DYSKUSJE DOKTRYNALNE > LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY

JW Broadcasting Czerwiec

(1/2) > >>

Otwórz_Oczy:
-1:18 - "[...]nasi bracia pomagają potomkom Majów w nauce samodzielnego czytania Słowa Bożego[...] i chętniej "uczą się bać, Jehowy swego Boga"
( od początku mamy element strachu rodem z czasów starożytnych Izraelitów, namiętnie... uwielbiany ST przez ŚJ )
-4:12 "pierwszym słowem jakiego nauczyłem się pisać było "Jehowa"
(osobiście pierwszy raz spotykam się z jakąkolwiek działalnością społeczną WTS czyli nauka czytania i pisania społeczności samo w sobie nie jest to złe ale od samego początku budowana jest przy tym teokratyczna otoczka. Komentarz zostawiam Wam)
-W dalszym fragmencie jest mowa, że dzięki kursom od 1946 roku nauki czytania i pisania nauczono 152 tysiące osób, mowa jest o uznaniu Ministra Edukacji Meksyku za wkład ( chwalenie się).
-5:56 "Dzięki nauce czytania zostałem ochrzczony" ( a cóż to za czary? Swoją drogą ciekawy sposób na rekrutację nowych ludzi. Uderzanie w niepiśmienny segment i w ten sposób indoktrynacja nabiera jeszcze większej siły) - Wcześniej wypowiada się żona tego człowieka, że przedtem standardowo upijał się i palił ale kurs wszystko odmienił

*Myśl przewodnia audycji :  " Tym bardziej zważajmy jedni na drugich, pobudzajmy się i zachęcajmy "
Prowadzi David Schafer - pomocnik działu nauczania
7:22 - "JW Broadcasting - Dlaczego tak ją lubimy ?" ( Nie zdążyli nawet zacząć audycji na dobre a tu już... ;) )
12:04 - " Zebrania uczą, ale uczy też JW Broadcasting, zebrania zachęcają, ale JW Broadcasting też" ( Dziękujemy)
18:23 - "A skoro już mówimy o zebraniach w tygodniu to jak podoba wam się ich nowa forma? Program w większej mierze jest poświęcony analizowaniu samej Biblii" ( komentarz zostawiam uczęszczającym na zebrania)
18:47 - " Tak, telewizja JW Broadcasting to niezwykłe błogosławieństwo - skuteczny środek by zwracać się do braci na całym świecie i ich umacniać - w tym samym czasie " ( o doprawdy? )
19:33 - "Później, w październiku, zaczniemy specjalną kampanię zapraszania ludzi na nasze zebrania" ( Zapowiedź już wcześniej zapowiadanej kampanii. Odpływ ludzi z organizacji zabolał )

Później jest historia kobiety o imieniu Soten, która przetrwała w dżungli Kambodżańskiej, szukała prawdziwego Boga, chodziła do różnych kościół, spotkała Herolda - "imię Boga - Jehowa " ( czary mary ) i bęc !
Jest scena jak kobieta siedzi w kościele i ksiądz wymawia "Niebiański Ojcze" ale dla kobiety nie podoba się to bo nie wypowiedział imienia Jehowa i  (25:21) - "Spytałam go, dlaczego modli się niebiański Ojcze, a nie niebiański Ojcze, Jehowo "
25:32 - " Odpowiedział, że Bóg nie zmusza mnie, żebym tu była " ( choćbym nie wiadomo na jakiego trafił księdza rzymskokatolickiego to nie wyobrażam sobie takich słów w ustach duchownego szczególnie w kościele, na mszy przy wszystkich zgromadzonych, bardzo perfidny atak na KRK co jest zresztą standardem - tak samo odnosząc się do innych denominacji chrześcijańskich, z ust pastora również raczej czegoś takiego byśmy nie usłyszeli )

Mamy też możliwość obejrzenia historii o " zagubionej owcy " o ochrzczonym bracie, który grał na gitarze w zespole i pracował w kawiarni, czegoś mu brakowało ale na szczęście w kawiarni trafił na takich szczęśliwych, miłych ludzi, którzy podarowali mu traktat o szczęściu. Skontaktował się z bratem Royem, ogolił się na niedzielne zebranie i poznał swoje miejsce. Brawa.

od 50 minuty jest historia o biochemiku Daveyu Loosie z Belgii. Generalnie nagonka na studiowanie nauk ścisłych. Odwraca to od Jehowy. Ewolucja i te sprawy.
53:16 - teledysk "Nie pędź tak"
teledysk ma zachęcać do zwiększenia wysiłku i pilności

Cały JW broadcasting chwali na przemian wartość zebrań, braterskość, jedność, szczególnie podkreślona jedność społeczności. Podkreślano, że w Biblii ludzie wielbiący Boga spotykali się w jednym określonym miejscu. Co chwila przewija się kwestia, że dzięki zebraniom można pobudzać do działania braci.

Jeżeli machnąłem się troszeczkę z dokładnością czasową wypowiedzi to bardzo przepraszam. Całą relację spisałem na szybko.
Mam nadzieję, że ktoś streści dokładniej JW Broadcast czerwcowy. Ja nie mogłem się oprzeć aby skomentować to. Wybaczcie :)
Pozdrawiam

M:
Dzięki za streszczenie, ja trochę opadłem z sił z braku czasu, ale dobrze że przejąłeś pałeczkę :D.

Taka mała uwaga - możesz linkować do konkretnych fragmentów video z każdego broadcastingu używając specjalnego tagu:

[tv=/tv/jwb/201606#1:23]1:23[/tv]

Przykład: 1:23

gdzie 201606 to data wydania w formacie RRRRMM, a 1:23 to miejsce w materiale do którego chcesz odsyłać.

Gdy tylko nowy odcinek broadcasting pojawia się na serwerach jworg to ten tag automatycznie zacznie działać i otwierać odtwarzacz z filmem.

Otwórz_Oczy:
Super dzięki M za wskazówkę. W miarę możliwości będę streszczał poszczególne rewelacje.
Pozdrawiam !

Moyses:
Pan od zapowiadania pogody się zmienił?  :)

Dziękuje, że znajduje się ktoś, kto streszcza materiał. Przynajmniej wiem jakie fragmenty audycji sobie darować.

Otwórz_Oczy:
Warto zwrócić uwagę na obrazek który zamieściłem. Samolubstwem i pychą jest ukazane przebywanie w elegancko wyglądającej knajpie mając obok siebie osobę grającą na skrzypcach. Tak swoją drogą to co oni mają do tych skrzypiec, nie rozumiem  :-\

W takim razie czym jest nagrywanie filmów o oglądaniu filmów JW Broadcast na 50 calach i chwalenie się jakież to błogosławieństwo?
Aha, sprawdzałem i model tego telewizora ukazany przez ekipę WTS to zaczyna się ich cena od 11 tysięcy złoty wzwyż.
Grunt to uprościć życie, prawda?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej