DYSKUSJE DOKTRYNALNE > LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY

"Stały dopływ aktualnego pokarmu"

(1/3) > >>

Roszada:
Jeden z exŚJ zwrócił mi uwagę na pewne słowa niewolnika, które on zaliczył do niewolniczych "perełek"

*** w13 15.7 s. 25 ***
Jezus posługuje się niewolnikiem wiernym i roztropnym zgodnie ze wzorcem ustalonym w I wieku — karmi wielu rękami niewielu. Ustanowił tego niewolnika, żeby zapewnić swoim prawdziwym naśladowcom — pomazańcom oraz drugim owcom — stały dopływ aktualnego pokarmu duchowego przez cały okres dni ostatnich. Bądźmy zdecydowani okazywać za to wdzięczność, lojalnie popierając namaszczonych braci, którzy tworzą niewolnika wiernego i roztropnego (Hebr. 13:7, 17).

No kurna Olek, że tak już ja powiem, co to za "stały dopływ aktualnego pokarmu"?
Czy to fabryka co go produkuje? >:(
Co to znaczy "stały" dopływ?
Co to znaczy "aktualny" pokarm?

A gdzie Apostołowie?
Gdzie ich nauka?
Jeśli "aktualny" to rozumiem z Apostołami nie mający nic wspólnego.
Skąd ten pokarm wycieka?
Z nieba?
No to kilka lat temu zły wyciek był, skoro trzeba go "aktualnym" zastąpić. ;)
Wdzięczność mam okazywać?
Za co? Za mieszanie?  :-\

Ech trudno to pojąć. Jak to mówią, bez połówki nie rozgryziesz... :(

Roszada:
A o jakich podręcznikach pisze w tym traktacie niewolnik?

*** kt s. 1 Czy chciałbyś poznać prawdę? ***
Jak prowadzić szczęśliwe życie?
Gdzie byś szukał wyjaśnienia tych kwestii? W bibliotekach i księgarniach znalazłbyś tysiące książek rzekomo zawierających rzetelne odpowiedzi. Ale wiele podręczników zaprzecza sobie nawzajem. Inne w danym momencie wydają się aktualne, lecz wkrótce trzeba je rewidować lub zastępować nowymi.

Zaraz, zaraz, ja taki proceder skądś znam. ;D
Ktoś pewnie w CK pomylił fakty . ;)

KaiserSoze:

--- Cytat: Roszada w 20 Czerwiec, 2016, 13:06 ---A o jakich podręcznikach pisze w tym traktacie niewolnik?

*** kt s. 1 Czy chciałbyś poznać prawdę? ***
Jak prowadzić szczęśliwe życie?
Gdzie byś szukał wyjaśnienia tych kwestii? W bibliotekach i księgarniach znalazłbyś tysiące książek rzekomo zawierających rzetelne odpowiedzi. Ale wiele podręczników zaprzecza sobie nawzajem. Inne w danym momencie wydają się aktualne, lecz wkrótce trzeba je rewidować lub zastępować nowymi.

Zaraz, zaraz, ja taki proceder skądś znam. ;D
Ktoś pewnie w CK pomylił fakty . ;)

--- Koniec cytatu ---


HAHAHAHAHA!

Izaaa:
No teraz to sami sobie zaprzeczaja kto wypuscil nowa zrewidowana biblie oraz ksiazke czego uczy biblia szara okladka. Co to jest AKTUALNY program DUCHOWY ??? Czyzby biblia byla nie aktualna ???

Roszada:
A ponoć ten Przekład starszy był rewelacyjny:

„Jednakże tym ludziom, którzy już posiadają jakieś inne wydanie Biblii, możemy bez trudu wykazać wyższość Przekładu Nowego Świata” („Nasza Służba Królestwa” Nr 12, 1999 s. 4).

A tu się okazuje, że trzeba było go poprawiać. :-\
"Bez trudu wykazać wyższość". Jak skromność. ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej