Jehowy - głosiciele Królestwa Bożego"
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Czerwiec, 2018, 21:02 »
Fakt trochę poruszam się jak we mgle. Jak do tej pory nie pozwalałem sobie na taką literaturę, więc jestem trochę zielony w doborze literatury. Ale zanim się skuszę skorzystam z rady i przejże najpierw książkę  w wersji elektronicznej.
Może to nie ten wątek, ale gdybyście mogli polecić jakieś książki dla początkującego od.....y to byłbym wdzięczny!
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec, 2018, 21:08 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Roszada

Odp: Ściąga do "Świadkowie Jehowy - głosiciele Królestwa Bożego"
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Czerwiec, 2018, 21:18 »
Tu popatrz najnowsze:

http://piotrandryszczak.pl/polemika-ze-swiadkami-jehowy.html

A w artykule o historii exŚJ na końcu masz wymienione wszystkie wydane przez exŚJ:

http://bednarski.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/byli-swiadkowie-jehowy-w-polsce-na-wikipedii-i-ich-skrotowa-historia,1095.htm

Cytuj
Książki napisane przez byłych Świadków Jehowy i wydane w Polsce

 

         Wymieniamy tu książki napisane przez zagranicznych i polskich byłych Świadków Jehowy wydane w Polsce. W kilku przypadkach tłumaczem lub przeprowadzającym korektę był Sz. Matusiak (pierwsze cztery wymienione książki):

 

Franz R. V., Kryzys sumienia, (Gdynia 1997, wyd. Koncept Design 2006).

Jonsson C. O., Kwestia czasów pogan. Krytyczna analiza chronologii Świadków Jehowy, (Gdynia 2002).

Reed D. A., Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według wersetów (wyd. Koncept Design 2008).

Reed D. A., Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według tematów (wyd. Koncept Design 2011).

Chretien L., Bergman J., Świadkowie Jehowy a zdrowie psychiczne, (Koszalin 1990).

Schnell W. J., Trzydzieści lat w niewoli Strażnicy, (Warszawa 1961).

Schnell W. J., Ku światłu chrześcijaństwa, (Warszawa 1964).

Solak R., Prorocy z Brooklynu — wspomnienia byłego świadka Jehowy, (Toruń 1992).

Twisselmann H. J., Od świadka Jehowy do świadka Jezusa Chrystusa, (Warszawa 1994).

Pape G., Byłem Świadkiem Jehowy, (Warszawa 1991).

Guindon K., Prawda was wyzwoli, (Kraków 1995).

Chesed N., Inny Jezus, inny duch, inna Ewangelia, (wyd. Koncept Design 2008).

Matusiak Sz. (współautor W. Bednarski), Zmienne nauki Świadków Jehowy. Najważniejsze zmiany w doktrynie Towarzystwa Strażnica w latach 1879-2011, (Warszawa 2012).

Adamczyk H., Organizacja, (Głogów 2010) [Książka wydana wcześniej pt.: Dinozaury mogą wymrzeć na własne życzenie (2006) i Świadkowie Jehowy – historia działalności przemian (2007)].

Frey J., Chłód od raju, (Wrocław 2002).

Kulig T., Fałszywym prorokom nie!, (Olkusz 1994).

Lesiak M., Inny świat (Brzezia Łąka 2017).

Rient R., „Świadek”. Człowiek, który opuścił Jehowę (Warszawa 2015).

Pomazańcowy K., Jak pomóc świadkom Jehowy poznać prawdę? (Krzywiczyny 2014).

Król K., Niski K. i inni, Uratować choć jedno życie (bez miejsca wydania, 2014).

 

         Kilka książek napisał też były Świadek Jehowy T. Połgensek, ale one w dużym stopniu wprowadzają doktryny, których on teraz naucza, a które poprzez te publikacje promuje.

Wyjątkiem są tu poniższe trzy książki (pozostałe patrz podany link):

 

Połgensek T., Zanim zostaniesz Świadkiem Jehowy – przeczytaj, (Gdynia 1994).

Połgensek T., Zanim zostaniesz Świadkiem Jehowy przeczytaj!, (Gdynia 2013 [wydanie rozszerzone poprzedniej książki]).

Połgensek T., Świadkowie Jehowy zdemaskowani (Gdynia 2003).

http://sn.org.pl/content/ksi%C4%85%C5%BCki

 

         Trzeba tu dodać, że wśród polskich byłych Świadków Jehowy krąży ‘w drugim obiegu’ (wersja elektroniczna), przetłumaczona na język polski, także druga książka R. Franza pt. W poszukiwaniu chrześcijańskiej wolności (bez daty i miejsca wydania). Wydana została ona po angielsku po raz pierwszy w roku 1991 (wyd. 2, 2007; tytuł oryginalny: In Search of Christian Freedom). Oficjalnie ukazała się ona między innymi w roku 2007 w języku czeskim.

        O konkretnych byłych Świadkach Jehowy, opisując ich życie, mówią również poniższe książki:

Delporte Ch., Świadkowie Jehowy. Ofiary mówią, (Warszawa 2003).

Ritchie J., Tajemniczy świat sekt i kultów, (Warszawa 1994), rozdział 9, Więźniowie Strażnicy – Świadkowie Jehowy, s 159-176.

Książkę o Świadkach Jehowy wydali też Adwentyści Dnia Siódmego. Choć nie napisał jej były Świadek Jehowy, ale autor opisał swoją rodzinę, która należała do tej organizacji. Przewija się przez nią też promowanie nauk adwentystycznych. Ta sama książka ukazała się w Polsce pod dwoma tytułami:

Price E. B., Nieomylność Strażnicy, (Podkowa Leśna 1992 [drugi tytuł: Dlaczego moja matka nie została świadkiem Jehowy?, 2008]).

 

         Autor tego artykułu uważa, że najlepszymi autorami książek o Świadkach Jehowy są byli członkowie tej organizacji (na Zachodzie to oni głównie publikują). To samo dotyczy tłumaczeń dokonywanych z innych języków. Oni najlepiej znają specyficzny język Towarzystwa Strażnica oraz mentalność Świadków Jehowy, do których głównie kierowane są te publikacje. Z tych właśnie powodów autor tego artykułu, gdy wydawał swoje kolejne książki, korzystał z tłumaczeń, współpracy i korekt byłych Świadków Jehowy. Szczególne podziękowanie za to składa Sz. Matusiakowi i Liberalowi, choć i inne osoby angażował do pomocy od czasu do czasu, którym również dziękuje.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Ściąga do "Świadkowie Jehowy - głosiciele Królestwa Bożego"
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Czerwiec, 2018, 21:28 »
Obydwie książki Franza połknąłem. Na tapecie mam Kwestia Czasów Pogan oraz Psychomanipulacja w Sektach Hassana. Dzięki za podrzucenie tytułów książek. Czytania na rok z góry, może jakiś punkt w ST dostanę i lekcję zaliczę:)
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Estera

Odp: Ściąga do "Świadkowie Jehowy - głosiciele Królestwa Bożego"
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Czerwiec, 2018, 21:31 »
Obydwie książki Franza połknąłem. Na tapecie mam Kwestia Czasów Pogan oraz Psychomanipulacja w Sektach Hassana. Dzięki za podrzucenie tytułów książek. Czytania na rok z góry, może jakiś punkt w ST dostanę i lekcję zaliczę:)
   Gandalf Szary :)
   Ja Ci już zaliczam lekcję ... ODWAGA ... w zaliczaniu literatury odstępczej.
   Napewno piorun Cię nie poraził, otwieraj oczy i umysł i działaj w zgodzie ze sobą.
   :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Ściąga do "Świadkowie Jehowy - głosiciele Królestwa Bożego"
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Czerwiec, 2018, 21:35 »
Napewno piorun Cię nie poraził, otwieraj oczy i umysł i działaj w zgodzie ze sobą.

Po przeczytaniu książek Franza przeszła trąba powietrzna nad moim miastem. Myślałem, że to kara za grzechy i mój koniec:) Więc kto wie co będzie!
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Roszada

Odp: Ściąga do "Świadkowie Jehowy - głosiciele Królestwa Bożego"
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Czerwiec, 2018, 22:35 »
Te niektóre wymienione książki w dużej mierze bazują na... "Świadkowie Jehowy - głosiciele Królestwa Bożego" :)
Ta książka ŚJ wskazuje co trzeba  szukać, a czasem wskazuje, gdzie szukać. ;)