BYLI... OBECNI... > BYŁEM ŚWIADKIEM... nasze historie

Mój "mały" problem

<< < (9/9)

NiepokornaHadra:
Już zostało to wcześniej powiedziane, jeszcze raz powtórzę.
Na forum zaglądają różne osoby, w różnym wieku. Jeśli to jest troll jak piszecie, to mu nie pomorze, ale może pomóc innym którzy tylko czytają forum, są w podobnej sytuacji. Zobaczmy na temat z szerszej perspektywy.
Szybkimiki obecnie nic nie pisze i to mnie martwi.Sama pamiętam miałczenie za mną w podstawówce (w późniejszych szkołach nie było źle), różne wyzwiska, uprzykrzanie życia na każdym kroku. Jeśli faktycznie tak jest jak pisze (Ku czemu się skłaniam, że to prawda), poproszenie o pomoc i to obcych ludzi świadczy o desperacji, jak bardzo jest osamotniony w swoim nieszczęściu.

Abba:

--- Cytat: NiepokornaHadra w 27 Maj, 2016, 12:53 ---Już zostało to wcześniej powiedziane, jeszcze raz powtórzę.
Na forum zaglądają różne osoby, w różnym wieku. Jeśli to jest troll jak piszecie, to mu nie pomorze, ale może pomóc innym którzy tylko czytają forum, są w podobnej sytuacji. Zobaczmy na temat z szerszej perspektywy.
Szybkimiki obecnie nic nie pisze i to mnie martwi.Sama pamiętam miałczenie za mną w podstawówce (w późniejszych szkołach nie było źle), różne wyzwiska, uprzykrzanie życia na każdym kroku. Jeśli faktycznie tak jest jak pisze (Ku czemu się skłaniam, że to prawda), poproszenie o pomoc i to obcych ludzi świadczy o desperacji, jak bardzo jest osamotniony w swoim nieszczęściu.

--- Koniec cytatu ---

Możesz mu napisać prywatną wiadomość.

NiepokornaHadra:

--- Cytat: Abba w 27 Maj, 2016, 13:01 ---Możesz mu napisać prywatną wiadomość.

--- Koniec cytatu ---

Dziękuję, wysłałam.
Chodziło mi bardziej o odpowiedź co do teorii trollingu, napisać czy komuś rady mogą pomóc.

szybkimiki202:
Witajcie Przyjaciele! Przepraszam, że tak długo nic nie pisałem, ale po rozmowie z rodzicami dostałem karę na komputer. Rodzice twierdzą, że obrażam Jehowię jak nie chce chodzić na Wielbienia. Sprawa w szkole trafiła do pedagoga. Nie wiem jak to się potoczy. Jest mi bardzo przykro i smutno.  Postaram się odpowiedzieć na wszystkie wiadomości prywatne. Aby oderwać się od rzeczywistości postanowiłem czytać książki. Najbardziej podoba mi się mitologia grecka, którą czytamy też w szkole. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam!

Hippopotamus:
Witaj szybkimiki202 ! Ja, w Twoim wieku, byłem już nieochrzczonym głosicielem i jedynym ŚJ w całej szkole (ok. 300 dzieci). To było w latach 90. Nie było neta, a ludzie powszechnie gadali, że Świadkowie to "kociarze", mieszają krew i tym podobne bzdury. Dzieci chodziły za mną i wołały: "proroku, prorokuj nam". Nigdy się tym nie przejmowałem i Ty też się nie przejmuj. Ci, co Cię obrażają, to głupcy, poniżej Twojego poziomu.
Chodzenie na zebrania, w Twoim przypadku może mieć plusy. Bądź aktywny. Udzielając odpowiedzi na pytania, staraj się mówić własnymi słowami. Regularne konwersacje z dorosłymi sprawią, że nabędziesz pewności siebie. Z czasem nauczysz się publicznego przemawiania, logicznego argumentowania, przedstawiania swoich racji. Te umiejętności przydadzą Ci się przez całe życie. Na każdym etapie edukacji - teraz, w szkole średniej, czy na studiach - będziesz miał przewagę nad rówieśnikami. Przygotowując prezentację czy referat, oni będą dukać i się jąkać, a Ty będziesz płynnie i samodzielnie przemawiał. Nauczyciele będą patrzeć na Ciebie z szacunkiem, a koledzy i koleżanki zazdrościć Ci umiejętności. Życzę powodzenia i nie zważaj na przeciwności, a wyjdziesz z tego silniejszy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej