BYLI... OBECNI... > ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA

Aplikacja JW Library od nowej aktualizacji będzie wymagać Windowsa 10

(1/3) > >>

M:
To, że Towarzystwo Strażnica jest fanem Microsoftu było mi wiadome od dawna. Cała ich sieć teleinformatyczna jest stworzona w oparciu o rozwiązania Microsoftu. Ich wewnętrzny tłumaczeń publikacji jest oparty o mocno zmodyfikowany program Microsoft Word. Program Watchtower Library przez lata był dostępny tylko na platformę Windows (i w zasadzie w wersji na komputery stacjonarne nadal jest, jedynie dorzucili do tego aplikacje mobilne).

Użytkownicy systemów z Windowsem 8 i 8.1 od jakiegoś czasu mogli korzystać na komputerach z nowej biblioteczki tzw. "JW Library", która chociaż jest uboższa w treści (zawiera tylko najnowsze publikacje) to ma funkcje, których stara nie posiadała (między innymi obsługuje wszystkie multimedia, których ostatnio jest tak wiele, pobiera aktualizacje i nowe publikacje na bieżąco itp.). Dzisiaj okazało się ku rozpaczy niektórych użytkowników, że Towarzystwo Strażnica umieściło w notce do aplikacji taką oto informację:

NOTE: The next update to JW Library will require Windows 10 or later

UWAGA: Następna aktualizacja aplikacji JW Library będzie wymagała systemu Windows 10 lub nowszego

Osoby, które są chociaż trochę zorientowane w temacie komputerów zapewne wiedzą, że Microsoft prowadzi ostatnio dość agresywną politykę nakłaniania (czy wręcz przymuszania) do aktualizacji do Windows 10. Czyżby WTS dogadał się z nimi, żeby swoją niemałą bazę użytkowników zmusić do przesiadki na nowszy system bo inaczej ich ukochana aplikacja przestanie działać? :)

Lila:
To kwestia czasu jak któryś nasz forumowy węszyciel wygrzebie info o udziałach WTS w MS :)

Ja się nie mam zamiaru na nic przesiadać i niczego instalować pod presją :) Na mnie takie coś zawsze działa odwrotnie.

Swoją drogą to ciekawe dlaczego następna (mają na myśli następny rok, czy po prostu aktualizację bieżącą) wersja będzie aż tak wymagająca, że to musi być 10 i nic innego. Czy jakiś spec IT może mi podpowiedzieć? Przygotowałabym sobie zawczasu materiał propagandowy dla rodziny :)

janeczek:
No to datek dostali od MS żeby tego spiega Win 10 promować, może liczą że jak ktoś bendzie miał wiedze że komputer wysyła dane telemetryczne nie bendzie łaził po nieodpowiednich stronach ale pozostnie przy jedynej jw.org,jak się inaczej nie da to komputer z 10 bende miał ale sieć nie zobaczy

M:

--- Cytat: Lila w 01 Czerwiec, 2016, 01:15 ---Swoją drogą to ciekawe dlaczego następna (mają na myśli następny rok, czy po prostu aktualizację bieżącą) wersja będzie aż tak wymagająca, że to musi być 10 i nic innego. Czy jakiś spec IT może mi podpowiedzieć? Przygotowałabym sobie zawczasu materiał propagandowy dla rodziny :)

--- Koniec cytatu ---

Teoretycznie może to być kwestia cięcia kosztów. Porzucanie wsparcia dla starszych systemów oznacza mniej zachodu przy wydawaniu i testowaniu nowych wersji aplikacji. A mniej zachodu = więcej czasu, który można poświęcić na bardziej dochodowe sprawy ;).

Oczywiście jeśli ktoś jest fanem teorii spiskowych to może dopatrywać się w tym drugiego dna. Microsoft potrzebuje przesiąść ludzi na Windows 10. Towarzystwo Strażnica ma aplikację, którą używa pewnie z kilkaset tysięcy ludzi i którą można łatwo zmusić ich na przesiadkę na nowszy system. Idealne pole do współpracy pomiędzy dwoma firmami :)

gangas:
 Tytoń, alkohol, zbrojenia MS i co jeszcze? Narkotyki i prostytucja. Ale biznes to biznes. Poczekamy ale nawet takie sprawy nie zaniepokoją wiernych ;D ;D ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej