Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ewolucja WTS-u  (Przeczytany 5262 razy)

Offline Skaner

Odp: Ewolucja WTS-u
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Maj, 2016, 10:15 »

Mają taki specjalny miernik skruchometr :)
[/quote]

 Albo grzechomierz ;D   ;)

 


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Ewolucja WTS-u
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Grudzień, 2016, 12:25 »

Ten kolega mojego znajomego powiedział coś, co mnie ogromnie zaintrygowało: "historia naszej organizacji niewiele różni się od rozwoju nominalnego chrześcijaństwa. Są tylko dwa aspekty - pierwszy, to fakt, że ewoluujemy w szybszym tempie niż oni. Oni mieli 2000 lat na to, co my zrobiliśmy w 100. A drugi to taki, że nie korzystamy z pomocy państwa do rozwoju naszej organizacji. Na razie jesteśmy na etapie katolickiego przełomu średniowiecza i oświecenia. Wiele jest jeszcze potrzebnych działań inkwizycyjnych aby utrzymać dyscyplinę, ale też w wielu kwestiach już odpuszczono. Zobacz na przykład transplantacje czy frakcje krwi. Myślę, że w dobie takiego dostępu do źródeł informacji, za kilka, góra kilkanaście lat będziemy bardziej liberalni i otwarci. Tak jak kościoły dzisiaj."
Tyle udało mi się wyłapać i zapamiętać  :)

Jestem ciekawy co o tym sądzicie?
Czy to prawda?
Pytanie do wszystkich którzy mieli styczność z WTS-em i ich naukami, zasadami, itp. a w szczególności do tych "dlugoletnich"  :)
  Wadaje sie ,ze temat dalszego rozwoju wspolnoty SJ  jest godny uwagi . I to nie tylko z perspektywy  ostatnich zmian doktrynalnych  ale rowniez w porownaniu z innymi religiami . Jakie zmiany musi przejsc ta religia zeby przetrwac i czy w ogole jest to mozliwe ?  Jak to sie moze odbic  na rozumieniu biblijnej nauki o " waskiej drodze i ciasnej bramie " z Mat. 7; 13,14 ?  Poniewaz jako nowy jeszcze nie otwieralem nowego watku prosze moderatora  o pomoc , jak to zrobic? Pzdr..