NA DOBRY POCZĄTEK > POWITANIE

Witam!

(1/8) > >>

rzeski:
Witam!
od kilku miesięcy jestem gorliwym czytelnikiem i obserwatorem tego co dzieje się na forum.
Skłoniło memnie to do bardzo wielu przemyśleń i niewątpliwie przyczyniło się w dużej mierze do mojego "wybudzenia".
Momentem przełomowym jak u wielu tu obecnych była afera z pedofilią, a właściwie nie samo to że takie rzeczy miały i mają
miejsce, ale przede wszystkim sposób podejścia do tego problemu przede wszystkim przez osoby które powinny być dla innych wzorem troski o załatwianie takich spraw zgodnie z biblijnym wzorcem. Obserwując jak robi się z tego temat tabu zupełnie
niezgodnie z tym co o podejściu do takich trudności mówią sprawozdania biblijne, praktycznie w dużej mierze straciłem zaufanie do
tzw."niewolnika".Zresztą myślę że jest to naturalna i prawidłowa reakcja nawet wg "Strażnicy"(artykuły o zaufaniu ze styczniowego wydania gdzie jest mowa o tym że czasem wystarczy jeden akt nieuczciwości, aby stracić zaufanie). Ktoś fajnie to ujął na forum
że największym wrogiem ŚJ w dyskusjach są ich własne publikacje.
Jestem ŚJ od prawie trzydziestu lat, wiele lat byłem pionierem, misjonarzem, pracowałem też w obwodzie.Wiem że zdecydowana
większość

rzeski:
Wiem że zdecydowana większość ŚJ to naprawdę bardzo wartościowi ludzie, niestety i tutaj prawdą okazało się stwierdzenie że ryba psuje się od głowy.

Deborah:
Witaj  :D
Dla mnie też wstrząsająca była reakcja WTS na kwestię pedofilii.
Co do reszty to dodałabym, że wiele ostatnich zmian w org to strzały w kolano. Przyniosły więcej szkody niż pożytku: np. łączenie zborów, głoszenie na wózkach, nachalna promocja strony jw.org, wprowadzenie telewizji Broadcasting i ujawnienie się "7 wspaniałych", nazwanie niektórych spożywających emblematy ludźmi z problemami psychicznymi, ich własna definicja kłamstwa, agresywna tabletyzacja i smartfonizacja, nowa formuła zebrania w tygodniu i zastąpienie TSSK pokazami, które zabiły indywidualność w przedstawianiu punktów.

NiepokornaHadra:
Witaj na forum.
Czuj się tu jak najlepiej.
Imponujący staż, miło że pomimo niego dałeś radę się wyłudzić i nie zostałeś przez przyzwyczajenie.

Nemo:
Witaj wśród nas.  :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej