BYLI... OBECNI... > ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA

Film "Królestwo Boże - 100 lat panowania" na zebraniu od 20 czerwca 2016 r.

(1/6) > >>

Deborah:
W tym tygodniu na zebraniu CHŻiS w części "Chrześcijański Tryb Życia" jest wyświetlany i omawiany film "Królestwo Boże - 100 lat panowania":
https://www.jw.org/pl/publikacje/filmy/krolestwo-100-lat-panowania/

Pojawił się na jw.org już jakiś czas temu (chyba niedługo rok minie) i od razu, gdy go wtedy obejrzałam zaskoczył mnie bardzo negatywnie wykorzystany podkład dźwiękowy na samym początku: Hymn Bojowy Republiki.
Jest to bardzo znana melodia ("Gloria, gloria, Alleluja"  w refrenie) - amerykańska pieśń patriotyczna, jedna z pieśni bojowych wojsk Unii w czasie wojny secesyjnej.
Byłam w szoku, jak to usłyszałam, a chwilę później równie mocno zaskoczyło mnie, jak Russel i jakaś kobieta (w 1914 r.) gdzieś się szykują i zakładają sobie biżuterię - sygnet, przypinkę i łańcuszek z zawieszką.
Wszystko z wizerunkiem krzyża w koronie :o Tego samego, który widniał w górnym lewym rogu Strażnicy (patrz załącznik)  :o

Jak widać WTS jest bardzo dumny ze swojej historii i powiązań Russela z masonerią, a to wykorzystanie pieśni patriotycznej to już w ogóle jakaś kpina w żywe oczy!
Ciekawe, jak bracia w zborach na to reagują. Zapewne większość to głuche i ślepe barany, które łykną wszystko ze stołu WTS-u.  :-\

KaiserSoze:
U nas w zborze już leciał. Nikt nie zauważył tej muzyki, bo pewnie nikt się nie interesuje historią USA (po co, wykształcenie to złoooo!). Ja gdy to usłyszałem, o mało z krzesła nie spadłem! Jasne, prawa autorskie już nie przysługują, zapewne podłożyli własny tekst, ale TAKA muza w filmie??!! Bum! Leżę!

Blizna:
A czego oczekujecie, że śJ wiedzą co to jest krzyż w koronie? :)
Oficjalna wersja jest taka, że krzyż był na początku przez jeszcze Badaczy używany, potem już nie, tylko tyle dostrzegą.
A że w koronie, a że to masońska symbolika?
Musieliby to wiedzieć, a skąd mają wiedzieć?
Odstępczych for z zasady nie czytają, generalnie poza literaturą nic nie czytają.

Deborah:

--- Cytat: Blizna w 22 Czerwiec, 2016, 14:15 ---A czego oczekujecie, że śJ wiedzą co to jest krzyż w koronie? :)
Oficjalna wersja jest taka, że krzyż był na początku przez jeszcze Badaczy używany, potem już nie, tylko tyle dostrzegą.

--- Koniec cytatu ---
Oficjalnie to Badacze PŚ też na przykład palili papierosy i obchodzili święta BN i inne, a tym się jakoś nie chwalą z dumą prezentując to w swoich filmikach. :o
Nie trzeba czytać "odstępczych" stron, żeby rozpoznać tę początkową melodię i jej słowa.
My się jutro przekonamy, czy na kimś to zrobiło wrażenie. Nie omieszkam zasiać ziarno wątpliwości u co niektórych - potencjalnych "przebudzonych". ;)

Roszada:
Krzyż w koronie był jeszcze w 1931:

„Zmieniono również pogląd na »krzyż i koronę«, które to symbole od stycznia 1891 roku widniały na okładce Strażnicy. Wielu Badaczy Pisma Świętego nosiło taką odznakę przez całe lata. C. W. Barber pisze: »Była to odznaka przedstawiająca dwie gałązki laurowe, które otaczały koronę z krzyżem w środku. Całość wyglądała dość przyjemnie i odpowiadała naszemu ówczesnemu zrozumieniu, by wziąć na siebie ‘krzyż’ i naśladować Chrystusa Jezusa, a w stosownym czasie móc włożyć koronę zwycięstwa«. Lilly R. Parnell tak się wypowiada na temat noszenia »krzyża i korony«: »Zdaniem brata Rutherforda wszystko to było pochodzenia babilońskiego i należało z tym skończyć. Powiedział nam, że najlepsze świadectwo dajemy wtedy, gdy zachodzimy do domów ludzi i z nimi rozmawiamy«. A brat Suiter pisze o zgromadzeniu Badaczy Pisma Świętego w Detroit w roku 1928: »Na zgromadzeniu tym wykazano, że noszenie symbolu krzyża i korony jest nie tylko zbędne, ale wręcz niewłaściwe. Zaniechaliśmy więc tego zwyczaju«. Jakieś trzy lata później, począwszy od wydania z 15 października 1931 roku przestano zamieszczać na stronie tytułowej Strażnicy symbol krzyża i korony [w Polsce od stycznia 1932 r.]” (Dzieje Świadków Jehowy w czasach nowożytnych. Stany Zjednoczone Ameryki. Na podstawie Rocznika Świadków Jehowy na rok 1975 s. 66).

A krzyż do 1936 uznawali jako ŚJ, a nie jako badacze Pisma Św.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej