DYSKUSJE DOKTRYNALNE > BIBLIA - DYSKUSJE.....

Pierścienie otaczające nasz glob

(1/2) > >>

Roszada:
W roku 1943 napisano:

„Podczas tego piątego dnia stworzenia, mogło być dalsze opadanie wodnych pierścieni u biegunów, zarazem przyczyniając się do zniszczenia życia zwierzęcego czyli stworzeń przez lodowe wody, i niektóre gatunki zwierząt zostały zniszczone, które dziś nie istnieją. (...) Jakkolwiek, ten piąty dzień był tysiące lat długi, nowsze formy lub gatunki życia stworzeń były wydane przez Boską moc po każdym takim zalewie” („Prawda was wyswobodzi” 1946 [ang. 1943] s. 61).

Jeśli widzieliście w tej książce na s. 56 i między s. 64 a 65 te pierścienie wodne otaczające ziemię, to czy ktoś wie, kiedy to zostało odrzucone?
Czy dawniejsi ŚJ pamiętają te naukę?
A może ona nadal obowiązuje jakoś zmodyfikowana?

Roszada:
Russell też uczył o tych pierścieniach, jak ma Saturn (Nowe Stworzenie 1919 s. 22).

Ale w Od raju utraconego do raju odzyskanego 1960 s. 10 na obrazku jest jedna otoczka ziemi a nie pierścienie. Nie wspomina się też o nich w treści.

KaiserSoze:

--- Cytat: Roszada w 16 Czerwiec, 2016, 21:12 ---W roku 1943 napisano:

„Podczas tego piątego dnia stworzenia, mogło być dalsze opadanie wodnych pierścieni u biegunów, zarazem przyczyniając się do zniszczenia życia zwierzęcego czyli stworzeń przez lodowe wody, i niektóre gatunki zwierząt zostały zniszczone, które dziś nie istnieją. (...) Jakkolwiek, ten piąty dzień był tysiące lat długi, nowsze formy lub gatunki życia stworzeń były wydane przez Boską moc po każdym takim zalewie” („Prawda was wyswobodzi” 1946 [ang. 1943] s. 61).

Jeśli widzieliście w tej książce na s. 56 i między s. 64 a 65 te pierścienie wodne otaczające ziemię, to czy ktoś wie, kiedy to zostało odrzucone?
Czy dawniejsi ŚJ pamiętają te naukę?
A może ona nadal obowiązuje jakoś zmodyfikowana?

--- Koniec cytatu ---

Ja pamiętam
Kiedyś dorwałem taką starusieńką książkę i czytałem to dzieckiem będąc z otwartą gębą. Łaaaaał, naprawdę tak było...? Cudoooownie, jakie to piękne.

Dziś mam to w dupie.

Roszada:
W latach 50. XX wieku nie mogę już nic znaleźć o pierścieniach (ang. rings) otaczających ziemię. :(
Pewnie wtedy już odpuścili. ;)

Roszada:
A tu takie ciekawostki:

„Z Biblii wynika, że Jehowa stworzył niebo i ziemię w ciągu sześciu dni, sześciu okresów, z których każdy trwał po 7000 lat” (Strażnica Nr 4, 1968 s. 2);

„Po drugie: badanie spełniających się proroctw biblijnych oraz naszego miejsca w strumieniu czasu wyraźnie wskazuje, że każdy dzień stwarzania (Księga Rodzaju, rozdział 1) liczy po 7000 lat. Pozwala to zrozumieć, że tysiącletnie panowanie Chrystusa zakończy siedem tysięcy lat Bożego ‘dnia odpoczynku’, ostatniego dnia tygodnia stwarzania (Obj. 20:6; Rodz. 2:2, 3). Opierając się na tym rozumowaniu, całemu tygodniowi stwarzania trzeba przypisać 49000 lat” (Strażnica Rok CVIII [1987] Nr 3 s. 27)

„Wprawdzie Świadkowie Jehowy wierzą w stwarzanie, ale nie są kreacjonistami. Ich zdaniem sprawozdanie z biblijnej Księgi Rodzaju dopuszcza możliwość, iż Ziemia istnieje już miliony lat” (Przebudźcie się! Nr 9, 1997 s. 12).

„Dlatego w przeciwieństwie do niektórych kreacjonistów nie kwestionujemy wiarygodnych badań naukowych wskazujących, że nasza planeta mogła powstać miliardy lat temu” (Przebudźcie się! Nr 1, 2016 s. 9).

Tak pomału rośnie. ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej