DYSKUSJE DOKTRYNALNE > LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY

Strażnica do studium wrzesień 2016

(1/5) > >>

Otwórz_Oczy:
Dzień Dobry wszystkim. Pojawiło się wrześniowe wydanie do studium. Naciskania do wzmagania wysiłków oraz uczenia  dzieci "przejawiania wiary" ciąg dalszy. Znajdziemy także budujący nas duchowo przykład młodej siostry z Polski ;)..

Pozwolę sobie zacytować:
SIOSTRA Z POLSKI DOKONAŁA MĄDREGO WYBORU

„ZOSTAŁAM ochrzczona w wieku 15 lat. Pół roku później podjęłam pomocniczą służbę pionierską. Po roku złożyłam wniosek do stałej służby pionierskiej. Kiedy skończyłam szkołę średnią, zamierzałam przenieść się na teren z większymi potrzebami. Chciałam wyjechać gdzieś daleko od babci, z którą mieszkałam, ale która nie była Świadkiem Jehowy. Bardzo się rozczarowałam, gdy nadzorca obwodu powiedział, że najlepiej gdybym została w rodzinnym mieście. Starałam się nie dać poznać po sobie, co czuję, i ze spuszczoną głową odeszłam, by jeszcze raz wszystko przemyśleć. Powiedziałam do mojej przyszłej współpracowniczki: ‚Wiesz, chyba zachowuję się jak Jonasz. Ale Jonasz w końcu poszedł do Niniwy, to i ja pójdę tam, gdzie mnie skierowano’.

„Od czterech lat jestem pionierką w rodzinnym mieście. Mogę dziś ocenić, jak mądrze postąpiłam, poddając się kierownictwu Jehowy. Największym problemem było moje negatywne nastawienie. Teraz zaznaję mnóstwo radości, gdyż w jednym miesiącu udało mi się przeprowadzić 24 studia biblijne. Dzięki Jehowie założyłam też studium z moją przeciwną kiedyś babcią”.
_______________________________________________________________________________________________________________________________
Czy wiek 15 lat to okres w życiu kiedy jest się 100% świadomym swoich wyborów? To okres buntu i burzy hormonów, najgorszy do podejmowania decyzji które wpływają na całe nasze życie. Zauważyć można także, że owa osoba od razu chciała odwrócić się od swojej babci i wyjechać ponieważ nie jest ŚJ. Skandaliczne przykłady.

Warto też zajrzeć do artykułu o tym czy nasz wygląd przynosi chwałę jehowy...
Trzeba także WALCZYĆ !!! o błogosławieństwo jehowy i WYGRAĆ tę walkę !! (Kolejna manipulacja i skłonienie do zwiększenia wysiłków)
O Błogosławieństwo można zabiegać poprzez dobre uczynki i modlitwę. Boże miłosierdzie nie powinno być obiektem wyścigu korporacyjnych szczurów..

Oczywiście wszystko się w kółko powtarza ale absurd zawsze będzie absurdem i trzeba konsekwentnie to wykazywać.

https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/straznica-do-studium-wrzesien-2016/

Pozdrawiam

M:
Inny cytat, z artykułu Czy twój wygląd przynosi chwałę Bogu?


--- Cytuj ---Jesteśmy bardzo wdzięczni Jehowie, że nie nałożył na nas obowiązku przestrzegania drobiazgowych przepisów dotyczących wyglądu
--- Koniec cytatu ---

Ekhm, serio?


Otwórz_Oczy:
"Kiedy chrześcijanie stają przed wysokimi urzędnikami państwowymi, mogą dać świadectwo ludziom, którzy w przeciwnym razie nie mieliby okazji usłyszeć dobrej nowiny. Korzystne wyroki często przyczyniają się do zmiany prawa oraz obrony wolności słowa i wyznania. Jednak bez względu na wynik takich spraw odwaga okazywana przez sług Jehowy raduje Jego serce."
https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/straznica-do-studium-wrzesien-2016/prawna-obrona-dobrej-nowiny/

Brat Jackson wykonał kawał dobrej roboty w tejże materii  8-)

KaiserSoze:

--- Cytat: Otwórz_Oczy w 02 Czerwiec, 2016, 09:28 ---"Kiedy chrześcijanie stają przed wysokimi urzędnikami państwowymi, mogą dać świadectwo ludziom, którzy w przeciwnym razie nie mieliby okazji usłyszeć dobrej nowiny. Korzystne wyroki często przyczyniają się do zmiany prawa oraz obrony wolności słowa i wyznania. Jednak bez względu na wynik takich spraw odwaga okazywana przez sług Jehowy raduje Jego serce."
https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/straznica-do-studium-wrzesien-2016/prawna-obrona-dobrej-nowiny/

Brat Jackson wykonał kawał dobrej roboty w tejże materii  8-)

--- Koniec cytatu ---

O tak, to znamienny przykład obrony dobrej nowiny.
Kurna, coraz częściej kpię z SJ, niedługo moderację dostanę...

Otwórz_Oczy:

--- Cytuj ---17 Do zbudowania silnej wiary nie wystarczy podstawowa wiedza z Biblii. Dlatego szukaj w tej Księdze duchowych skarbów (Prz. 2:3-6). Korzystaj z pomocy do studium dostępnych w twoim języku, takich jak program Watchtower Library, BIBLIOTEKA INTERNETOWA Strażnicy, Skorowidz do publikacji Towarzystwa Strażnica oraz Przewodnik po publikacjach Świadków Jehowy.
--- Koniec cytatu ---
Z artykułu: Młodzi, wzmacniajcie swoją wiarę

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej