Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zebranie w tygodniu 2-8 maja  (Przeczytany 3127 razy)

KaiserSoze

  • Gość
Zebranie w tygodniu 2-8 maja
« dnia: 05 Maj, 2016, 16:51 »
W tym tygodniu na zebraniu jest punkt "Czy korzystasz z aplikacji JW Library?". Ma 15 minut.
Składają się na niego:
  • 5 min omówienie artykułu
  • 4,40 min film
  • 3,09 min film
  • 4,00 min film
  • krótkie omówienie każdego z nich i zachęty
Po podsumowaniu wychodzi 17 minut plus gadanie. Jakim sposobem prowadzący zmieści się w limicie czasu? :D


Offline Roszada

Odp: Zebranie w tygodniu 2-8 maja
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Maj, 2016, 16:55 »
Zebranie dla 80 latków. ;)


Offline ExSJMario

Odp: Zebranie w tygodniu 2-8 maja
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Maj, 2016, 17:19 »
Czarodzieje jednym słowem  :P
A po punkcie prowadzącemu zostaną udzielone życzliwe rady na temat przestrzegania wyznaczonego czasu :P
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline Roszada

Odp: Zebranie w tygodniu 2-8 maja
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Maj, 2016, 17:22 »
Cytuj
3,09 min film
Muszą uważać, by urządzenie nie utraciło obrotów, bo całe planowanie czasu w łeb weźmie. ;D


Offline Lila

Odp: Zebranie w tygodniu 2-8 maja
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Maj, 2016, 17:23 »
Oni rzadko liczą do 15. Częściej obracają milionami, więc się nie dziwmy, że nie ogarnęli :)

Kurcze, a może ich rolexy inaczej pokazują?


Offline PoProstuJa

Odp: Zebranie w tygodniu 2-8 maja
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Maj, 2016, 19:52 »
Zebranie dla 80 latków. ;)

Właśnie te 80-latki najbardziej mnie zadziwiają! Śmigają w tabletach jak Małysz na skoczni!  ;D
Kiedyś jedna siostra (lat 75) poprosiła nas żeby jej pomóc zapoznać się z działaniem tabletu, który miała kupiony chyba z 2 miesiące wcześniej. Byłam pewna, że zada nam pytanie jak się włącza tablet albo jak znaleźć jw.org. A tymczasem ona odpaliła tablet, zaczęła nam wyświetlać filmiki i pokazywać publikacje w pdfach. A jej pytania były bardzo zaawansowane i dotyczyły m.in. tego w jakim formacie najlepiej ściągać dokumenty itp.
Normalnie szczena mi opadła!  ;D


Offline Roszada

Odp: Zebranie w tygodniu 2-8 maja
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Maj, 2016, 20:01 »
Wnuki uczą babcie. ;)


Offline PoProstuJa

Odp: Zebranie w tygodniu 2-8 maja
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Maj, 2016, 20:06 »
Wnuki uczą babcie. ;)

U mnie to było raczej "babcie uczą wnuki"  ;D
Sama nie jestem aż tak biegła w tablecie (mam go chyba z 2 lata, a już z rok w ogóle nie używam, bo wolę laptopa), więc zaczynam mieć kompleksy przy tych babciach!  ;D


Offline Roszada

Odp: Zebranie w tygodniu 2-8 maja
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Maj, 2016, 20:08 »
Ja zejdę z tego świata pewnie na etapie kompa zwykłego i komórki bez netu. :-\
O tych innych ustrojstwach nie chcę słyszeć. :)


Offline PoProstuJa

Odp: Zebranie w tygodniu 2-8 maja
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Maj, 2016, 20:48 »
Ja zejdę z tego świata pewnie na etapie kompa zwykłego i komórki bez netu. :-\
O tych innych ustrojstwach nie chcę słyszeć. :)

Eee tam - kto wie jak się jeszcze technologia rozwinie? Nie wiem kiedy Roszada planujesz zejść z tego świata, ale jeśli nieprędko, to przed nami jeszcze sporo nowinek technologicznych!  ;D

Ja jako nastolatka nawet nie marzyłam o tym, że będę mieć telefon komórkowy, a teraz nie wychodzę bez niego z domu! Komputera też nie miałam w dzieciństwie i nastolęctwie i wszystkiego się uczyłam dopiero we wczesnej dorosłości!

Ale powiem szczerze, że tablety mnie nie pociągają... Kiedyś używałam często tableta i w niedługim czasie nabawiłam się problemów z widzeniem - mroczki przed oczami czasami utrudniające widzenie nawet przez pół godziny czy godzinę w ciągu dnia. Byłam nawet z tym u okulisty i nic sensownego mi nie powiedział. Dopiero jak przestałam używać tableta, to nastąpiło u mnie cudowne uzdrowienie wzroku!
I tym oto sposobem w umiejętności obsługi tableta jestem "100 lat za babciami"!  ;D ;D

A jeśli chodzi o temat wątku, to właśnie na zebraniu w tym tygodniu było sporo filmików na temat obsługi jw.org itp. Gdzie są dostępne te filmiki?
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2016, 20:52 wysłana przez PoProstuJa »


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Zebranie w tygodniu 2-8 maja
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Maj, 2016, 21:03 »
Zastanawiam się, gdzie tam jest Pan Bóg w tym wszystkim? Grafik tak macie napięty, że dla Boga zabrakło czasu.

Tylko jwuorgi, tablety, filmiki, pdfy, strażnice, życzliwe rady, komitety i inne cuda na kiju. ;)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Zebranie w tygodniu 2-8 maja
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Maj, 2016, 21:03 »
Ja się zatrzymałem na Noki 6310 i windows XP i word 2007. :)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Zebranie w tygodniu 2-8 maja
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Maj, 2016, 21:22 »
Migawka z zebrania.
Po każdym filmie były pytania typu "jaka funkcja JW Lib podoba ci się najbardziej?". Aktywnych było 2 (słownie: dwóch) ludzi. Reszta zgodnie milczała.

Moja ulubiona: usuwanie pobranych plików.

A jakie funkcje JWL podobają się wam najbardziej? Pamiętajcie, tu nie zebranie, czas nas nie goni!


Offline Lila

Odp: Zebranie w tygodniu 2-8 maja
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Maj, 2016, 21:38 »
Migawka z zebrania.
Po każdym filmie były pytania typu "jaka funkcja JW Lib podoba ci się najbardziej?". Aktywnych było 2 (słownie: dwóch) ludzi. Reszta zgodnie milczała.

Moja ulubiona: usuwanie pobranych plików.



A jakie funkcje JWL podobają się wam najbardziej? Pamiętajcie, tu nie zebranie, czas nas nie goni!


Mnie najbardziej imponuje automatyczna zmiana świateł :)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Zebranie w tygodniu 2-8 maja
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Maj, 2016, 21:48 »
W punkcie była też sugestia/przypomnienie by raportować wszystkie wyświetlenia filmików
A ja się pytam:

Kiedy SJ będą raportować każde odczytanie wersetu? Czyż nie byłoby to sensowniejsze niż wykazywanie ile się filmików z jutuba pokazało??